KOREA, ČEDŽU A JAPONSKO – SOPKY, TERMÁLY A HRADY KJÚŠÚ

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 22
Náročnost: lehká
Strava: Snídaně

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
03.11. - 24.11. 2024
982
114 890
Rezervovat

Popis

Po jižní části Korejského poloostrova a přes moře do Japonska. Jižní Korea – dříve agrární provincie, dnes vyspělá ekonomická mocnost, jeden z „asijských tygrů“. Obří metropole Soul i malebné národní parky. Horské scenérie, pastelové barvy podzimních lesů. Krátery, lávová pole, tunely, jeskyně, vodopády, termální lázně i pláže Východočínského moře. Pozůstatky dávných vyspělých civilizací, buddhistické chrámy a kláštery. Rozdělený svět na hranici s KLDR. Sopečný ostrov Čedžu (Jeju) – „korejská Havaj“. Japonský ostrov Kjúšú a jeho živé centrum Fukuoka. Návštěva zápasů sumo na jednom z šesti turnajů japonského „grand slamu“. A také momidžigari – podzimní obdoba jarního svátku sakur hanami, kdy se obdivují barevně zbarvené listy japonských javorů. Okruh po Kjúšú – nejjižnějším, nejzápadnějším a nejteplejším ze čtyř velkých japonských ostrovů, návštěvníky Japonska často opomíjeném. K jejich velké škodě! Majestátní, krásné i hrozivé sopky Unzen a Aso (+), lázně s mnoha druhy léčivých vod. Poklidný ostrůvek Takašima i „ostrov duchů“ Gunkandžima. Pozoruhodné hrady v Karacu a Kumamotu (+), historická metropole ostrova Dazaifu. Geograficky i obrazně nejzápadnější a snad nejpříjemnější velkoměsto Japonska (navzdory A-bombě) – Nagasaki. Návštěva významného turnaje sumo v moderní a živé Fukuoce.

Program zájezdu

1.-4.den: Praha – Soul. Pchanmundžom. 

Let do korejské metropole. Soul: královský palác Kjongbokkung, Modrý dům – sídlo prezidenta, park Namsan: Soulská věž – pohled na město z celkové výšky 483 m, Památník války aj. Možnost výletu do rozdělené obce Pchanmundžom na nejostřeji střežené hranici světa: pohledy do KLDR na vesnici Propagandy s největší vlajkou na světě.

5.-6.den: N.P. Kjongdžu. 

Přejezd na jihovýchod k Japonskému moři. Jeden z nejdůležitějších historických areálů v celé Asii – národní park Kjongdžu: chrámy, paláce a hroby dynastie šamanského království Silla. Sokkuramská jeskyně se slavnou sochou Buddhy.

7.-9.den: Čedžu. 

Přelet na „korejskou Havaj“ Čedžu – pozoruhodný sopečný ostrov ve Východočínském moři se subtropickým charakterem. Jeskyně Mandžanggul – nejdelší lávový tunel na světě (13 km), vulkanický kráter Sangumburi, sopečný kužel Songsan. Vodopád Čongbang – jeden ze dvou v Asii, padající kolmo do moře. Skanzeny s původními domy a kulturou obyvatel ostrova, pláže s lávovým pískem. Možnost výstupu na sopku Hallasan – nejvyšší horu Koreje (1950 m).

10.-11.den: Čedžu – Pusan. 

Odlet zpět na pevninu. Nejvýznamnější přístav a druhé město země – Pusan: chrám Beomeosa, Dongnae – největší termály Asie, Pusanská věž. Tongdosa – nejslavnější buddhistický chrám v Koreji.

12.-13.den: Pusan – Fukuoka, Karacu. 

Přes Korejský průliv lodí do Japonska. Hlavní centrum ostrova Kjúšú a nejrychleji rostoucí město Japonska – Fukuoka: nábřežní promenáda, vyhlídka z Fukuoka Tower (123 m), centrum města s pověstnými stánky jatai. Návštěva jednoho z šesti nejvýznamnějších turnajů sumo v Japonsku. Po pobřeží do Karacu, proslulého místní specialitou jobuko – sašimi z živých olihní: unikátní „mořský“ Hrad tančícího jeřába, pláž s rozlehlým hájem černých borovic. Lodí na ostrůvek Takašima se svatyní a vyhlídkou na záliv. Návrat do Fukuoky.

14.-15.den: Fukuoka – Nagasaki. 

Přejezd do Nagasaki, místa druhé exploze atomové bomby, ale i podmanivého města s kosmopolitní atmosférou: mírový park a muzeum A-bomby, největší chrám Východu – katedrála Urakami, památník 26 ukřižovaných křesťanů, Čínská čtvrť, Holandské svahy aj. Lanovkou na vrch Inasa (333 m) nad Nagasaki, nabízející jednu ze tří nejkrásnějších nočních vyhlídek v Japonsku. Možnost výletu lodí na „zakázaný“ ostrůvek Gunkandžimu, bývalý uhelný důl a místo s nejvyšší hustotou obyvatel v historii celé planety, vylidněný v r. 1974 a pro svět zpopularizovaný bondovkou Skyfall, která se zde natáčela.

16.den: Unzen. 

Celodenní výlet na poloostrov Šimabara a na jednu z nejaktivnějších a nejničivějších japonských sopek – Unzen. Lázně Unzen: procházka v „pekelné oblasti“ s nesčetnými geotermálními jevy, koupel v léčivé kyselé termální vodě. Lanovkou na vyhlídku k vulkánu Unzen, pěší výlet pod krátery, pozorování podzimně zbarvených momidži (japonských javorů).

17.-18.den: Nagasaki – Kumamoto, Aso-san (+). 

Přejezd do středního Kjúšú. Kumamoto s mohutným pevnostním komplexem jednoho z nejkrásnějších japonských hradů (+), jehož marné obléhání uspíšilo konec „posledního samuraje“ Saiga Takamoriho.: slavné zahrady Suizendži s miniaturní Fudži. Do hornatého vnitrozemí na gigantickou sopku Aso: pěší výlet uvnitř největší aktivní kaldery světa s výhledy do jícnu aktivního kráteru Naka-dake se zeleným jezírkem (+). Alternativně po domluvě s průvodcem výlet do Nagasaki, na ostrovy Amakusa aj.

19.-20.den: Kumamoto – Beppu – Jufuin – Fukuoka. 

Napříč Kjúšú na pobřeží Vnitřního moře. Bezkonkurenčně největší lázně Japonska, ne-li světa – Beppu: Pekelná oblast – horká zřídla, koupele, ale i bizarní muzeum sexu. Termální megamarket aneb vše, co jste kdy (ne)chtěli vědět o masové turistice v Japonsku. Jufuin – nedaleká klidnější a příjemnější verze Beppu pod horou Jufu: procházka k jezeru Kinrinko, koupel v termálech na jeho březích. Přejezd zpět na severní pobřeží do Fukuoky.

21.-22.den: Dazaifu, Fukuoka – Praha. 

Středověká metropole Kjúšú – Dazaifu: významná šintoistická svatyně Tenmangu, chrám Komjozendži se suchou zenovou zahradou, Národní muzeum Kjúšú aj. Termály Fucukaiči: koupel v radioaktivní vodě. Odlet z Fukuoky domů.

Upozornění: 

Vzhledem k systému prodeje nelze vstupenky na sumo 100% zaručit, zvlášť pro přihlášené po 15.9. Nepodaří- li se lístky zajistit, snížíme o ně klientovi cenu zájezdu.

Pozn. 

Návštěva místa označeného (+) je podmíněna přijatelnou vulkanickou aktivitou, resp. aktuálním stavem obnovy po zemětřesení na Kjúšú (2016). Případný alternativní program dle dané situace.

Délka tras:
letadlem 22 000 km, vlaky, busy a auty 2200 km, lodí 250 km, pěšky 10x 4-8 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 15-22 °C (v horách chladněji), voda 18-21 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Výlet lodí na ostrov Takašima. Vstupenka na Grand Sumo Tournament ve Fukuoce (na balkón či jiná tzv. western seats). Ubytování a snídaně. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Soulu a z Fukuoky, přelet na Čedžu a zpět včetně letištních tax a poplatků. Loď z Pusanu do Fukuoky. Vlaky (včetně jízdy vysokorychlostním expresem šinkansen mezi Fukuokou a Kumamotem), busy, minivany, metro, popř. taxi. Ubytování: 20x tzv. business hotely (cca 2-3*) - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím a klimatizací - evropský styl. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 20 900 Kč (20x). Strava: 20x snídaně (na asijský způsob).
Doprava:
Letecká do Soulu a z Fukuoky, přelet na Čedžu a zpět včetně letištních tax a poplatků. Loď z Pusanu do Fukuoky. Vlaky (včetně jízdy vysokorychlostním expresem šinkansen mezi Fukuokou a Kumamotem), busy, minivany, metro, popř. taxi.
Ubytování:
20x tzv. business hotely (cca 2-3*) - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím a klimatizací - evropský styl. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 20 900 Kč (20x).
Strava:
20x snídaně (na asijský způsob).
Poznámka:
Návštěva místa označeného (+) je podmíněna přijatelnou vulkanickou aktivitou, resp. aktuálním stavem obnovy po zemětřesení na Kjúšú (2016). Případný alternativní program dle dané situace.

Upozornění: Vzhledem k systému prodeje nelze vstupenky na sumo 100% zaručit, zvlášť pro přihlášené po 15.9. Nepodaří- li se lístky zajistit, snížíme o ně klientovi cenu zájezdu.

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.