KAMBODŽA, JIŽNÍ A STŘEDNÍ VIETNAM

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 28
Náročnost: lehká-střední
Strava: Snídaně
Destinace: Kambodža, Vietnam

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
17.03. - 13.04. 2024
823
94 990
Rezervovat
16.03. - 12.04. 2025
824
95 390
Rezervovat

Popis

Státy s neobvykle pevnými vazbami k naší zemi – kambodžský král i desetitisíce Vietnamců stále umí česky. Okruh po Kambodži, zemi tak atraktivní a přitom turisticky stále nedoceněné (naštěstí!). Angkor – jeden z nejzásadnějších monumentů celé planety. Stále výstavnější a zajímavější hlavní město Phnompenh. Tropický svět pláží a ostrůvků jižního pobřeží. Ráj pepře, durianu a dračího ovoce. Spletí ramen veletoku Mekongu do jeho úrodné delty v jižním Vietnamu. A největší město Vietnamu – živý a dychtivý Saigon na závěr. Delta Mekongu s brčálově zelenými rýžovými terasami dávajícími úrodu třikrát do roka. Půvabná horská krajina s vodopády a vesnicemi původních etnik s čajovými, kávovými i květinovými plantážemi. Dlouhé bílé pláže lemované kokosovými palmami i zcela nečekaná tropická „Sahara“ s kaňony a obřími dunami různých barev. Poklidná historická města v seznamu UNESCO i bláznivé Ho Či Minovo (velko)město s miliony skútrů v ulicích.

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Siem Reap.

Odlet do Kambodže. Siem Reap: Relaxace v hotelovém bazénku. Večerní show s vystoupením půvabných tanečnic apsar a hostinou.

3.-4.den: Angkor, Tonle Sap.

Den v chrámovém komplexu Angkor (UNESCO), centru mocné khmerské říše a jednom z nejúchvatnějších míst světa, kde desítky chrámů svádějí zápas s džunglí. Možnost výjezdu na slonech na západ slunce nad Angkorem. Lodí na největší jezero Indočíny – Tonle Sap. Plovoucí vesnice obývané vietnamskou minoritou: muzeum, škola, kostel, rybí pasti, hadi. Přejezd do Phnompenhu.

5.-6.den: Phnompenh – Sihanoukville.

Hlavní město Kambodže mezi čtyřmi řekami Mekongu: královský palác a Stříbrná pagoda, národní muzeum, legendární Wat Phnom. Za temnou historií hrůzovlády Rudých Khmerů do věznice S 21 a na „Vražedná pole“. Živé nábřeží Mekongu s bouřlivým večerním životem, tržnice. Projížďka lodí po Mekongu s panoramatem města. Přejezd na pobřeží k Thajskému zálivu.

7.-10.den: Sihanoukville, Koh Rong.

Pobyt u moře v Sihanoukville, hlavním letovisku Kambodžské riviéry: písečné pláže, rušný společenský život, skvělá a levná kuchyně založená na darech moře a čerstvém kampotském pepři, uznávaném jako nejlepší na světě. Možnosti potápění, rybaření, šnorchlování. Výlet lodí na půvabný ostrov Koh Rong s bělostnými plážemi a nádhernou atmosférou tropického ráje. Možnosti výletů na další ostrůvky nebo do primárních deštných lesů a mangrovových porostů N.P. Ream, k plantážím pepřovníku a „krále ovoce“ durianu, který nikde na světě nekoupíte levněji, popř. do hor N.P. Bokor k pochmurnému francouzskému „městu duchů” s grandhotelem, kasínem a palácem z 20. let. Návrat do Phnompenhu.

11.-14.den: Phnompenh – Delta Mekongu – Saigon.

Plavba po veletoku Mekongu do Vietnamu. Vesnice rybářů a farmářů – typický život místních obyvatel na kanálech i rýžovištích. Přírodní scenérie spleti vodních kanálů, plovoucí trhy, hadí farma – už jste pili horkou kobří krev? Příjezd do metropole Jižního Vietnamu Saigonu (Ho Či Minova Města): Palác sjednocení, katedrála, tržnice aj. Výlet do delty veletoku Mekongu – rýžovnice Vietnamu. My Tho, vesnice rybářů a farmářů – typický život místních obyvatel, exotické přírodní scenérie spleti vodních kanálů.

15.den: Tay Ninh (Caodai), Cu Chi.

Klášter Tay Ninh – centrum originálního náboženství Cao Dai (bizarní ale působivá kombinace buddhismu, hinduismu i katolictví mezi jehož svatými jsou Victor Hugo, Ježíš, Mohammed, Shakespeare, Jana z Arku i V.I. Lenin), účast na barevné a výpravné bohoslužbě. Cu chi – síť tunelů, odkud komunistický Vietkong podnikal výpady na Saigon, nahlédnutí do podzemí vietnamské války.

16.-17.den: Saigon – Muine.

Na východ do idylického Mui Ne s 10 km dlouhou bílou pláží a rybářskými bárkami. „Vietnamská Sahara“ – neuvěřitelné bílé a červené obří duny ve „vlhkých“ tropech, vzniklé díky jedinečnému suchému mikroklimatu. Naboso teplou říčkou nádherným kaňonem k Pohádkovému prameni. Možnost výletů na kolech, mořského rybolovu, čtyřkolek po poušti a dalších aktivit. Plantáže dračího ovoce. Věže dávné kultury Čampa. Poutní hora Ta Cu: lanovkou k nejdelší (49 m, ležící) soše Buddhy v celém Vietnamu.

18.-20.den: Muine – Da Lat.

Od pobřeží vzhůru do horského Da Latu (1500 m) – města věčného jara, Francouzi nazývaného „Malá Paříž“: místní „Eiffelovka“, letní palác císaře Bao Dai, Crazy House – architektonický úlet ve stylu Gaudího, spektakulární Dračí pagoda, Údolí lásky, adrenalinový sjezd „horskou dráhou“ k vodopádu Datanla, tržiště. Výlet do okolí: vesnice horských kmenů, Sloní vodopád, Usměvavý Buddha, kávové a čajové plantáže, nekonečné zelené skleníky a květinová pole, manufaktura na výrobu hedvábí, cibetkové farmy.

21.-22.den: Da Lat – Nha Trang.

Scénickou krajinou na vietnamskou riviéru. Letovisko Nha Trang v zálivu řazeném mezi deset nejkrásnějších na světě: koupání a slunění, masáže, rybí speciality. Hinduistický chrám Po Nagar, pagody. Celodenní výlet lodí: koupání a šnorchlování na korálových útesech, nezapomenutelné plovoucí bary, mořské akvárium, pláž. Možnost výletu do termálních lázní s bahenními koupelemi, popř. 4 km jízda lanovkou nad mořem do „vietnamského Disneylandu“ Vinpearl na ostrově Hón Tre.

23.-24.den: Nha Trang – Danang. Hoi An, My Son.

Přejezd na sever do středního Vietnamu, do blízkosti někdejší hranice dvou nepřátelských vietnamských států. Historický Hoi An (UNESCO) s čínskou atmosférou: francouzská kolonáda, čínské pagody, chrámy a svatostánky, japonský krytý most, místní trhy. My Son (UNESCO) – bývalé královské sídlo říše Čampa: hinduistické chrámy zarostlé v džungli.

25.-26.den: Danang.

Dva dny odpočinku u tropického Jihočínského moře na bělostných plážích pod Mramorovými horami s možností výjezdu nejdelší kabinovou lanovkou na světě (5772 km) do hor Ba Na 1400 m nad Danang: Pagoda Linh Ung s nejvyšší sochou Buddhy ve Vietnamu (67 m), vodopád Toc Tien, nejnovější atrakce – jedinečný Zlatý most podepřený obříma kamennýma rukama s nádhernými výhledy.

27.-28.den: *Hue, Danang – Praha.

Volitelně Hue (UNESCO): císařský palác, Purpurové město, citadela. Z Danangu domů.

Délka tras:
letadlem 20 000 km, po zemi 3800 km, lodí 200 km, pěšky 6x 3-6 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 25-34 °C, voda 26-29 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Výlet lodí na jezero Tonle Sap, taneční show a večeře v Siem Reap, projížďka lodí po Mekongu v Phnompenhu, celodenní výlet lodí na ostrov Koh Rong, 2-denní plavba po Mekongu. Celodenní výlety do delty Mekongu a lodí po ostrovech u Nha Trang. Vietnamská víza a jejich vyřízení. Ubytování a strava. Český průvodce, služby místních CK a průvodců dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, veřejná (pohodlné dálkové busy) a nájemní (mikrobusy, taxi, tuk-tuky, lodě). Ubytování: 23x hotely a penziony - klimatizované 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 14 200 Kč (23x). 2x noční bus s lůžkovou úpravou. Strava: 23x snídaně, 1x večeře v Siem Reap, plná penze během 2-denní plavby po Mekongu. 1x oběd a občerstvení na lodi (Nha Trang). V ceně nejsou kambodžská víza - 30 USD na letišti při příletu.
Doprava:
Letecká včetně tax a poplatků, veřejná (pohodlné dálkové busy) a nájemní (mikrobusy, taxi, tuk-tuky, lodě)
Ubytování:
23x hotely a penziony - klimatizované 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 14 200 Kč (23x). 2x noční bus s lůžkovou úpravou
Strava:
23x snídaně, 1x večeře v Siem Reap, plná penze během 2-denní plavby po Mekongu. 1x oběd a občerstvení na lodi (Nha Trang)

Mapa

Mapa - 0823/KAMBODŽA, JIŽNÍ A STŘEDNÍ VIETNAM

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.