MALAJSIE, SINGAPUR – PO STOPÁCH SANDOKANA

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 16
Náročnost: lehká-střední
Strava: Bez stravy
Destinace: Malajsie, Singapur

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
03.07. - 18.07. 2022
861
65 990
Zájezd již proběhl

Popis

Různé tváře tří zemí rovníkové jihovýchodní Asie, obývaných pestrou směsí rozličných ras, národů, kultur i náboženství, žijících však pospolu ve vzorné toleranci a pořádku. Vzorové „město budoucnosti“ – supermoderní Singapur, ambiciozní Kuala Lumpur. Historická města v Malacké úžině – Melaka a Georgetown. Koupání a odpočinek na nádherných ostrovech Pulau Perhentian.

Program zájezdu

1.-3.den: Praha – Kuala Lumpur.

Let do dynamické metropole moderní Malajsie: dvojčata Petronas Towers (452 m) – bývalá nejvyšší stavba světa, vyhlídková věž KL Tower (421 m), mešita Masjid Negara, noční trh v čínské čtvrti, koloniální centrum. Výlet k psychedelickým hinduistickým jeskyním Batu.

4.-5.den: Kuala Lumpur – Penang.

Přejezd do „perly Orientu“ a „Asie v miniatuře“ – na ostrov Penang. Britský Georgetown (UNESCO) – město s koloniálním šarmem a čínským duchem. Čínské a hinduistické chrámy, pevnost Cornwallis, buddhistický klášter Kek Lok Si. Podvečerní výjezd lanovkou na Penang Hill (821 m) s vyhlídkou.

6.-9.den: Pulau Perhentian.

Na východní pobřeží do přístavu Kuala Besut, plavba na nejkrásnější malajské ostrovy Pulau Perhentian: odpočinek, koupání, šnorchlování, možnost potápění nebo lodních výletů na vzdálenější korálové útesy.

10.-13.den: N.P. Taman Negara – Melaka.

Návštěva jednoho z nejstarších pralesů světa v N.P. Taman Negara: výprava do noční džungle, procházka po lávkách vysoko v korunách stromů, plavba lodí. Zpět na západní pobřeží do nejhezčího města země – Melaky (UNESCO): červené „holandské“ náměstí, vyhlídka a kostel Sv. Pavla, čínská čtvrť, ruiny portugalské pevnosti.

14.-16.den: Singapur – Praha.

„Lví město“ a stát Singapur, kde se prolíná Východ a Západ: britské koloniální památky, hinduistické a čínské chrámy, mešity, downtown s mrakodrapy, vyhlídková plošina Sands Skypark, možnost jízdy na nejvyšším vyhlídkovém kole na světě Singapore Flyer (165 m), návštěvy světově proslulé ZOO, botanické zahrady, Národního muzea, zahrad Gardens by the Bay, nebo vyhlídkové plavby po Marina Bay. Návrat domů.

Délka tras:
letadlem 23 000 km, po zemi 1200 km, loděmi 120 km, pěšky 5x 3-8 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 28-32 °C, voda 27-29 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Ubytování. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Kompletní letecká včetně tax a poplatků, po trase lodě, minibusy, autobusy, metro a taxi. Ubytování: 10x turistické hotely (většinou 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím), 3x jednoduché bungalovy na ostrovech. 1-lůžkový pokoj za příplatek 5800 Kč (13x).
Doprava:
Kompletní letecká včetně tax a poplatků, po trase lodě, minibusy, autobusy, metro a taxi
Ubytování:
10x turistické hotely (většinou 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím), 3x jednoduché bungalovy na ostrovech. 1-lůžkový pokoj za příplatek 5800 Kč (13x)

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.