KOREA, ČEDŽU A KJÚŠÚ

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 14
Náročnost: lehká
Strava: Snídaně

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
03.11. - 16.11. 2024
981
81 990
Rezervovat

Popis

Po jižní části Korejského poloostrova a přes moře do Japonska. Jižní Korea – dříve agrární provincie, dnes vyspělá ekonomická mocnost, jeden z „asijských tygrů“. Obří metropole Soul i malebné národní parky. Horské scenérie, pastelové barvy podzimních lesů. Krátery, lávová pole, tunely, jeskyně, vodopády, termální lázně i pláže Východočínského moře. Pozůstatky dávných vyspělých civilizací, buddhistické chrámy a kláštery. Rozdělený svět na hranici s KLDR. Sopečný ostrov Čedžu (Jeju) – „korejská Havaj“. Japonský ostrov Kjúšú a jeho živé centrum Fukuoka. Návštěva zápasů sumo na jednom z šesti turnajů japonského „grand slamu“.

Program zájezdu

1.-4.den: Praha – Soul. Pchanmundžom. 

Let do korejské metropole. Soul: královský palác Kjongbokkung, Modrý dům – sídlo prezidenta, park Namsan: Soulská věž – pohled na město z celkové výšky 483 m, Památník války aj. Možnost výletu do rozdělené obce Pchanmundžom na nejostřeji střežené hranici světa: pohledy do KLDR na vesnici Propagandy s největší vlajkou na světě.

5.-6.den: N.P. Kjongdžu. 

Přejezd na jihovýchod k Japonskému moři. Jeden z nejdůležitějších historických areálů v celé Asii – národní park Kjongdžu: chrámy, paláce a hroby dynastie šamanského království Silla. Sokkuramská jeskyně se slavnou sochou Buddhy.

7.-9.den: Čedžu. 

Přelet na „korejskou Havaj“ Čedžu – pozoruhodný sopečný ostrov ve Východočínském moři se subtropickým charakterem. Jeskyně Mandžanggul – nejdelší lávový tunel na světě (13 km), vulkanický kráter Sangumburi, sopečný kužel Songsan. Vodopád Čongbang – jeden ze dvou v Asii, padající kolmo do moře. Skanzeny s původními domy a kulturou obyvatel ostrova, pláže s lávovým pískem. Možnost výstupu na sopku Hallasan – nejvyšší horu Koreje (1950 m).

10.-11.den: Čedžu – Pusan.

 Odlet zpět na pevninu. Nejvýznamnější přístav a druhé město země – Pusan: chrám Beomeosa, Dongnae – největší termály Asie, Pusanská věž. Tongdosa – nejslavnější buddhistický chrám v Koreji.

12.-14.den: Pusan – Fukuoka – Praha. 

Přes Korejský průliv lodí do Japonska. Hlavní centrum ostrova Kjúšú a nejrychleji rostoucí město Japonska – Fukuoka: nábřežní promenáda, vyhlídka z Fukuoka Tower (123 m), centrum města s pověstnými stánky jatai. Návštěva jednoho z šesti nejvýznamnějších turnajů sumo v Japonsku. Po pobřeží do Karacu, proslulého místní specialitou jobuko – sašimi z živých olihní: unikátní „mořský“ Hrad tančícího jeřába, pláž s rozlehlým hájem černých borovic. Lodí na ostrůvek Takašima se svatyní a vyhlídkou na záliv. Návrat do Fukuoky, odlet domů.

Upozornění: 

Vzhledem k systému prodeje nelze vstupenky na sumo 100% zaručit, zvlášť pro přihlášené po 15.9. Nepodaří- li se lístky zajistit, snížíme o ně klientovi cenu zájezdu.

Délka tras:
letadlem 21 000 km, vlaky, busy a auty 800 km, lodí 200 km, pěšky 4x 4-7 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 15-22 °C, voda 18-21 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Výlet lodí na ostrov Takašima. Vstupenka na Grand Sumo Tournament ve Fukuoce (na balkón či jiná tzv. western seats). Ubytování a snídaně. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Soulu a z Fukuoky, přelet na Čedžu a zpět včetně letištních tax a poplatků. Loď z Pusanu do Fukuoky. Busy, vlaky, minivany, metro, popř. taxi. Ubytování: 12x tzv. business hotely (cca 2-3*) - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím a klimatizací - evropský styl. 1-lůžkový pokoj za příplatek 12 900 Kč (12x). Strava: 12x snídaně (na asijský způsob).
Doprava:
Letecká do Soulu a z Fukuoky, přelet na Čedžu a zpět včetně letištních tax a poplatků. Loď z Pusanu do Fukuoky. Busy, vlaky, minivany, metro, popř. taxi.
Ubytování:
12x tzv. business hotely (cca 2-3*) - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím a klimatizací - evropský styl. 1-lůžkový pokoj za příplatek 12 900 Kč (12x).
Strava:
12x snídaně (na asijský způsob).

Upozornění: Vzhledem k systému prodeje nelze vstupenky na sumo 100% zaručit, zvlášť pro přihlášené po 15.9. Nepodaří- li se lístky zajistit, snížíme o ně klientovi cenu zájezdu.

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.