MALAJSIE, SINGAPUR – PO STOPÁCH SANDOKANA

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 16
Náročnost: lehká-střední
Strava: Bez stravy
Destinace: Malajsie, Singapur

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
03.07. - 18.07. 2021
861
59 990
Rezervovat

Popis

Různé tváře tří zemí rovníkové jihovýchodní Asie, obývaných pestrou směsí rozličných ras, národů, kultur i náboženství, žijících však pospolu ve vzorné toleranci a pořádku. Vzorové „město budoucnosti“ – supermoderní Singapur, ambiciozní Kuala Lumpur. Historická města v Malacké úžině – Melaka a Georgetown. Koupání a odpočinek na nádherných ostrovech Pulau Perhentian.

Program zájezdu

1.-3.den: Praha – Kuala Lumpur.

Let do dynamické metropole moderní Malajsie: dvojčata Petronas Towers (452 m) – bývalá nejvyšší stavba světa, vyhlídková věž KL Tower (421 m), mešita Masjid Negara, noční trh v čínské čtvrti, koloniální centrum. Výlet k psychedelickým hinduistickým jeskyním Batu.

4.-5.den: Kuala Lumpur – Penang.

Přejezd do „perly Orientu“ a „Asie v miniatuře“ – na ostrov Penang. Britský Georgetown (UNESCO) – město s koloniálním šarmem a čínským duchem. Čínské a hinduistické chrámy, pevnost Cornwallis, buddhistický klášter Kek Lok Si. Podvečerní výjezd lanovkou na Penang Hill (821 m) s vyhlídkou.

6.-9.den: Pulau Perhentian.

Na východní pobřeží do přístavu Kuala Besut, plavba na nejkrásnější malajské ostrovy Pulau Perhentian: odpočinek, koupání, šnorchlování, možnost potápění nebo lodních výletů na vzdálenější korálové útesy.

10.-13.den: N.P. Taman Negara – Melaka.

Návštěva jednoho z nejstarších pralesů světa v N.P. Taman Negara: výprava do noční džungle, procházka po lávkách vysoko v korunách stromů, plavba lodí. Zpět na západní pobřeží do nejhezčího města země – Melaky (UNESCO): červené „holandské“ náměstí, vyhlídka a kostel Sv. Pavla, čínská čtvrť, ruiny portugalské pevnosti.

14.-16.den: Singapur – Praha.

„Lví město“ a stát Singapur, kde se prolíná Východ a Západ: britské koloniální památky, hinduistické a čínské chrámy, mešity, downtown s mrakodrapy, vyhlídková plošina Sands Skypark, možnost jízdy na nejvyšším vyhlídkovém kole na světě Singapore Flyer (165 m), návštěvy světově proslulé ZOO, botanické zahrady, Národního muzea, zahrad Gardens by the Bay, nebo vyhlídkové plavby po Marina Bay. Návrat domů.

Délka tras:
letadlem 23 000 km, po zemi 1200 km, loděmi 120 km, pěšky 5x 3-8 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 28-32 °C, voda 27-29 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Ubytování. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Kompletní letecká včetně tax a poplatků, po trase lodě, minibusy, autobusy, metro a taxi. Ubytování: 10x turistické hotely (většinou 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím), 3x jednoduché bungalovy na ostrovech. 1-lůžkový pokoj za příplatek 5800 Kč (13x).
Doprava:
Kompletní letecká včetně tax a poplatků, po trase lodě, minibusy, autobusy, metro a taxi
Ubytování:
10x turistické hotely (většinou 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím), 3x jednoduché bungalovy na ostrovech. 1-lůžkový pokoj za příplatek 5800 Kč (13x)

Všeobecné informace

Pasy a víza: Pro návštěvu Malajsie a Singapuru potřebují občané ČR cestovní pas s minimální dobou platnosti 6 měsíců, kde alespoň 2 stránky v pase musí být volné. Turistické vízum není potřeba vyřizovat, pokud délka pobytu v zemi nepřesáhne 90 dní, což se našeho zájezdu netýká.
Po udělení vstupního razítka do cestovního pasu po příletu do Malajsie ihned překontrolujte povolenou dobu pobytu. Imigrační úředník z neznalosti občas udělí kratší povolení k pobytu než je sjednáno v dohodě o bezvízovém styku. Nedoporučuje se překročit platnost víza.
Orgány pasové kontroly mohou vyžadovat potvrzenou zpáteční letenku nebo letenku do dalšího místa pobytu, případně platné povolení ke vstupu do země, do které osoba přes Singapur cestuje. Poslední podmínkou pro vstup je zajištění dostatečných finančních prostředků pro pobyt, jejichž výše však není přesně stanovena. Není vyloučena namátková kontrola dostatečného finančního zajištění pobytu v zemi. Je vhodné mít platební kartu na jméno cestujícího.
Při příjezdu je vyžadováno vyplnění imigrační karty (tzv. Disembarkation/Embarkation Card). Její polovina je odebrána při vstupu, druhou pečlivě uschovejte a odevzdejte při odjezdu ze země. Formulář obsahuje kromě běžných údajů o cestujícím také délku a místo pobytu v Singapuru. Jiná přihlašovací povinnost neexistuje.
Doporučujeme pořídit si před cestou fotokopie všech osobních dokladů. Současně je praktické mít tyto dokumenty naskenované a přístupné z internetu. Zjednoduší to vaši situaci při případné ztrátě cestovního dokladu.
!!! Důležité upozornění: Pro vstup do Malajsie důrazně nedoporučujeme mít v pase izraelské vízum či vstupní/výstupní razítka.

Zdravotní připojištění: V ceně zájezdů (pokud není uvedeno jinak) je „zdravotní připojištění“. Jde o cestovní pojištění L5O+ od UNIQA pojišťovny, a.s. Zahrnuje úhradu léčebných výloh do výše 3 500 000 Kč v zahraničí se zajištěním nepřetržité základní asistenční služby, pojištění léčebných výloh, akutního zubního ošetření a repatriace do ČR. Dále náklady na vyslání opatrovníka, předčasný návrat z cesty, právní pomoc, náklady ze ztráty dokladů, odškodnění zdržení při únosu autobusu či letadla a zprostředkování finanční pomoci do 100 000 Kč. Zachraňovací náklady do výše 1 050 000 Kč. Pojištění odpovědnosti za újmu na zdraví a věci třetí osoby do 2 000 000 Kč. V ceně je také pojištění základních sportů – cyklistika, horské kolo (ne horský sjezd) a vysokohorská turistika do 5000 m (bez náčiní). Přesné podmínky najdete na: www.nomad.cz/pojisteni/podminky.pdf nebo na www.uniqa.cz. Pokud chcete na zájezdu provozovat rizikové sporty (mnohé jsou dle všeobecných podmínek UCZ/Ces/18 nepojistitelné), raději se informujte o možnostech pojištění předem v CK. Při škodní události kontaktuje zákazník neprodleně asistenční službu, která mu pomůže s jejím řešením. Poté v případě vzniku nároku na pojistné plnění neprodleně zákazník vyplní formulář o této události na: https://www.uniqa.cz/hlaseni-skod-cestovani/ Tento formulář vytiskne a zašle k potvrzení do Cestovní kanceláře NOMÁD s.r.o., která ho zkontroluje, potvrdí a pošle jemu zpět. Vyplněný dotazník s tímto potvrzením zákazník pošle poštou pojišťovně UNIQA neprodleně po návratu ze zájezdu. Zákazník byl zvláště upozorněn na tučně zvýrazněné výluky a informace ve všeobecných podmínkách (UCZ/Ces/18) na www.uniqa.cz/jednorazove-cestovni-pojisteni/.
Cestovní pojištění, které je v ceně zájezdů se nevztahuje na pojištění stornopoplatků, trvalých následků úrazu, zavazadel, doplňkové asistence a odpovědnosti za škodu. Proto naše kancelář nabízí KOMPLEXNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ za zvýhodněnou cenu, které lze objednat jen s přihlášením zájezdu a zaplatit v první zálohové platbě:

do Evropy:
• 33 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 53 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

pro Svět bez USA a Kanady
• 52 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 72 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

do USA či Kanady
• 77 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 97 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

• 117 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro USA a Kanadu, či 92 Kč/os/den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro zbytek světa.

Na náročné cesty ve výškách nad 5000 m je třeba speciální pojištění (členství cca 1700 Kč/rok) www.edelweiss.cz.

Komplexní připojištění: si můžete přikoupit JEN SOUČASNĚ S PŘIHLÁŠENÍM NA ZÁJEZD A UHRADIT SOUČASNĚ SE ZÁLOHOU! Cena komplexního pojištění vznikne součinem dní a částky na den zájezdu. Komplexní připojištění zahrnuje navíc: Úrazové pojištění – trvalých následků úrazu do 300 000 Kč a smrti do 150 000 Kč. Nemocniční odškodné 150 Kč/den a pojištění zavazadel do 15 000 Kč (škoda na jedné věci do 5 000 Kč). Pojištění stornovacích poplatků do 80% skutečných nákladů max. 30 000 Kč (nebo do 80 000 Kč, nebo do 120 000 Kč) – nemůžete-li nastoupit na cestu z důvodu úrazu nebo akutního onemocnění, úmrtí pojištěného či jediného spolucestujícího aj. Přesné podmínky pojištění, věková omezení, další omezení atd. jsou v UCZ/Ces/18 a najdete je na www.uniqa.cz, nebo www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf.

Zdraví: Malajsie a Singapur nejsou ze zdravotního hlediska nikterak mimořádně nebezpečná země. Přesto doporučujeme očkování proti žloutence (hepatitida A), popř. i proti břišnímu tyfu nebo japonské encefalitidě. Doporučujeme se chránit před horečkou dengue, což je virové onemocnění, které přenášejí komáři. Hlavním preventivním opatřením je proto ochrana před komářím bodnutím.
Zkontrolujte si, zda Vám neuplynula doba účinnosti očkování proti poliomyelitidě (dětské obrně) a tetanu (přeočkování vždy po 10 letech). Otázky ohledně očkování a antimalarik (mefloquin či jiné a zda jako profylaxi či jen pro pohotovostní léčbu) konzultujte s odborníky na hygienických stanicích.

Ubytování: V průběhu zájezdu jsou zajištěny noclehy v hotelech turistického standardu (většinou dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, 11x), v jednoduchých bungalovech na ostrovech Pulau Perhentian (2x). 1-lůžkový pokoj je možný za příplatek – 5800 Kč (13x).

Strava: Strava není zahrnuta v ceně zájezdu. Průvodce vám ochotně poradí s výběrem jídla a doporučí místní speciality. Stravovat se můžete v místních restauracích, kioscích rychlého občerstvení a velkým výběrem přijdou vhod i jídelní patra místních obchodních domů.
V Malajsii můžete okusit pokrmy typické pro jihovýchodní Asii, jako jsou různé úpravy rýže a nudlí se zeleninou a masem, dále ve velkých městech narazíte na početné indické komunity, které připravují speciality ze své rodné země. V neposlední řadě se setkáte také s kuchyní čínskou. Upozorňujeme klienty, že do Malajsie je přísný zákaz dovážet jakékoliv masné výrobky. S sebou si přibalte pouze müsli tyčinky nebo sušenky.
Voda: Raději nepijte vodu z neznámých zdrojů – voda z vodovodů není pitná. Doporučujeme kupovat pouze nápoje v uzavřených plastikových lahvích s neporušeným uzávěrem.
Jídlo: Na ulici si jídlo vybírejte pečlivě. Jezte dostatečně tepelně upravená a čerstvá jídla, vyhněte se salátům, nevařenému masu a rybám. Mléko nemusí být vždy pasterizováno, ale jogurty bývají hygienicky nezávadné. Ovoce a zeleninu si před požitím raději důkladně omyjte nebo oloupejte.

Doprava: V průběhu zájezdu se budeme přepravovat lodí, minibusy, autobusy. Pro krátké přesuny použijeme taxi a ve městech i metro a MHD.

Klimatické poměry: Podnebí v Malajsii, Singapuru je tropické, rovníkové s celoročně průměrnými teplotami kolem 28°C a teplotou moře 27°C. Střídají se zde dvě roční období, a to období dešťů (listopad – duben) a období sucha (květen – říjen). Rozdíl však v některých oblastech není příliš markantní a i v období sucha jsou častým jevem krátké denní přeháňky. Průměrná teplota moře na ostrovech Perhentian v červenci je 29 °C. Časový posun je oproti ČR +6 hodin v době letního času.

Jak se zabalit: Na lehko. Vhodné zavazadlo pro tuto cestu je batoh do 60 l (typu Gemma apod.) a menší batůžek.
Velké zavazadlo bude většinu času na hotelích nebo v zavazadlovém prostoru při přesunech, zatímco s malým batůžkem budete podnikat výlety. V hlavním zavazadle, které je přepravováno v zavazadlovém prostoru letadla a odbaveno až do finální destinace, je zakázáno přepravovat propanbutanové kartuše (např. do vařiče) a jeho váha nesmí překročit 20 kg (přesná váha bude upřesněna v informačním dopsise). Toto zavazadlo doporučujeme před odbavením nechat zabalit do ochranné folie. V příručním zavazadle mějte připraveny věci, které budete potřebovat během cesty, všechny cennosti, elektroniku, doklady…
Zmíněný větší batoh a batůžek pro výlety, vhodnou obuv na turistiku (postačí kvalitní tenisky), letní sandály, žabky (vhodné do sprch), oblečení do teplého a vlhkého počasí – trička / košile (i s dlouhým rukávem – ochrání vás před bodavým hmyzem), případně funkční prádlo, kalhoty, 3/4 kalhoty / kraťasy, větrovku, šátek, plavky, ručník, pokrývku hlavy, sluneční brýle, krém na opalování, sprej proti bodavému hmyzu (komáři), hygienické potřeby a léky (pokud pravidelně užíváte), baterku / čelovku, univerzální kapesní nůž, zapalovač, fotoaparát, pláštěnku, mobilní telefon (pro případnou nouzovou komunikaci s průvodcem), redukci do zásuvky. Zájemci o šnorchlování si mohou přibalit i vlastní masku a šnorchl. Pro delší přesuny v klimatizovaných dopravních prostředcích, noc strávenou na vyhlídkové věži nebo jen pro pocit vlastního komfortu můžeme doporučit přibalit si lehký a malý spacák nebo deku.
Pro případ přeprání prádla nezapomeňte šňůrku, kolíčky a prací prášek. Jinak v turistických oblastech fungují prádelny nebo není problém si kdekoliv za 5 USD koupit tričko. Stejně tak i základní hygienické potřeby a léky jsou všude běžně k sehnání.

Valutové vybavení: Kapesné budete potřebovat na nákup potravin, jídla v restauracích, fakultativní akce, vstupné do památek a na případný nákup suvenýrů. Minimální částka postačující k pokrytí veškerých nákladů spojených s výše uvedeným programem je přibližně 400 USD. Pro neočekávané případy doporučujeme mít s sebou ještě finanční rezervu dle vlastní úvahy, nejlépe v podobě hotovosti či platební karty (doporučujeme VISA CLASIC nebo MASTERCARD). Výběr z bankomatu je možný ve všech větších městech.

Personál: Průvodce zájezdu bude uveden v informačním dopise.


Praktické informace na cestu:

Elektřina: Redukci můžete zakoupit v elektrických potřebách, nebo na letišti. Počet zásuvek bývá na pokojích omezen (max. 2) a pokud plánujete nabíjet více zařízení (foťák, kamera, telefon), doporučujeme přibalit si roztrojku.

Telefon: Telekomunikační infrastruktura je v Malajsii velmi rozvinutá. Mobilní signál je ale dostupný pouze ve velkých městech, podél pobřeží a hlavních komunikačních tahů. Rozsáhlá území ve vnitrozemí malajského poloostrova jsou bez pokrytí mobilním signálem. Frekvence 900 / 1800 MHz je stejná jako v ČR. Ověřte si u svého operátora, že máte aktivován roaming. Ceny hovorů, SMS a partnerských sítí vám sdělí váš operátor.

Internet: Na internet se lze běžně dostat téměř všude ve velkých městech a turistických destinacích. Poplatky se pohybují kolem 3 MYR (25 Kč) za hodinu. Spojení samozřejmě není nejrychlejší, ale na běžnou komunikaci pomocí emailu stačí.

Pošta: Pošty jsou v každém městě. Letecká pošta přes oceán stojí v přepočtu 15c (am. dolar – centy) za pohlednici a 40c za dopis do 100g.


Poznámky: 
a) Nemáte-li dosud náš katalog zájezdů na rok 2020, napište či zavolejte si o něj na uvedená kontaktní místa, rádi Vám ho bezplatně zašleme.
b) Změny údajů zde uvedených jsou vyhrazeny. Závazné a definitivní informace obdržíte v informačním dopisu, který přihlášení obdrží nejpozději 3 týdny před odjezdem (obvykle však dříve).
c) Vzhledem k zajišťování letenek doporučujeme nenechávat přihlašování na zájezd na poslední chvíli a hlásit se s předstihem.

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2021 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2021 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online nebo si stáhnout do počítače nebo Vám zašleme katalog poštou. Stačí vyplnit jednoduchý online formulář.