NEPÁL PRO KAŽDÉHO

Typ zájezdu: Exotický, Poznávací
Počet dnů: 14
Náročnost: lehká-střední
Strava: Snídaně
Destinace: Nepál

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
15.11. - 28.11. 2024
923
59 990
Rezervovat
22.12. - 04.01. 2025
909
69 990
Last minute sleva
Rezervovat

Popis

Krátké pěší výlety pro každého, nezapomenutelné výhledy na osmitisícové vrcholy Himálaje, safari na slonech v národním parku Čitvan, královská města Káthmándú, Pátan a Bhaktapur.

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Káthmándú.

Letecký přesun do Nepálu. Ubytování v hlavním městě Káthmándú, návštěva buddhistické svatyně Svajambhúnáth UNESCO přezdívané Opičí chrám.

3.den: Káthmándú.

Prohlídka metropole Káthmándú (královský palác, náměstí Durbar UNESCO, příbytek živé bohyně Kumárí, hinduistické stupňovité chrámy), spalovací gháty na řece Bagmátí v Pašupatináthu UNESCO, procházka přes kopeček okupovaný svatými muži a opicemi, okolo mnoha desítek nejrůznějších hinduistických chrámů k buddhistické stúpě Bódnáth UNESCO.

4.den: Památky a možnost letu k Mt. Everestu.

Možnost vyhlídkového letu k Mt. Everestu UNESCO (8848 m), chrámy a královské paláce v Pátanu UNESCO a Bhaktapuru UNESCO, odjezd na vyhlídku Nagarkót na okraji káthmándského údolí, ubytování.

5.den: Chrám Čangu Naraján.

Pozorování východu slunce přímo z terasy hotelu či vyhlídkové věže nad Nagarkótem s výhledy až k Mt. Everestu, procházka lesem po hřebeni k chrámu Čangu Naraján UNESCO, návrat do královského Káthmándú.

6.den: N.P. Čitavan.

Cesta do vesnice Sauraha na hranici národního parku Čitvan UNESCO, procházka tradiční vesnicí kmene Thar, kulturní vystoupení.

7.den: Na dřevěné kanoi po řece Rapti.

Plavba na dřevěné kanoi po řece Rapti, pozorování ghaviálů a krokodýlů, pěší safari s průvodcem (možnost spatřit medvěda, opice, nosorožce), koupání slonů, výprava do džungle na slonech s velmi vysokou šancí pozorovat nosorožce.

8.-9.den: Pokhara.

Odjezd do Pokhary, ubytování. Malebné městečko Pokhara v podhůří Himálaje, plavba přes jezero Phewa, výstup lesem k Pagodě míru, sestup k vodopádům Déví a procházka zpět do Pokhary.

10.den: Sarangkot – Bándípur.

Úžasné výhledy na posvátnou horu Mačhapučháré, masiv osmitisícových Annapuren a Dhaulágirí z vyhlídky Sarangkot, odjezd do zapomenutého romantického městečka Bándípur na vrcholku kopce.

11.den: Górkha – Daman.

Cesta přes zajímavé historické městečko Górkha (výstup k palácovému komplexu Gorkha Durbar, procházka Hanumanovou soutěskou, vyhlídka na paláce s Himálajemi v pozadí), v podvečer příjezd do Damanu.

12.den: Daman – Káthmándú.

Východ slunce na vyhlídce Daman (nejpanoramatičtější výhledy na Himálaje), dopoledne procházka okolní přírodou, odpoledne návrat do Káthmándú.

13.-14.den: Káthmándú – Praha.

Závěrečný den v Káthmándú (dokončení prohlídky, volno na výhodné nákupy ve čtvrti Thamel), odlet do Prahy
Návrat do ČR.

Poznámka: zájezd je určený pro ty, kteří chtějí navštívit Nepál, dotknout se Himaláje, ale nechtějí, nebo nemohou vyrazit na trek. Pěší výlety jsou bez zavazadel, vzdálenost do 10 km, bez velkého stoupání. Zájezd je možné absolvovat nejdříve 14 dní od ukončeného očkování!!! Podmínkou vstupu do Nepálu je negativní PCR test provedený 72 hodin před odletem, vyplněný příjezdový formulář a zdravotní pojištění zahrnující lečbu covid19. Po příletu do Nepálu je nutné podstoupit antigenní test. Návrat do ČR: Nepál je aktuálně na tmavě červeném seznamu. Aktuální informace naleznete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí www.mzv.cz. Podmínky vstupu i návratu se mohou kdykoliv změnit.

Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
zpáteční letenka a let. taxy, místní doprava (minibus, autobus, taxi, loď, slon), ubytování (11x hotel - dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), stravování (11x snídaně, 2x oběd a 2x večeře), průvodce, informační materiály,zdravotní pojištění a DPH.
Doprava:
zpáteční letenka a let. taxy, místní doprava (minibus, autobus, taxi, loď, slon)
Ubytování:
11x hotel - dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím
Strava:
stravování (11x snídaně, 2x oběd a 2x večeře)
Poznámka:
Cena nezahrnuje: 11x jednolůžkový pokoj 4900 Kč, nepálské vízum 30 USD, vyhlídkový let k Mt.Everestu cca 220 USD, vstupné cca 70 USD.

Mapa

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.