KLDR, RUSKO A ČÍNA

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 12
Náročnost: lehká
Strava: Snídaně

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
04.06. - 15.06. 2021
932
87 490
Rezervovat

Popis

Korejský poloostrov v dráždivé a lákavé kombinaci. Obávaná severní část, v níž se vrátíte do minulosti jak z dob uctívání Stalina či Maa. Jenže KLDR se také rychle proměňuje a mnohé dnes již není takové jaké bývalo a jaké byste čekali. Navíc návštěva čínské metropole Pekingu se skvosty světového významu a jeho okolí včetně Velké Čínské zdi, či Vladivostoku, kosmopolitní brány Ruska do Tichomoří, a dříve zapovězeného Ruského ostrova.

Program zájezdu

1.-3.den: Praha – Vladivostok. Ruský ostrov. 

Let nad celým Ruskem až k Pacifiku. Kosmopolitní přístav a „ruské San Francisko“, v sovětských dobách však z vojenských důvodů cizincům nepřístupný Vladivostok: Orlí hnízdo – vyhlídka na město a most nad zálivem Zlatý roh, centrum s nejstaršími ulicemi, muzeum ponorky „Stalinec“, nádraží s milníkem 9288 km od Moskvy – konečná Transsibiřské magistrály. Ikonický maják na „konci země“. Nejdelší zavěšený a druhý nejvyšší most světa na donedávna zapovězený Ruský ostrov: nové obří mořské akvárium i kampus univerzity Dálného východu, pláže aj.

4.den: Vladivostok – Pchjongjang. 

Přelet do hlavního města KLDR Pchjongjangu. Ubytování v 4* hotelu Yanggakdo (170m). Projížďka městem: Triumfální oblouk (vysoký 60 m a větší než pařížský). 170 m vysoká věž Čučche se zářícím plamenem: jedinečná vyhlídka na celý Pchjongjang s dominantami obřího stadionu 1. Máje – dějiště Arirangů a především konečně dostavěného, ale stále nefunkčního Rjugjongu (s 330 m a 105 patry v 80. letech plánovaný jako největší a nejvyšší hotel světa). Obří komplex Mansudae – parlament a památník s 20 m sochami Kim Ir-sena a Kim Čong-ila (kladení květin), Památník zakladatelů strany s 50 m vysokým srpem, kladivem a štětcem.

5.den: Mjohjangsan. 

Na sever do Hor tajemné vůně. Výstava mezinárodního přátelství s dary světových státníků (včetně těch našich, komunistických) oběma zemřelým severokorejským velikánům. Pohjon – nejvýznamnější buddhistický chrám v KLDR, na jehož pagodě Kim Ir-sen učil mnichy násobilku. Pěší výlet pod Mt. Mjohjang (1909 m) údolím Manpok (Deset tisíc vodopádů) podél působivých mnohastupňových kaskádových vodopádů. Návrat do Pchjongjangu.

6.den: Pchanmundžom, Kesong. 

Na jih do Kesongu, příhraničního města a bývalé metropole království Korjo. Pchanmundžom na 38. rovnoběžce – návštěva demilitarizované zóny přímo na nejpřísněji střežené hranici světa. Podaří se nám opět překvapivý několikametrový výpad do Jižní Korey v konferenční budově OSN? Vesnička propagandy s největší vlajkou na světě, vyhlídka na jihokorejskou „Berlínskou“ zeď. Kesong – město ženšenu. Muzeum říše Korjo. Hrobka 31. korejského krále Kongmina ze 14. století. Návrat do Pchjongjangu.

7.den: Pchjongjang. 

Symbolický střed země – náměstí Kim Ir-sena s Velkou lidovou knihovnou. Projížďka metrem (stanice Rudá hvězda, Soudruh aj.), jedním z nejhlubších a nejokázalejších na světě. Palác dětí a studentů s uměleckou show. Nákupy s místními v pchjongjangském supermarketu. Možnost večerní procházky po nasvíceném „pchjongjangském Dubaji“, zcela novém bulváru Vědců s avantgardní výškovou architekturou.

8.-9.den: Pchjongjang – Peking. 

Lůžkovým vlakem do Pekingu. Jízda západní částí KLDR, přes řeku Amnok do Číny. Příjezd do metropole Číny další den ráno. Zakázané město, obří náměstí Tchien-an-men (Tiananmen) s mauzoleem Mao-Ce-tunga. Projížďka po hutonzích – zbytcích původní pekingské zástavbě s neopakovatelnou atmosférou.

10.-12.den: Velká čínská zeď. Peking – Praha. 

Výlet k největšímu dílu lidské historie – procházka po Velké zdi. Hrobky 13 císařů dynastie Ming. Cesta duší s desítkami kamenných soch zvířat, lidí a monster. „Pupek světa” – chrám Nebes. Nákup suvenýrů na Hedvábné tržnici, kde nic není nemožné. Pro zájemce návštěva pekingské opery a konzumace neméně vyhlášené pekingské kachny. Návrat domů.

Pozn. 

Podklady pro víza je třeba dodat nejpozději 9 týdnů před odjezdem, poté na ověření s příplatkem.

Délka tras:
letadlem 22 000 km, po zemi (minibusy, vlaky a auty) 4500 km, pěšky 6x 3-8 km (volitelně) - vše pro 933
Počasí:
vzduch 18-26 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. V KLDR vstupné do objektů v rámci programu včetně vyhlídky z věže Čučche. Vstup do oceanária na Ruském ostrově včetně show s delfíny, mroži a běluhami. Organizované výlety s místními CK v Rusku a Číně, v KLDR celý program. Vstupní víza do Ruska a KLDR a jejich vyřízení včetně pozvání od partnerských CK. Ubytování a strava. Český průvodce, v KLDR i místní průvodci a organizátoři po celou dobu pobytu, v Rusku a Číně dle potřeby. Zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Kompletní letecká včetně letištních tax a poplatků. Pronajatý mikrobus s místním řidičem po celé trase v KLDR a v Rusku, částečně i v Číně, tam i taxi a metro. Ubytování: 4x v nejlépe hodnoceném hotelu v Pchjongjangu (cca 4*), 2x ve Vladivostoku a 3x v Pekingu - v hotelu (cca 3*), vždy ve 2-lůžkových pokojích s příslušenstvím, 1x lůžko ve vlaku. 1-lůžkový pokoj na přání či při nemožnosti doobsadit 2-lůžkový pokoj jiným účastníkem za příplatek 10 500 Kč (9x). Strava: V KLDR 4x plná penze, v Rusku a Číně snídaně.
Doprava:
Kompletní letecká včetně letištních tax a poplatků. Pronajatý mikrobus s místním řidičem po celé trase v KLDR a v Rusku, částečně i v Číně, tam i taxi a metro.
Ubytování:
4x v nejlépe hodnoceném hotelu v Pchjongjangu (cca 4*), 2x ve Vladivostoku a 3x v Pekingu - v hotelu (cca 3*), vždy ve 2-lůžkových pokojích s příslušenstvím, 1x lůžko ve vlaku. 1-lůžkový pokoj na přání či při nemožnosti doobsadit 2-lůžkový pokoj jiným účastníkem za příplatek 10 500 Kč (9x).
Strava:
V KLDR 4x plná penze, v Rusku a Číně snídaně.
Poznámka:
Podklady pro víza je třeba dodat nejpozději 9 týdnů před odjezdem, poté na ověření s příplatkem.

Mapa

Mapa - 0932/KLDR, RUSKO A ČÍNA

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2021 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2021 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online nebo si stáhnout do počítače nebo Vám zašleme katalog poštou. Stačí vyplnit jednoduchý online formulář.