MALÉ I VELKÉ SUNDY – PO OSTROVECH INDONÉSIE – PRODLOUŽENÍ ZÁJEZDU O JIŽNÍ SULAWESI

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 27
Náročnost: lehká-střední
Strava: Snídaně
Destinace: Indonésie

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
22.07. - 17.08. 2024
872
93 990
Rezervovat

Popis

Souostroví Nusa Tengarra východně od Bali. Flores s barevnou sopkou Kelimutu, animistické vesničky kmene Ngada. Romantická plavba na Komodo za obřími varany, špičkové šnorchlování a večerní hejna kaloňů. Muslimský Lombok s výstupem na posvátnou sopku Rinjani. Relax na korálových ostrovech Gili. Bali – „ostrov Bohů“ a hinduistů v muslimské Indonésii. Jižní Celebes (Sulawesi) – ostrov bohaté historie a mystické atmosféry se skalními hroby a kuriózními obřady Torajů.

Program zájezdu

1.-7.den: Praha – Bali – Flores. 

Odlet do Denpasaru na Bali. Přímořské letovisko s nekonečnými plážemi. Přelet na Flores – nejkrásnější z ostrovů smaragdového náhrdelníku Nusa Tengarra. Směs odlišných kultur, zvláštní zvyky a obětní rituály animistů. 14 aktivních sopek, rybářské vesničky, pláže. Romantická osada Moni. Horké prameny a vodopády. Východ slunce na vulkánu Kelimutu. Tři jezera odlišných barev – tyrkysové, zelené a černé. Tkalcovské vesničky. Přejezd do Bajawy, zastávka na Blue Stone Beach. Pěšky ke kráteru Wawo Mudha, nejnovější sopky Floresu. Pěší výlet z kampungů Be´a. Víte jak roste vanilka, kakaové boby, pepř či hřebíček? Koupání v termálech Manalage. Tradiční vesnice animistických kmenů Ngada, vesnička Bena (pod patronátem UNESCO). Nádherné výhledy na sopku Inerie. Přelet do Labuan Bajo na západním pobřeží, možnost výletu k jeskyni Batu Cermin.

8.-11.den: Flores – Rinca – Komodo – Lombok. 

Čtyřdenní plavba z Floresu na Lombok pronajatou lodí s plnou penzí. Rajské ostrovy, šnorchlování. Trek za varany na ostrově Rinca. Světoznámé Komodo se světovou atrakcí – varany (UNESCO, největší ještěři mají až 3 m délky a 200 kg váhy). Působivá příroda – divoký vodní buvol, jeleni, stáda opic. Červená pláž s nejbarevnější korálovou zahradou. Ostrovy Moyo, Satonda, Laba. Ostrov Lombok: podél severního pobřeží do Senaru na úpatí Rinjani. Pěšky k vodopádům Sendang Gile.

12.-20.den: Lombok – Bali. 

Třídenní trek (volitelně) na posvátnou sopku Rinjani (3726 m) s plnou penzí, nosiči a noclehy pod stany. Jezero v 600 m hlubokém kráteru. Gila: horké prameny. Drzé opice v džungli. Dva dny na ostrovech Gili – bílé písečné pláže, průzračná voda, korálové útesy, možnost potápění. Pro zájemce na kole kolem ostrova Trawangan. Výlet lodí na ostrovy Meno a Air: šnorchlování mezi mořskými želvami. Lodí na Bali. Amed – idylická rybářská vesnice. Královské koupele Tirtagangga. Tulamben – nejhezčí potápění na Bali, exotické masáže. Nejposvátnější místo Besakih: komplex 30 chrámů na 7 terasách na úpatí sopky Agung (3142 m). Ubud – kulturní a umělecké centrum. Ohňový tanec na žhavých uhlících, tradiční tance kecak, barong či legong. Opičí prales, Pura Dalem – chrám mrtvých v džungli. Batubulan – řezbářské a kamenické dílničky, sochy, šperky, galerie. Poloostrov Bukit, směrový chrám na bílých útesech Tanah Lot. Nekonečné pláže, exotické nákupy. Nocleh v Sanuru.

21.-25.den: Sulawesi. 

Přelet do Ujung Pandang na jižním Celebesu (Sulawesi) – ostrově bohaté historie a mystické atmosféry. Přejezd do Pare-Pare. Rammang-Rammang – návštěva jedné z největších krasových oblastí Indonésie, projížďka na loďce mezi skalními útvary, jeskyně s prehistorickými nástěnnými malbami. Přesun do Rantepaa – centra legendami opředené oblasti Tana Toraja. Džungle, vápencová skaliska, rýžové terasy, políčka bavlny, kávovníky, buvolí tržnice. Kuriózní obřady, pohřební ceremoniály s desítkami obětovaných býků. Pohřební jeskyně a skalní hrobky. „Visící“ hroby. Vyhlášení řezbáři. Bori – megality. Lemo – skalní terasy s vyřezávanými figurkami zemřelých Tau Tau. Dvoudenní trek s plnou penzí mezi horskými vesničkami Torajů, noclehy v tradičních domech (tongkonanech) se sedlovými střechami, náročnost lze přizpůsobit. Noční přejezd do Ujung Pandang.

26.-27.den: Makassar – Praha. 

Ujung Pandang (Makassar): čínské taoistické chrámy, přístav s plachetnicemi lidu Bugis připomínající středověk. Pevnost Rotterdam. Výlet lodí na ostrov Samalona. Čínská čtvrť. Návrat domů.

Délka tras:
letadlem 26 000 km, lodí 500 km, po zemi 800 km, pěšky 8x 6-15 km (volitelně) - vše pro 893
Počasí:
vzduch 28-33 °C, voda 26-29 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Čtyřdenní plavba z Floresu na Lombok. Dvoudenní trek na Sulawesi a třídenní trek na Rinjani se službami nosičů. Vstupy do rezervací a N.P. Ubytování a strava. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Mezinárodní i vnitrostátní letecká včetně tax, místní (bus), pronajaté minibusy, lodě Lombok - Gili, Gili - Bali. Ubytování: 17x v hotýlcích, 3x na palubě lodi (plavba Flores - Lombok), 2x v pronajatých stanech (trek na Rinjani), 1x v tradičních obydlích Torajů (trek na Sulawesi), 1x dálkový noční bus. 1-lůžkový pokoj za příplatek 7300 Kč (17x). Strava: Během plavby (3x), na treku na Rinjani (2x) a na Sulawesi (1x) plná penze, v hotýlcích většinou snídaně.
Doprava:
Mezinárodní i vnitrostátní letecká včetně tax, místní (bus), pronajaté minibusy, lodě Lombok - Gili, Gili - Bali.
Ubytování:
17x v hotýlcích, 3x na palubě lodi (plavba Flores - Lombok), 2x v pronajatých stanech (trek na Rinjani), 1x v tradičních obydlích Torajů (trek na Sulawesi), 1x dálkový noční bus. 1-lůžkový pokoj za příplatek 7300 Kč (17x).
Strava:
Během plavby (3x), na treku na Rinjani (2x) a na Sulawesi (1x) plná penze, v hotýlcích většinou snídaně.

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.