JAPONSKO – OSTROVEM HONŠÚ ZA SAKURAMI

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 14
Náročnost: lehká-střední
Strava: Snídaně
Destinace: Japonsko

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
25.03. - 07.04. 2022
1001
77 990
Rezervovat
07.04. - 20.04. 2022
1002
78 990
Rezervovat
23.03. - 05.04. 2023
1003
78 990
Rezervovat
05.04. - 18.04. 2023
1004
78 990
Rezervovat

Popis

Cesta do Japonska na jaře – v období, které Japonci milují z celého roku nejvíc. V době, kdy kvetou sakury a lidé je obdivují při svátcích hanami. Kombinace přírody, historie i současnosti. Historické metropole Japonska – Nara, Kjóto, Kamakura i současné Tokio, Hirošima se stigmatem atomové bomby, přístav Jokohama, půvabný ostrov Mijadžima, nejobdivovanější japonský hrad v Himedži, zahrady v Okajamě, poutní Nikkó v Japonských Alpách („kdo neviděl Nikkó, neví, co je krásné…“), posvátný symbol země – sopka Fudži. Velkoměstské džungle Tokia a Ósaky v kontrastu s oázami klidu japonských zahrad a přírody. Výpravné historické festivaly v Kjótu a Kamakuře, resp. bizarní festival penisů v Kawasaki. Ochutnávky japonských specialit…  A samozřejmě sakury!

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Tokio. 

Let nad Sibiří do Tokia: mrakodrapy v Šindžuku, vyhlídka na Tokio z Metropolitní radnice (243 m), blyštivá čtvrť barů, jídelen, divadel a „červených luceren“ Kabuki-čó. Ochutnáme na úvod šabu-šabu?

3.-5.den: Tokio – Ósaka. Himedži, Kjóto. 

Šinkansenem pod Fudži (3776 m) do velkoměsta byznysu a jídla – Ósaky: futuristický SkyBuilding, podzemní město Umeda, neonový bulvár Dótombori, Americká vesnice, možnost ochutnávky legendární i obávané delikatesy fugu. Himedži: Pevnost bílé volavky – čerstvě rekonstruovaný nejobdivovanější japonský hrad. Nejvýznamnější historická metropole země – Kjóto: zámek Nidžó šógunů Tokugawa, nejslavnější zenová kamenná zahrada Rjóandži, Zlatý pavilon. Východní Kjóto se starosvětskou čtvrtí divadel a gejš Gion: možnost návštěvy večerního programu s ukázkami tradiční japonské kultury (divadlo i hudba – bunraku, nó, čajový obřad, ikebana…), kulinářská ulička Pontočó aj. Festival kvetoucích sakur Taiko Hanami Gjorecu (982, 984) s procesím v historických kostýmech z 16. stol. Možnost večeře v suši baru s pojízdným pásem s talířky s pokrmy.

6.-7.den: Nara, Okajama – Hirošima. 

První hlavní město Japonska – Nara: chrám Tódaidži – největší dřevěná stavba světa se sochou Velkého Buddhy, chrámy a svatyně, park s 1200 jelínky šika, šintoistická svatyně Kasuga. Magická svatyně tisíců torií- FušimiInari. Přejezd na západ do Okajamy: slavná zahrada Korakuen, jedna ze tří nejkrásnějších v Japonsku. Historické Kurašiki: malebná oblast kolem vodního kanálu se zachovalými sýpkami a domy – muzei. Dále na západ Honšú do Hirošimy.

8.-9.den: Mijadžima. Hirošima – Tokio. 

Lodí kolem ústřicových plantáží na posvátný ostrov Mijadžimu s opicemi a krotkými jelínky: svatyně Icukušima se slavnou „plovoucí branou“ torii, lanovkou (pěšky) na horu Misen (530 m): vyhlídky na Hirošimu a na Vnitřní moře s ostrůvky. Ochutnávky místních specialit – ústřic a okonomijaki. Hirošima: Muzeum A-bomby, Mírový park, ruiny Průmyslového paláce (UNESCO) projektovaného Čechem J. Letzelem, Kapří hrad, zahrady Šukkei-en. Šinkansenem přes Ósaku, Kjóto, Nagoju a pod Fudži (3776 m) do hlavního města Tokia.

10.den: Nikkó. 

Národní park Nikkó v Japonských Alpách: velkolepá poutní svatyně Tóšógú s mauzoleem nejvýznamnějšího šóguna japonské historie Tokugawy Iejasu. Možnost návštěvy bývalé luxusní rezidence císařské rodiny (v níž byl během 2. sv. války ukrýván bývalý císař Akihito).

11.den: N.P. Fudži-Hakone-Izu. 

Na západ od Tokia do lázní Hakone a dále zubačkou a lanovkami na geotermální pole Ówakudani (za příznivé vulkanické situace) s bublajícím bahnem, fumaroly, sirnými jezírky a černými vajíčky v něm vařenými. Plavba lodí po jezeře Aši s úchvatnými výhledy (bude-li přát počasí) na majestátní Fudži s bílou čepicí. Stará celnice a cedry na historické cestě Tókaidó.

12.den: Kamakura, Jokohama. 

Středověká metropole a pacifické letovisko Kamakura: Velký Buddha, chrám Hasedera. Festival s jedinečnou možností vidět samurajské bojové umění jabusame – lukostřelbu v plné zbroji ze sedla běžícího koně (982, 984). Jokohama: vyhlídka z Landmark Tower (296 m), bývalého nejvyššího mrakodrapu Japonska, Čtvrť 21. století se zábavním parkem, čínská čtvrť.

13.-14.den: Tokio – Praha. 

Východní zahrady císařského paláce, most Nidžúbaši. Asakusa – chrám Sensódži, Nebeský strom – nejvyšší věž a druhá nejvyšší stavba světa – (634 m) z r. 2012. Volitelný program – obchodní čtvrť Ginza, kontroverzní svatyně Jasukuni, nákupy v „elektrickém městě“ Akihabara, popř. Tokijská věž (333 m), parky a muzea v Uenu, plavba po řece Sumidě, „břicho Tokia“ – rybí trh Tojosu, večeře u svatostánku sumo s exotickými i „kontroverzními“ delikatesami (tataráky z koně, velryby aj.). Pro zájemce možnost návštěvy světově unikátního festivalu ocelového falusu v šintoistické „svatyni prostitutek“ Kanamara v Kawasaki s pozoruhodnými suvenýry (981, 983), popř. robotí restaurace s nezapomenutelnou bláznivou show. Odlet domů.

Pozn. 

Posloupnost dnů programu se může měnit dle termínů festivalů v jednotlivých letech.

Délka tras:
letadlem 20 000 km, vlaky a busy 4000 km, pěšky 4x 5-8 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 14-20 °C, mírně tepleji než u nás
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Zubačka, lanovka a výletní loď po jezeře Aši (N.P. Hakone-Fudži). Ubytování a snídaně. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, po trase vlaky (převážně vysokorychlostními expresy šinkansen), autobusy a MHD, trajekt na ostrov Mijadžimu. Ubytování: 12x tzv. business hotely (cca 2-3*) - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím a klimatizací - evropský styl. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 10 200 Kč (12x). Strava: 12x snídaně (na japonský způsob).
Doprava:
Letecká včetně tax a poplatků, po trase vlaky (převážně vysokorychlostními expresy šinkansen), autobusy a MHD, trajekt na ostrov Mijadžimu.
Ubytování:
12x tzv. business hotely (cca 2-3*) - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím a klimatizací - evropský styl. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 10 200 Kč (12x).
Strava:
12x snídaně (na japonský způsob).
Poznámka:
Posloupnost dnů programu se může měnit dle termínů festivalů v jednotlivých letech.

Mapa

Hodnocení

Jméno: Jindřich Mittner

Hodnocení zájezdu: Zdravím Vás do CK Nomád.

Chtěl bych s týdenním odstupem napsat pár řádků o prvním zájezdu s Vaší CK Nomád.

V zájezdu jsem byl se se skupinkou svých nejbližších a bylo nás celkem 6., takže polovina. Já budu psát především za sebe a mám pro Vás jen a jen slova chvály.
Perfektní a dokonalá organizace od prvního setkání na letišti v Praze až po poslední rozloučení tamtéž. Vše bylo jako dle jízdního řádu Šinkanzenu!
Byl jsem nadšený z Japonska a to natolik, že bych se tam rád vrátil ještě jednou! Zásluhu na skvělém zážitku z Japonska má také slečna průvodkyně Hana Dušáková. Byla SKVĚLÁ!!! Japonsko bylo mojí 46. zemí světa, kterou jsem navštívil a ochutnal. Pár průvodců jsem již měl a s pár CK jsem už také cestoval, ale tak skvělou průvodkyni jsem ještě nikdy neměl. Klidná, ochotná, trpělivá, s obrovskými znalostmi to byla Hanka Dušáková.

Na letišti v Tokiu jsem si koupil kšiltovou čepici a to jen proto, abych ji mohl smeknout před Hankou Dušákovou a CK Nomád!

Určitě jsem Vašim „doporučovatelem“ a „propagátorem“!

Ať žije CK Nomád !!!

Hodnocení práce CK: 95%
Hodnocení práce průvodce: Excelentní!

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2021 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2021 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online nebo si stáhnout do počítače nebo Vám zašleme katalog poštou. Stačí vyplnit jednoduchý online formulář.