SAUDSKÁ ARÁBIE

Typ zájezdu: Exotický, Poznávací
Počet dnů: 12
Náročnost: lehká
Strava: Snídaně
Destinace: Saudská Arábie

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
02.01. - 13.01. 2022
924
94 990
Zájezd již proběhl
25.03. - 05.04. 2022
925
94 990
sleva 1 000
Zájezd již proběhl

Popis

Památky UNESCO – historické centrum Džiddy, Madain Saleh, čtvrť Ad Diriyah, tradiční hliněná obydlí, historické i současné oázy,
vysoké hory v nekonečném moři písku a dun, ale i relax na pláži Rudého moře. Nabízíme obsáhlý program donedávna uzavřenou zemí s místními přelety namísto dlouhých přejezdů. Zájezdem provází známý arabista PhDr. Petr Pelikán.

Program zájezdu

1.den:

Letecký přesun do Džiddy

2.den:

Džidda – druhé největší město, vstupní brána do Mekky (historické centrum Al Balad UNESCO, tržnice Al Alawi, Naseefův dům, fontána)

3.den:

Přesun na jih země, „mramorová vesnice“ Dhee Ayn v provincií Al Bahah (kamenná vesnice s obrannými věžemi z 8. století n. l.), metropole provincie Asir Abhá v nadmořské výšce 2200 m.n.m.

4.den:

Výjezd lanovkou do malé horské vesnice „květinových lidí“ Habala s nádhernými výhledy do okolí, tradiční hliněnné stavby ve vesnici Dhahran Al Janub, město Najran u Jemenské hranice (archeologické náleziště Al Okhdood, tradiční domy, pevnost)

5.-6.den:

Procházka a koupání v kouzelném kaňonu a vádí Lajab, přístavní město Džizán, přejezd trajektem/lodí na korálové ostrovy Farasan v Rudém moři (mangrovníky, historické vesnice, relax na pláži, možnost šnorchlování)

7.den:

Dokončení prohlídky Džizánu, přelet do města Al Ula

8.-9.den:

Centrum oblasti Al Ula (historická vesnice, pevnost, fakultativně výlety do okolní pouště), archeologické naleziště Madain Saleh UNESCO (významné město Nabatejské říše Hijra, nekropolis), oáza Dedan (hlavní město jednoho z nejstarších království Arábie, „lví hrobky“)

10.den:

Letecký přesun do hlavního města Saudské Arábie Rijádu (pevnost Masmak, tržnice, nejvyšší stavba Saudské Arábie mrakodrap Al Mamlaka s možnosti vyhlídky z 99. patra, Národní muzeum s obsáhlou sbírkou historických exponátů)

11.den:

Historická čtvrť Ad Diriyah UNESCO s tradiční hliněnnou architekturou (pevnosti, paláce, obytné domy), moderní nákupní centra

12.den:

Odlet z Rijádu, návrat do ČR

Mapa

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.