NEPÁL – MEZI KÁTHMÁNDÚ A POKHAROU

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 9
Náročnost: lehká-střední
Strava: Snídaně
Destinace: Nepál

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
08.03. - 16.03. 2022
921
39 990
Zájezd již proběhl
20.10. - 28.10. 2022
922
39 990
Zájezd již proběhl

Popis

Fyzicky i časově nenáročný zájezd pro ty, kteří chtějí poznat výjimečnou horskou zemi pod nejvyššími štíty Himálaje, ale nechtějí či nemohou vyrazit na delší náročnější treky. Skvosty hinduistické a buddhistické architektury v metropoli Nepálu – Káthmándú, Pátanu a Bhaktapuru. Město exotiky a pohody Pokhara. Výhledy na osmitisícovky – Annapurnu (8091 m), Manaslu (8163 m) a Dhaulágiri (8167 m).

Program zájezdu

1.-3.den: Praha – Dubaj – Káthmándú. 

Odlet do Dubaje, přestup na let do metropole Nepálu Káthmándú: rušná turistická čtvrť Thamel. Královské náměstí Durbar s komplexem paláců. Hinduistický komplex Pašupatináth na břehu posvátné řeky Bagmátí s ghátem na spalování mrtvých, jedna z největších stup na světě Boudha s přilehlým buddhistickým klášterem. Svatyně Swayambhunath (Opičí chrám, UNESCO) s nádhernými vyhlídkami na město i okolní hory.

4.den: Nagarkot, Bhaktapur. 

Celodenní fakultativní výlet Bhaktapur a Nagarkot. Nagarkot nabízí možnost výhledů na panorama Himalájí (oblast Everestu). Architektonický skvost a další královské město Bhaktapur, významné centrum řezbářské a hrnčířské výroby.

5.den: Káthmándú – Pokhara. 

Přejezd po více než 200 km dlouhé Prithvi Highway z Káthmándú do Pokhary. Kouzelné výhledy na Malý Himaláj, divokou řeku Trisuli, zelená rýžová políčka a snad i štíty Ganeshe (7422 m) a Manáslu (8163 m). Pokhara: pohodová atmosféra podhorského střediska, pohádková podívaná od jezera Phewa Tal na zasněžené velikány s největším převýšením na světě (Pokhara: 800 m – Annapurna: 8091 m).

6.den: Sarangkot, Devil Fall, Gupteshwor. 

Vyjížďka na vrch Sarangkot nad Pokharou: panorama skupiny velehor kolem Annapurny, výhledy na strmý štít Machhapuchhre (Rybí ocas, 6997 m) a za dobré viditelnosti i na vzdálenější Dhaulágiri (8167 m) a Manáslu (8163 m). Odpoledne volný program s možností výletu k vodopádům Davis Falls a přilehlému jeskynnímu komplexu Gupteshwor Mahadev nebo na vrch Ananda nad jezerem ke stúpě Šanti, tzv. Pagodě světového míru. Případně možnost projížďky na loďce po jezeře Phewa.

7.den: Pokhara – Káthmándú. 

Zastávka v Bandipuru: tradiční horská vesnička s výhledy na himálajské vrcholky.

8.-9.den: Pátan, Káthmándú – Praha. 

Bývalé královské město – historický Pátan (UNESCO): Durban Square s chrámem Krishna Mandir s 21 věžičkami a zdobenými paláci. Odlet domů.

Délka tras:
letecky 16 000 km, auty 600 km
Počasí:
vzduch 16-30 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Ubytování a strava. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, auta po trase Káthmándú-Pokhara a zpět. Transfery z a na letiště (Dubaj, Káthmándú), transfery v Káthmándú (Pašupatináth, Swayambhunath). Ubytování: 6x 3* hotely (4x Káthmándú, 2x Pokhara) - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek: 3990 Kč. Strava: 6x snídaně v hotelech v Nepálu.
Doprava:
Letecká včetně tax a poplatků, auta po trase Káthmándú-Pokhara a zpět. Transfery z a na letiště (Dubaj, Káthmándú), transfery v Káthmándú (Pašupatináth, Swayambhunath).
Ubytování:
6x 3* hotely (4x Káthmándú, 2x Pokhara) - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek: 3990 Kč.
Strava:
6x snídaně v hotelech v Nepálu.
Poznámka:
V ceně není: vízum do Nepálu (30 USD - při příletu), místní doprava mimo uvedené. Celodenní výlet Bhaktapur a Nagarkot, cena 750 Kč. Nagarkot nabízí možnost výhledů na panorama Himalájí (oblast Everestu). Vyhlídkový let kolem Everestu (cca 210 USD).

Mapa

Mapa - 0921/NEPÁL – MEZI KÁTHMÁNDÚ A POKHAROU

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.