KLDR A JIŽNÍ KOREA, RUSKO A ČÍNA

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 20
Náročnost: lehká-střední
Strava: Snídaně

Popis

Korejský poloostrov v dráždivé a lákavé kombinaci. Obávaná severní část, v níž se vrátíte do minulosti jak z dob uctívání Stalina či Maa. Jenže KLDR se také rychle proměňuje a mnohé dnes již není takové jaké bývalo a jaké byste čekali. Jižní část území stejného národa, která naopak patří mezi nejvyspělejší a nejdravější ekonomické tygry Asie. Obří metropole Soul, historické památky z dob dávných říší, nejpřísněji střežená hranice světa u 38. rovnoběžky i malebné horské a pobřežní scenérie s nesčetnými vodopády na obou jejích stranách. Navíc návštěva čínské metropole Pekingu se skvosty světového významu a jeho okolí včetně Velké Čínské zdi, či Vladivostoku, kosmopolitní brány Ruska do Tichomoří, a dříve zapovězeného Ruského ostrova.

Program zájezdu

1.-3.den: Praha – Soul. 

Let do korejské metropole. Soul: královský palác Kjongbokkung, Modrý dům – sídlo prezidenta, park Namsan: Soulská věž, výhled z výšky 483 m, Památník války aj.

4.-5.den: Soul – N.P. Wolchulsan – Pusan. 

Přejezd na jih. Pěší výlet v N.P. Wolchulsan s bizarními skalními útesy. Dinosauří park s nalezištěm kostí a otisků stop. Přejezd do Pusanu.

6.den: Pusan. 

Nejvýznamnější přístav a druhé město země – Pusan: chrám Beomeosa, Dongnae – největší termály Asie, Pusanská věž. Tongdosa – nejslavnější buddhistický chrám v Koreji.

7.-8.den: Pusan – N.P. Kjongdžu – Soul. 

Přejezd na severovýchod k Japonskému moři. Jeden z nejdůležitějších historických areálů v celé Asii – národní park Kjongdžu: chrámy, paláce a hroby dynastie šamanského království Silla. Sokkuramská jeskyně se slavnou sochou Buddhy. Návrat do Soulu.

9.-11.den: Pchanmundžom. Soul – Vladivostok. Ruský ostrov. 

Výlet do rozdělené obce Pchanmundžom na nejostřeji střežené hranici světa: pohledy do KLDR na vesnici Propagandy s největší vlajkou na světě. (Za pár dní ji někteří z vás uvidí i z druhé strany). Přelet do Vladivostoku. Kosmopolitní přístav a „ruské San Francisko“, v sovětských dobách však z vojenských důvodů cizincům nepřístupný Vladivostok: Orlí hnízdo – vyhlídka na město a most nad zálivem Zlatý roh, centrum s nejstaršími ulicemi, muzeum ponorky „Stalinec“, nádraží s milníkem 9288 km od Moskvy – konečná Transsibiřské magistrály. Ikonický maják na „konci země“. Nejdelší zavěšený a druhý nejvyšší most světa na donedávna zapovězený Ruský ostrov: nové obří mořské akvárium i kampus univerzity Dálného východu, pláže aj.

12.den: Vladivostok – Pchjongjang. 

Přelet do hlavního města KLDR Pchjongjangu. Ubytování v 4* hotelu Yanggakdo (170 m). Projížďka městem: Triumfální oblouk (vysoký 60 m a větší než pařížský). 170 m vysoká věž Čučche se zářícím plamenem: jedinečná vyhlídka na celý Pchjongjang s dominantami obřího stadionu 1. Máje – dějiště Arirangů a především konečně dostavěného, ale stále nefunkčního Rjugjongu (s 330 m a 105 patry v 80. letech plánovaný jako největší a nejvyšší hotel světa). Obří komplex Mansudae – parlament a památník s 20 m sochami Kim Ir-sena a Kim Čong-ila (kladení květin), Památník zakladatelů strany s 50 m vysokým srpem, kladivem a štětcem.

13.den: Mjohjangsan. 

Na sever do Hor tajemné vůně. Výstava mezinárodního přátelství s dary světových státníků (včetně těch našich, komunistických) oběma zemřelým severokorejským velikánům. Pohjon – nejvýznamnější buddhistický chrám v KLDR, na jehož pagodě Kim Ir-sen učil mnichy násobilku. Pěší výlet pod Mt. Mjohjang (1909 m) údolím Manpok (Deset tisíc vodopádů) podél působivých mnohastupňových kaskádových vodopádů. Návrat do Pchjongjangu.

14.den: Pchanmundžom, Kesong. 

Na jih do Kesongu, příhraničního města a bývalé metropole království Korjo. Pchanmundžom na 38. rovnoběžce – návštěva demilitarizované zóny přímo na nejpřísněji střežené hranici světa. Podaří se nám opět překvapivý několikametrový výpad do Jižní Korey v konferenční budově OSN? Vesnička propagandy s největší vlajkou na světě, vyhlídka na jihokorejskou „Berlínskou“ zeď. Kesong – město ženšenu. Muzeum říše Korjo. Hrobka 31. korejského krále Kongmina ze 14. století. Návrat do Pchjongjangu.

15.den: Pchjongjang. 

Symbolický střed země – náměstí Kim Ir-sena s Velkou lidovou knihovnou. Projížďka metrem (stanice Rudá hvězda, Soudruh aj.), jedním z nejhlubších a nejokázalejších na světě. Palác dětí a studentů s uměleckou show. Nákupy s místními v pchjongjangském supermarketu. Možnost večerní procházky po nasvíceném „pchjongjangském Dubaji“, zcela novém bulváru Vědců s avantgardní výškovou architekturou.

16.-17.den: Pchjongjang – Peking. 

Lůžkovým vlakem do Pekingu. Jízda západní částí KLDR, přes řeku Amnok do Číny. Příjezd do metropole Číny další den ráno. Zakázané město, obří náměstí Tchien-an-men (Tiananmen) s mauzoleem Mao-Ce-tunga. Projížďka po hutonzích – zbytcích původní pekingské zástavbě s neopakovatelnou atmosférou.

18.-20.den: Velká čínská zeď. Peking – Praha. 

Výlet k největšímu dílu lidské historie – procházka po Velké zdi. Hrobky 13 císařů dynastie Ming. Cesta duší s desítkami kamenných soch zvířat, lidí a monster. „Pupek světa” – chrám Nebes. Nákup suvenýrů na Hedvábné tržnici, kde nic není nemožné. Pro zájemce návštěva pekingské opery a konzumace neméně vyhlášené pekingské kachny. Návrat domů.

Pozn. 

Podklady pro víza je třeba dodat nejpozději 9 týdnů před odjezdem, poté na ověření s příplatkem.

Délka tras:
letadlem 22 000 km, po zemi (minibusy, vlaky a auty) 4500 km, pěšky 6x 3-8 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 18-26 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. V KLDR vstupné do objektů v rámci programu včetně vyhlídky z věže Čučche. Vstup do oceanária na Ruském ostrově včetně show s delfíny, mroži a běluhami. Organizované výlety s místními CK v Rusku a Číně, v KLDR celý program. Vstupní víza do Ruska a KLDR a jejich vyřízení včetně pozvání od partnerských CK. Ubytování a strava. Český průvodce, v KLDR i místní průvodci a organizátoři po celou dobu pobytu, v Rusku a Číně dle potřeby. Zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Kompletní letecká včetně letištních tax a poplatků. Vlaky (včetně vysokorychlostního KTX), busy, minivany, metro, popř. taxi. Pronajatý mikrobus s místním řidičem po celé trase v KLDR a v Rusku, částečně i v Číně, tam i taxi a metro. Ubytování: 8x tzv. business hotely (cca 2-3*) - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím a klimatizací - evropský styl, 4x v nejlépe hodnoceném hotelu v Pchjongjangu (cca 4*), 2x ve Vladivostoku a 3x v Pekingu - v hotelu (cca 3*), vždy ve 2-lůžkových pokojích s příslušenstvím, 1x lůžko ve vlaku. 1-lůžkový pokoj na přání či při nemožnosti doobsadit 2-lůžkový pokoj jiným účastníkem za příplatek - 17 400 Kč (17x). Strava: V KLDR 4x plná penze, v Rusku, Číně a Jižní Koreji snídaně.
Doprava:
Kompletní letecká včetně letištních tax a poplatků. Vlaky (včetně vysokorychlostního KTX), busy, minivany, metro, popř. taxi. Pronajatý mikrobus s místním řidičem po celé trase v KLDR a v Rusku, částečně i v Číně, tam i taxi a metro.
Ubytování:
8x tzv. business hotely (cca 2-3*) - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím a klimatizací - evropský styl, 4x v nejlépe hodnoceném hotelu v Pchjongjangu (cca 4*), 2x ve Vladivostoku a 3x v Pekingu - v hotelu (cca 3*), vždy ve 2-lůžkových pokojích s příslušenstvím, 1x lůžko ve vlaku. 1-lůžkový pokoj na přání či při nemožnosti doobsadit 2-lůžkový pokoj jiným účastníkem za příplatek - 17 400 Kč (17x).
Strava:
V KLDR 4x plná penze, v Rusku, Číně a Jižní Koreji snídaně.
Poznámka:
Podklady pro víza je třeba dodat nejpozději 9 týdnů před odjezdem, poté na ověření s příplatkem.

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.