MOLUKY – KORÁLOVÉ OSTROVY VONÍCÍ KOŘENÍM – BANDSKÉ OSTROVY

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 10
Náročnost: lehká-střední
Strava: Bez stravy
Destinace: Indonésie

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
28.10. - 06.11. 2024
881
79 290
Rezervovat

Popis

Bájné Moluky, pravlast hřebíčku, lákaly evropské obchodníky a kolonizátory již od 16.století. Sopečné ostrovy a ostrůvky v Bandském moři s lákavými plážemi, historickými pevnostmi a upomínkami dávných bojů o ovládnutí lukrativního obchodu s kořením. To vše pod dohledem impozantního vulkánu Gunung Api.

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Jakarta – Ambon.

Odlet na Jávu. Odtud přelet do (Kota) Ambonu, hlavního města provincie Moluky (Maluku) na stejnojmenném ostrově.

3.den: Ambon.

Výlet na poloostrov Leihitu: kostel z 18.stol. a stará mešita Wapaue z roku 1414. Holandská pevnost Amsterdam ze 17.stol., tj. z dob, kdy se v Ambonu začalo obchodovat s kořením. Vesnice Allang, Lilibooi a Hatu.

4.den: Bandaneira.

Z přístavu Ambon rychlým trajektem do Bandaneiry, ostrova a stejnojmenného města v srdci vulkanických ostrovů Banda, které bylo centrem zápasu evropských mocností o lukrativní obchod s kořením.

5.den: Hatta.

Výlet na ostrůvek Hatta, ležící asi 25 km od Bandských ostrovů. Je pojmenovaný po jednom ze zakladatelů nezávislé Indonésie Mohammadovi Hattovi, který zde pobýval ve vyhnanství. Koupání a šnorchlování na korálových útesech.

6.den: Run, Nailaka, Ai.

Koupání a šnorchlování na ostrovech Run, Nailaka a Ai, které patří k nejmenším v celém Bandském souostroví.

7.den: Banda Neira. Banda Besar.

Prohlídka města Banda Neira na stejnojmenném ostrově: pevnosti Nassau a Belgica, mini palác, dům Mohammada Hatty. Sousední ostrov Banda Besar: pevnost Hollandia.

8.den: Banda Api.

Výstup na sopku Banda Api (Gunung), tyčící se 650 m nad hladinou (většina široké sopečné kaldery se nachází pod vodou) a tvořící malý izolovaný ostrov. Jde o jednu z nejaktivnějších sopek v regionu známou jako „Etna Bandského moře“. Úchvatná vyhlídka, po sestupu koupání a šnorchlování.

9.-10.den: Banda Neira – Ambon – Jakarta – Praha.

Pravidelným rychlým trajektem zpět do Ambonu. Odlet do Jakarty a dále domů.

Délka tras:
letadly 28 000 km, loděmi 600 km, po zemi 200 km, pěšky (volitelně) 4x 2-5 km - vše pro 882
Počasí:
vzduch 30-33 °C, voda 27-29 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Výlety loděmi po Bandských ostrovech. Vstupy a aktivity dle programu (s výjimkou sportovního vybavení). Ubytování a snídaně. Český průvodce, služby místních průvodců dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Jakarty, přelety Jakarta - Ambon - Jakarta včetně tax a poplatků, transfery po ostrovech, trajekt Ambon - Banda - Ambon, ostatní lodě. Ubytování: 7x turistické chatičky (lodge) - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 5900 Kč (7x). Strava: 7x snídaně.
Doprava:
Letecká do Jakarty, přelety Jakarta - Ambon - Jakarta včetně tax a poplatků, transfery po ostrovech, trajekt Ambon - Banda - Ambon, ostatní lodě.
Ubytování:
7x turistické chatičky (lodge) - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 5900 Kč (7x)
Strava:
7x snídaně.

Mapa

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.