RUSKO – VELKÁ SIBIŘSKÁ CESTA – JENISEJ, BAJKAL, KAMČATKA A VLADIVOSTOK

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 17
Náročnost: lehká-střední
Strava: Snídaně
Destinace: Rusko, Rusko

Popis

Nezapomenutelné putování ruskou Sibiří od impozantních skalních věží nad Jenisejem přes zcela výjimečné „sladkovodní moře“ Bajkal až k sopkám divukrásné Kamčatky a břehům Tichého oceánu v Přímořském kraji, v nejvýchodnějších a nejvzdálenějších končinách Ruska. Cesta po nejslavnější velké železnici světa, divu techniky a lidské nezlomnosti – Transsibiřské magistrále.

Program zájezdu

1.-4.den: Praha – Krasnojarsk. Krasnojarskije stolby. 

Odlet přes Moskvu do Krasnojarsku, milionového velkoměsta uprostřed Sibiře nad veletokem Jenisej: vyhlídka na město z vrchu Karaulnaja, říční promenáda s parníkem-muzeem sv. Mikuláš, který převážel po Jeniseji careviče i Lenina. Lyžařské středisko Bobrový Log: lanovkou na vyhlídku na dominantu kraje – skalisko Takmak. Turistika ve skalním městě Stolby, jednom z přírodních skvostů Sibiře. Vyhlídka Car ryba na údolí Jeniseje, Divnogorsk: hráz Krasnojarské přehrady s druhou největší ruskou vodní elektrárnou. 1100 km přejezd centrální Sibiří z Krasnojarsku do Irkutska vlakem po Transsibiřské magistrále.

5.-8.den: Irkutsk, Bajkal. 

Prohlídka Irkutska, „Paříže Sibiře“ na řece Angaře: starobylé kláštery a kostely, kozácké dřevěné domy i usedlosti carských vyhnanců – Děkabristů, dům a ulice J. Haška, trhy s tradičními produkty sibiřské přírody. Přejezd k Bajkalu. Výlet lodí po jezeře do zlatokopecké osady Boľšije Koty s procházkou po okolí (vesnice, hřbitov, rododendronová tajga). Pobyt v ruské bani (sauně) s metličkami i koupel v Bajkalu, tradiční sibiřský oběd (nebo večeře) na lodi. Letovisko Listvjanka: limnografické muzeum Bajkalu, Něrpinárium s představením tuleňů bajkalských, rybí trhy, vynikající pečení i uzení omulové. Volný den u Bajkalu s *možnostmi výletů (např. lodí po Bajkalu s procházkou tunely legendární trati Krugobajkalka, na jižní břeh Bajkalu do oblasti Teplých jezer v pohoří Chamar-Daban s možným výstupem na vrch Monomachova čapka a koupáním, popř. i do Aršanu a Tunkské kotliny ve Východním Sajanu s burjatským osídlením, buddhistickým chrámem, mongolskými trhy, vodopády a horkými prameny). Lanovkou na Čerského kámen s vyhlídkou na Angaru vytékající z Bajkalu i na bájemi opředený Šamanský kámen. Skanzen Talcy s původní sibiřskou architekturou ruských osadníků i jurtami Burjatů či Evenků.

9.den: Irkutsk – Petropavlovsk-Kamčatskij. 

Přelet nad východní Sibiří do tektonicky nejaktivnější oblasti Ruska, na poloostrov Kamčatku. Hlavní centrum a jediné velkoměsto v širokém okolí – Petropavlovsk-Kamčatskij. Panorama „domácích“ vulkánů, jemuž dominuje nejvyšší sopka Korjacká (3456 m).

10.-11.den: Vulkány Gorelyj a Mutnovskij. 

Přejezd terénním autem do sopečné divočiny. Výstup na vulkán Gorelyj (1828 m), fantastické výhledy do aktivního kráteru, subalpinská flóra. Výstup do aktivního kráteru sopky Mutnovka (2322 m): solfatary, fumaroly, vroucí bahno, vařící potoky – barevná učebnice geologie. Výhledy na sopky Viljučinská (2173 m), Gorelaja (1828 m) a Opala (1776 m). Vodopády Mutnoj a Viljučinskij. Koupání v termálech ve Sněžné dolině či v Paratunce.

12.den: Petropavlovsk-Kamčatskij. *Plavba Tichým oceánem. 

Prohlídka města, v němž se zastavil čas: Leninovo náměstí s jeho obří sochou, památníky objevných plaveb a obrany města, historická děla, regionální muzeum aj., volný program. *Možnost půldenní či celodenní plavby motorovou jachtou Avačinským zálivem s výhledem na pobřeží a vulkány. Skaliska Tři bratři, ostrov Staričkov, u celodenní verze i Ruský záliv s pozorováním kosatek. Ptačí kolonie na útesech, papuchalkové, mořští mořští orli, lachtani. Rybolov a konzumace úlovků přímo na jachtě (rybí polévka ucha, krabi, syroví mořští ježci aj.).

13.-14.den: Dolina Vačkažec, vulkán Avačinskij. *Dolina Gejzírů, *Kurilské jezero. 

Celodenní výlety s horskou turistikou. Vačkažec – výstup do kráteru vyhaslé sopky, tajgou a tundrou s jezery, vodopády a četnými syslíky. Sopka Avačinskaja (2741 m) – možnost výstupu s fantastickými výhledy (za příznivého počasí) na dýmající vulkán Korjackij (3456 m) a celou dlouhou vulkanickou řadu až ke vzdálené sopce Ključevskaja (4750 m), nejvyšší hoře Kamčatky. *Alternativně možnosti fakultativních celodenních výletů helikoptérou. Národní park Kronockij – termály Nalyčevo, kaldera sopky Uzon (1617 m) a především světoznámá Dolina Gejzírů, jedno z největších gejzírových a geotermálních polí na světě (UNESCO) s teplými prameny, vodopády, horkou řekou a přibližně 200 gejzíry. Kurilské jezero – světově jedinečné místo, kde se shromažďují medvědi (kolem 200 kusů) na lov lososů. Neopakovatelné chvíle při jejich pozorování v krásné krajině pod vulkánem Iljinskij (1578 m).

15.-16.den: Petropavlovsk-Kamčatskij – Vladivostok. Ruský ostrov. 

Přelet z Petropavlovska do kosmopolitního tichomořského přístavu Vladivostok. Prohlídka „ruského San Franciska“: Orlí hnízdo – vyhlídka na město a most nad zálivem Zlatý roh, nádraží s milníkem 9288 km od Moskvy – konečná Transsibiřské magistrály, centrum s nejstaršími ulicemi a rodným domem Yula Brynnera, muzeum ponorky S-56 „Stalinec“. Nejjižnější mys Egersheld s majákem na „konci země“. Přes nejdelší zavěšený a druhý nejvyšší most světa (pylon 321 m) na dříve zapovězený Ruský ostrov: nové impozantní mořské akvárium i kampus univerzity Dálného východu, obranné pevnosti, pláže aj.

17.den: Vladivostok – Praha. 

Odlet přes Moskvu domů.

Pozn. 

Podklady pro víza nutno dodat nejméně 8 týdnů před odjezdem, později na ověření s příplatkem.

Délka tras:
letadlem 21 000 km, vlakem 1100 km, auty a minibusy 1000 km, lodí 100 km, pěšky 6x 5-14 km (volitelně)
Počasí:
velmi různorodé, 5-30 °C, ve vyšších polohách chladno
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Výlet pronajatou lodí po Bajkalu včetně pohoštění a bani (sauny), lanovky ve Stolbách a na Čerského kámen, vstup do oceanária na Ruském ostrově včetně vyhlášené show s delfíny, mroži a běluhami. Vstupní vízum do Ruska a jeho vyřízení včetně pozvání od partnerské CK. Vstup do národních parků na Kamčatce. Ubytování a strava. Český průvodce, místní průvodci v navštívených destinacích, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Kompletní letecká včetně letištních tax a poplatků. Vlak (po Transsibiřské magistrále) z Krasnojarsku do Irkutska. Nájemní (mikrobusy, vany) po trase, na Kamčatce i terénní vozy/busy s místními řidiči. Ubytování: 12x hotely (cca 2-3*) - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 1x - 4-lůžková chata (na Kamčatce), 1 noc ve vlaku (lůžkový vlak 2. třídy). 1-lůžkový pokoj za příplatek 16 900 Kč (12x, v chatě nelze). Strava: 13x snídaně, 1x oběd/ večeře při plavbě po Bajkalu. V ceně nejsou volitelné výlety označené *. Bližší informace o těchto akcích poskytne CK, nutná závazná přihláška a platba předem.
Doprava:
Kompletní letecká včetně letištních tax a poplatků. Vlak (po Transsibiřské magistrále) z Krasnojarsku do Irkutska. Nájemní (mikrobusy, vany) po trase, na Kamčatce i terénní vozy/busy s místními řidiči.
Ubytování:
12x hotely (cca 2-3*) - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 1x - 4-lůžková chata (na Kamčatce), 1 noc ve vlaku (lůžkový vlak 2. třídy). 1-lůžkový pokoj za příplatek: 16 900 Kč (12x, v chatě nelze).
Strava:
13x snídaně, 1x oběd/ večeře při plavbě po Bajkalu.
Poznámka:
V ceně nejsou volitelné výlety označené *. Bližší informace o těchto akcích poskytne CK, nutná závazná přihláška a platba předem.

Podklady pro víza je třeba dodat nejpozději 8 týdnů před odjezdem, poté na ověření s příplatkem.

Možnost spojení tras 951 a 97 (KLDR) do zájezdu 972 v termínu: 6.8. - 30.8. 2022, cena v Kč: 170 890 Kč.

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.