SILVESTR NA KANÁRECH – FUERTEVENTURA, LANZAROTE A LA GRACIOSA

Typ zájezdu: Exotický, Poznávací
Počet dnů: 8
Náročnost: lehká
Strava: Snídaně
Destinace: Španělsko

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
26.12. - 02.01. 2022
927
39 980
Zájezd již proběhl

Popis

Během zájezdu navštívíte tři nejvýchodnější Kanárské ostrovy – Furteventuru, Lanzarote a malou La Graciosu. Ostrovy nabízí příjemné počasí, i v zimním období vhodné k procházkám, poznávání a koupání. Je tu mnoho pěkných písečných pláží, světlých i černých, na některých se zastavíte. Ostrovy poutají pozornost desítkami sopek a sopiček s rozsáhlými lávovými poli. Na Lanzarote navštívíte jeden za čtyř kanárských národních parků – N.P. Timanfaya. Jedná se o pohodový poznávací zájezd doplněný kratšími procházkami s využitím možnosti koupání.
Zájezd je určen pro skupinu do 8 osob, po ostrovech se budete dopravovat mikrobusy nebo auty, ubytování na obou ostrovech je v pěším dosahu chráněné písečné pláže s možností koupání, teplota moře bude kolem 20°C, vzduch v noci 15 – 16°C, přes den 19 – 22°C, snídaně jsou v ceně zájezdu, na večeři si můžete zajít do některé z blízkých restaurací a ochutnat přitom vína z kanárských ostrovů, nebo využít nabídky polopenze či all inclusive v hotelu, programu se nemusíte každý den zúčastnit, můžete odpočívat u moře s výjimkou dne, kdy budeme přeplouvat na druhý ostrov.

Program zájezdu

1.den:

Odlet z Prahy kolem poledne na FUERTEVENTURU; doba letu cca 5 hod., ubytování na 2 noci 5min jízdy od chráněné písečné pláže vhodné ke koupání.

2.den:

V centrální části ostrova půjdete z vrcholu Morro de Veloso (660 m) po hřebeni s výhledy na západní i východní pobřeží (2,5 h nebo kratší varianta 1,5 h); po výletě se osvěžíte v Betancúrii – vesnice ve střední části ostrova schovaná v zeleni mezi vyhaslými vulkány, můžete navštívit prodejnu s výrobky z Aloe Vera; z vesnice Vega de Rio Palmas sestoupíte pěšinou mezi skalisky kolem kapličky k palmovému háji (1 hod); procházka k jeskyním, které jsou ukryty pod pobřežními útesy u rybářské vesnice Ajuy, sestoupíte k moři, abyste mohli do nich nahlédnout; zastávky na vyhlídkách Los Mojones ve vnitrozemí a La Pared u divokého západního pobřeží.

3.den:

Dopoledne procházka po písečných dunách na východním pobřeží v Parque Natural Corralejo; kolem poledne trajektem na LANZAROTE (0,5 h plavba); na západním pobřeží se zastavíte u salin a dále v Los Hervideros – místo, kde moře stále podemílá pobřežní útesy; národní park Timanfaya – Montaňas del Fuego (Ohňové hory) – místo erupcí v 18. stol., které změnily tvář ostrova, pojedete krajinou podivuhodných lávových útvarů; zastavíte se v údolí La Geria, kde se zajímavým způsobem pěstuje vinná réva a v bodeze můžete ochutnat místní víno; ubytování na 4 noci poblíž chráněné písečné pláže vhodné ke koupání (15 min. pěšky).

4.den:

Lávovým polem dojdete ke kaldeře Montaňa Blanca, vylezete na její hranu s výhledy na část ostrova a jeho pobřeží a celou ji obejdete (↑260 m, ↓260 m, 3,5 hod); navštívíte výjimečnou kaktusovou zahradu Jardin de Cactus; podíváte se do Cuevas de los Verdes, jsou to rozsáhlé jeskyně vzniklé v lávovém proudu po erupci sopky Monte Corona; navštívíte Jameos del Agua – slavný lanzarotský rodák César Manrique upravil skupinu jeskyní v lávě na galerii, koncertní sál a otevřenou odpočinkovou část; dojedete až na severní okraj ostrova na Mirador del Rio s výhledy na ostrov Graciosa; přes několik dalších vyhlídek na strmých severozápadních svazích a přes město Haria se vrátíte do hotelu.

5.den:

Pojedete do Parque Natural Archipiélago Chinijo na severozápadě ostrova, kde se nachází pláž Famara, dlouhá více než 3 km, procházka podél pobřeží pod vysokými útesy s možností koupání až do míst, kde budete úplně sami (1 – 3 h); k večeru se projdete v hlavním městě Arrecife.

6.den:

Pro zájemce celodenní výlet na nejmenší obydlený kanárský ostrov La Graciosa (průvodce jede s Vámi), z Órzoly, nejsevernější obce Lanzarote plavba lodí ( asi 20 min) do Caleta del Sebo, jediné obce na La Graciose, možnost půjčení kol, můžete si zajet na některou z písečných pláží ostrova nebo si na ty bližší pláže sami dojdete, koupání, k večeru plavba zpět na Lanzarote; nebo si dáte odpočinkový den v okolí hotelu a naplno využijete možnosti all inclusive v hotelu (za příplatek – viz stravování); Silvestrovský večer – půjdeme se společně po půlnočním přípitku vykoupat?

7.den:

(Nový rok) – dojedete do vesnice El Golfo, podíváte se na zelené jezírko oddělené od moře černou pláží; vyšlápnete si na malý kráter Montaňa Quemada s výhledem až k moři (0,5 – 1,5 h); odpoledním trajektem přeplujete na FUERTEVENTURU (0,5 h plavba); ubytování blízko 5min jízdy od chráněné písečné pláže vhodné ke koupání.

8.den:

Dopoledne na výběr koupání nebo návštěva hlavního města Puerto del Rosario; odpolední odlet do ČR; přílet kolem 23.00 do Prahy.

Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Zpáteční letenka, 7x ubytování v hotelu (3x Fuerteventura, 4x Lanzarote), 7x snídaně, 2x trajekt mezi ostrovy, doprava mikrobusy nebo auty na ostrovecha, služby českého průvodce, zdravotní připojištění. V ceněn není: vstupy cca 45 EUR, večeře mimo hotel 10 - 15 EUR, loď na La Graciosu a zpět 26 EUR, půjčení kola na La Graciose 15EUR/den. Příplatek za jednolůžkový pokoj = 6.990 Kč.
Doprava:
2x trajekt mezi ostrovy, doprava mikrobusy nebo auty na ostrovech
Ubytování:
7x ubytování v hotelu (3x Fuerteventura, 4x Lanzarote)
Strava:
V ceně zájezdu je zahrnuta 7x snídaně formou bohatého bufetu. Přes den se stravujete z vlastních zásob - během programu budete dělat pauzy na odpočinek a svačinu - potraviny si nakoupíte vždy večer předem nebo ráno před začátkem programu. Ceny potravin jsou na Kanárech téměř stejné jako u nás a supermarkety jsou dobře zásobené. Doporučujeme využít nabízené polopenze v hotelu za příplatek - formou bohatého bufetu (nezahrnuje nápoje), nebo ještě lépe all inclusive - což pro nás prakticky znamená nápoje k večeři a po večeři v ceně, neboť přes den budeme mimo hotel na programu. Přesto bude pro většinu klientů all inclusive výhodné, protože cena je jen cca o 8€/osoba/noc vyšší - za tuto částku si v hotelové restauraci dáte dvě velká piva, nebo dvě skleničky vína.

Mapa

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.