PERLY MIKRONÉSIE – PALAU, YAP A GUAM

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 17
Náročnost: lehká-střední
Strava: Snídaně
Destinace: Indonésie, USA

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
01.04. - 17.04. 2024
1141
139 990
Rezervovat
10.11. - 26.11. 2024
1142
139 990
Rezervovat
31.03. - 16.04. 2025
1143
141 990
Rezervovat

Popis

Nezapomenutelné putování severním Tichomořím na exotické ostrovy Koror (Palau, Karolíny), Yap (Federativní státy Mikronésie) a Guam (Severní Mariany, USA). Jedny z nejúžasnějších lokalit planety pro pozorování života pod hladinou při potápění a šnorchlování. Rozsáhlé korálové útesy s hejny ryb různých velikostí, tvarů a barev, čtvrttunoví mlži, vraky potopených lodí, unikátní jezero s nežahavými medúzami, „létající lišky“ – netopýři kaloni, krokodýli, mangrove, vodopády a jeskyně v džungli, překrásné bílé pláže teplého Pacifiku či památky z dob španělské nadvlády i z bitev o Pacifik. K tomu návštěva živé metropole Tchaj-wanu, spojující bohatou historii s nejmodernější současností.

Program zájezdu

1.-3.den: Praha – Tchaj-pej (Tchaj-wan).

Let do jihovýchodní Asie na ostrov Tchaj-wan. Hlavní město Tchaj-pej: Taipei 101, mezi lety 2004-2007 nejvyšší budova světa (508 m) i s nejrychlejším výtahem, vyhlídka na město z 382 m. Jedinečné Národní palácové muzeum s největší sbírkou čínského umění na světě, Svatyně Mučedníků a Čankajškovo mauzoleum, taoistický Lungšan a další chrámy. Vzrušující noční trhy s ochutnávkou exotických pokrmů.

4.-8.den: Koror (Palau).

Přelet na nejlidnatější z ostrovů Palau Koror se stejnojmenným hlavním městem: Národní muzeum Palau, mořské akvárium. Rock Islands: lodí na největší atrakci Palau – Skalní ostrovy. Smaragdová scenérie vápencových ostrůvků hřibovitých tvarů, pokrytých zelenou džunglí se slanovodními krokodýly, ledňáčky, volavkami či kaloni. Podmořský ráj ukrývající vraky 2. světové války viditelné i při šnorchlování. Zátoka Milky Way s léčivým bílým bahnem. Nezapomenutelné šnorchlování v unikátním Jellyfish Lake plném žlutých nežahavých medúz. Vodopád Ngardmau Waterfall. Volné dny k relaxaci s možností koupání, šnorchlování, návštěvy delfi nária, projížděk na kajacích či potápění na světoznámých útesech: Ngemelis Wall, kde z mělčiny náhle padá kolmá stěna do třísetmetrové hloubky, Blue Corner, Chandelier Cave, German Channel, krmení krokodýlů na Shimizu River a další. Možnosti výletů: korálový atol Kayangel – prstenec bělostných pláží porostlých palmami s průzračnou lagunou uprostřed. Vulkanický a liduprázdný Babeldaob s tropickým pralesem, liduprázdnými plážemi a tajemnými archeologickými nalezišti. Ostrov Peleliu – dějiště jedné z nejkrvavějších bitev v Pacifiku, již připomínají japonské a americké památníky, tanky a bunkry.

9.-11.den: Yap (Mikronésie).

Ostrov Yap v souostroví Karolíny, součást Mikronéské federace. Potápěčský ráj v průzračných vodách s bohatou podmořskou faunou: nádherně zbarvení koráli, želvy, rejnoci, ale i tučňáci! Jedinečný zážitek: možnost šnorchlování s mantami obrovskými mezi korálovými zahradami. Panensky poklidná atmosféra odlehlého, turisty téměř nedotčeného a autentického pacifického ostrova. Architektura a tradice kultury Yapese: tance, společenské domy i zcela unikátní „místní měna” – obří kamenné mince, jedno z nejstarších platidel na světě vůbec. Prohlídka vraků letadel 2. světové války ponechané svému osudu v džungli.

12.-15.den: Guam (Mariany, USA). *Saipan, *Tinian.

Nejvýznamnější z amerických ostrovů Severních Marian – Guam. Americká námořní základna nedaleko nejhlubšího oceánského příkopu světa – Challengeru (-11 034 m). Nejvýchodnější území USA – místo, kde „Amerika zdraví nový den“. Hlavní město Agana: staré španělské pevnosti a mosty, památníky 2. světové války. Latte Stone Park – pilíře 1500 let starých domů dávných obyvatel Chamorro. Kokosové palmy, písečné pláže Tumon Bay, vyhlídka Dvou milenců, starý španělský most Tailafak, možnost výstupu na poutní horu Jumullong Manglo s krásnými výhledy. Možnost šnorchlování a potápění na korálových útesech nebo k vraku sestřelené japonské stíhačky. *Se zájemci možnost výletu na další významné ostrovy Severních Marian – na Saipan a popř. i na Tinian (odtud vzlétl B-29 Enola Gay s první atomovou bombou na Hirošimu).

16.-17.den: Guam – Tchaj-pej – Praha.

Návrat domů přes Tchaj-pej.

Pozn.

V termínu, programu i ceně může dojít k drobným změnám následkem případných změn v letových řádech, popř. v dostupnosti letů (aktuální informace v CK nebo na www.nomad.cz).

Délka tras:
letadlem 28 000 km, po zemi a po vodě 600 km
Počasí:
vzduch 28-32 °C, voda 27-29 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Pronájmy aut a celodenní poznávací výlet na každém z ostrovů, Palau - celodenní výlet na Rock Islands, včetně zapůjčení šnorchlů a permitu. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Tchaj-pej a přelety Tchaj-pej - Koror - Yap - Guam - Tchaj-pej včetně tax a poplatků, po trase auty či minibusy, autobusy, taxi, vlaky a metro (Tchaj-pej). Ubytování: 14x hotely, motely, bungalovy - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, většinou s bazény. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 1141,1142: 22 900 Kč, 1143: 22 200 Kč (14x), 1144: 30 700 Kč (22x). Strava: 14x snídaně, při výletu na Palau i 1x oběd.
Doprava:
Letecká do Tchaj-pej a přelety Tchaj-pej - Koror - Yap - Guam - Tchaj-pej včetně tax a poplatků, po trase auty či minibusy, autobusy, taxi, vlaky a metro (Tchaj-pej).
Ubytování:
14x hotely, motely, bungalovy - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, většinou s bazény. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 1141,1142: 22 900 Kč, 1143: 22 200 Kč (14x), 1144: 30 700 Kč (22x).
Strava:
14x snídaně, při výletu na Palau i 1x oběd.
Poznámka:
V termínu, programu i ceně může dojít k drobným změnám následkem případných změn v letových řádech, popř. v dostupnosti letů (aktuální informace v CK nebo na www.nomad.cz).

Možnost spojení tras 1142 a 91 (Tchaj-wan) do zájezdu 1144 v termínu 2.11. - 26.11. 2024, cena v Kč: 176 590 Kč.

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.