SAE A MALEDIVY – EXPO v Dubaji a lodí po Maledivách

Typ zájezdu: Exotický, Poznávací
Počet dnů: 12
Náročnost: lehká
Strava: Polopenze

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena / Last minute
09.01. - 20.01. 2022
926
62 990
Zájezd již proběhl
16.02. - 27.02. 2022
928
59 990
/ 1 000
Zájezd již proběhl
14.03. - 25.03. 2022
929
59 990
/ 1 000
Zájezd již proběhl

Popis

Ať už se zajímáte o největší světovou výstavu EXPO 2020 z obchodního hlediska a nebo z čisté zvědavosti chcete výstavu navštívit a zažít tento unikátní zážitek, následující zájezd je pro vás ten pravý. Poletíme s jednou z nejlepších leteckých společností světa Emirates (poslední úsek zpátečního letu z Dubaje do Prahy je operován leteckou společností Flydubai, aby lety dobře navazovaly, letecká společnost Emirates, bohužel, neoperuje let Dubaj-Praha tak, aby navazoval na let Maledivy-Dubaj a museli bychom na letišti v Dubaji dlouho čekat), jednodenní vstupenku na výstavu máte již v ceně, další si případně můžete dokoupit. Budete mít možnost se podívat na Dubaj z nejvyšší budovy světa Burj Khalifa a nebo i z relativně nové výhledy Dubai Frame. Čekájí na vás ohromující stavby, ale i tradiční trhy (souky), muzea, dlouhé pláže a orientální atmosféra. A nejen to! V druhé půlce zájezdu na vás čekají překrásné Maledivy. Připraveny jsou lodní výlety za šnorchlováním, které máte již v ceně zájezdu.

Program zájezdu

1.den:

Odlet z Prahy do DUBAJE, přesun na hotel nedaleko centra města.

2. den:

První den prohlídky luxusní metropole DUBAJ věnujeme nejstarší a nejcharismatičtější čtvrti města – DEIRA. Pro DEIRU jsou typické její rozmanité súky (trhy). Projdeme a nakoupíme na trhu s kořením, zlatem, rybami a parfémy. Budeme se proplétat malebnými uličkami plnými zvuků a vůní, ochutnáme tradiční čaj a arabskou kuchyni, ale také se projedeme lodí abra po řece DUBAI CREEK ústící do PERSKÉHO ZÁLIVU. Po obědě se přesuneme do oblasti JUMEIRAH, abychom se pokochali sněhově bílou stejnojmennou mešitou. Večer se vydáme do centra nočního života u nákupního centra DUBAI MALL s jezerem BURJ LAKE a tančící fontánou. DUBAI MALL nenabízí turistům jen nekončící nákupy, ale můžete tu navštívit i fascinující obří akvárium. Třešničkou na dortu bude výjezd do 148. podlaží nejvyšší budovy světa BURJ KHALIFA (828 m).

3. den:

Návštěva největší světové výstavy EXPO 2020 (vstupenka již v ceně), které se zúčastní více než 180 zemí a každá země má poprvé v historii svůj pavilon. Budete mít možnost se projít nádhernými pavilony plnými průlomových technologií, zážitků, živých představení. Poznáte svět a různorodou kulturu a kuchyni na jednom místě.

4. den:

DUBAJ, to není pouze symbol nákupů a života v luxusu, ale DUBAJ znamená i koupání a lenošení na pláži. A my si vybereme pláž SUNSET BEACH. Vybíráme ji proto, abyste mohli plavat v moři, a přitom obdivovat ladnou siluetu budovy BURJ AL ARAB, pětihvězdičkového hotelu ve tvaru plachetnice. Prohlédneme si i „arabské Benátky“ – MEDINAT JUMEIRAH, což jsou kanály protkané hotely, kavárnami a butiky. Jedná se o moderní interpretaci tradiční arabské vesnice, která je okouzlující zejména v noci. Pro nadšence lyžování je MALL OF THE EMIRATES jako stvořený, jelikož je to komplex, kde se nachází (mimo jiné) i nejpodivnější atrakce Dubaje – umělá zimní krajina se sjezdovkou.

5. den:

Možnost další návštěvy světové výstavy EXPO 2020 (vstupenka na další den za příplatek). Ostatní dokončení prohlídky Dubaje – návštěva nové turistické vyhlídky na hranici staré a nové Dubaje – DUBAI FRAME, která připomíná obrovský rám obrazu (150 m) s přilehlými zahradami ZA’ABEEL PARK, ve čtvrti BUR DUBAI navštívíme MUZEUM DUBAJE, kde se seznámíme se strategickým růstem Dubaje z beduínské vesnice na megapoli a projdeme se historickou čtvrtí AL FAHIDI s úzkými uličkami, obchůdky a kavárnami.

6. den:

Odlet do MALÉ, přesun rychlou lodí na ostrov THULUSDHOO ležící v ATOLU NORTH MALÉ, který má svým turistům opravdu co nabídnout – skvělé lokality ke šnorchlování, bílé písečné pláže a přátelské pohostinné obyvatele. Po zbytek dne relaxace na naší pláži.

7. den:

Dnes nás čeká výlet po malém ostrůvku THULUSDHOO, který nás zavede na místa, kde si budeme připadat jako součást maledivského dění a blíže se tak seznámíme s tím, jaké je žít na malých izolovaných maledivských ostrůvcích. Seznámíme se s procesem výroby tradiční velkých bubnů a navštívíme továrnu Coca-Coly, která se tu vyrábí z odsolené vody. Pokud budeme mít štěstí, podíváme se i do místní školy.

8. den:

Dnes nás čeká neopakovatelný lodní výlet do oblasti ostrova HURAA za pozorováním želv (obzvláště kareta obrovská nebo kareta pravá) a žraloků dosahujících délky až 2 metrů, který patří k těm nejzajímavějším zážitkům na ostrovech. Když budeme mít štěstí, je možné tu zahlédnout i manty.

9. den:

Volný den na pláži COKES BEACH, možnost zapůjčení kajaku či projížďky na vodních lyžích, šnorchlování přímo z pláže, společnost vám budou dělat pestrobarevné rybičky, ochutnávání místní lahodné kuchyně, doporučujeme například pokrm zvaný mas huni, což je směs tuňáka, cibule, kokosu a chilli, která se jí za studena k čaji.

10. den:

Po snídani vyrazíme na šnorchlovací výlet do AQUARIA, což je korálový útes v hloubce asi 15 m, který je bohatý na velké množství útesových ryb, pohybují se tu i pyskouni, hejna chňapalů či rejnoci.

11. den:

Výlet tradiční maledivskou lodičkou dhoni po okolních ostrovech se zastávkami na koupání a šnorchlování. Budete mít možnost si po dobu výletu zarybařit na šňůru přímo z loďky. Váš úlovek vám pak místní rádi připraví přímo před vašimi zraky.

12. den:

Přesun do MALÉ a odlet do ČR.

Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava: zpáteční letenka Praha-Dubaj a Dubaj-Male včetně let. tax a poplatků, doprava dle programu, lodní transfery mezi ostrovy, 1x celodenní vstupenka na EXPO, 11x ubytování v ****hotelu, 11x snídaně, 10x večeře, lodní výlety, zdravotní připojištění, průvodce, informační materiály a DPH. Cena nezahrnuje: vstupy, bakšišné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“. Příplatky: 1lůžkový pokoj 7 900 Kč, vstupenka na Burj Khalifu (orientační cena v r. 2021 je 2 600 Kč), jednodenní vstupenka na EXPO 750 Kč (1x máte vstupenku v ceně, v případě návštěvy další den je třeba vstupenku dokoupit - osoby pod 18 let a nad 59 let mají vstupenku zdarma).
Ubytování:
11x ubytování v 4****hotelu
Strava:
11x snídaně, 10x večeře

Mapa

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.