KAMBODŽA A JIŽNÍ VIETNAM

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 15
Náročnost: lehká-střední
Strava: Snídaně
Destinace: Kambodža, Vietnam

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
17.03. - 31.03. 2022
821
61 990
Zájezd již proběhl
16.03. - 30.03. 2023
822
62 990
Rezervovat

Popis

Státy s neobvykle pevnými vazbami k naší zemi – kambodžský král i desetitisíce Vietnamců stále umí česky. Okruh po Kambodži, zemi tak atraktivní a přitom turisticky stále nedoceněné (naštěstí!). Angkor – jeden z nejzásadnějších monumentů celé planety. Stále výstavnější a zajímavější hlavní město Phnompenh. Tropický svět pláží a ostrůvků jižního pobřeží. Ráj pepře, durianu a dračího ovoce. Spletí ramen veletoku Mekongu do jeho úrodné delty v jižním Vietnamu. A největší město Vietnamu – živý a dychtivý Saigon na závěr.

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Siem Reap.

Odlet do Kambodže. Siem Reap: Relaxace v hotelovém bazénku. Večerní show s vystoupením půvabných tanečnic apsar a hostinou.

3.-4.den: Angkor, Tonle Sap.

Den v chrámovém komplexu Angkor (UNESCO), centru mocné khmerské říše a jednom z nejúchvatnějších míst světa, kde desítky chrámů svádějí zápas s džunglí. Možnost výjezdu na slonech na západ slunce nad Angkorem. Lodí na největší jezero Indočíny – Tonle Sap. Plovoucí vesnice obývané vietnamskou minoritou: muzeum, škola, kostel, rybí pasti, hadi. Přejezd do Phnompenhu.

5.-6.den: Phnompenh – Sihanoukville.

Hlavní město Kambodže mezi čtyřmi řekami Mekongu: královský palác a Stříbrná pagoda, národní muzeum, legendární Wat Phnom. Za temnou historií hrůzovlády Rudých Khmerů do věznice S 21 a na „Vražedná pole“. Živé nábřeží Mekongu s bouřlivým večerním životem, tržnice. Projížďka lodí po Mekongu s panoramatem města. Přejezd na pobřeží k Thajskému zálivu.

7.-10.den: Sihanoukville, Koh Rong.

Pobyt u moře v Sihanoukville, hlavním letovisku Kambodžské riviéry: písečné pláže, rušný společenský život, skvělá a levná kuchyně založená na darech moře a čerstvém kampotském pepři, uznávaném jako nejlepší na světě. Možnosti potápění, rybaření, šnorchlování. Výlet lodí na půvabný ostrov Koh Rong s bělostnými plážemi a nádhernou atmosférou tropického ráje. Možnosti výletů na další ostrůvky nebo do primárních deštných lesů a mangrovových porostů N.P. Ream, k plantážím pepřovníku a „krále ovoce“ durianu, který nikde na světě nekoupíte levněji, popř. do hor N.P. Bokor k pochmurnému francouzskému „městu duchů” s grandhotelem, kasínem a palácem z 20. let. Návrat do Phnompenhu.

11.-13.den: Phnompenh – Delta Mekongu – Saigon.

Plavba po veletoku Mekongu do Vietnamu. Vesnice rybářů a farmářů – typický život místních obyvatel na kanálech i rýžovištích. Přírodní scenérie spleti vodních kanálů, plovoucí trhy, hadí farma – už jste pili horkou kobří krev? Příjezd do metropole Jižního Vietnamu Saigonu (Ho Či Minova Města): Palác sjednocení, katedrála, tržnice aj.

14.den: Tay Ninh (Caodai), Cu Chi.

Klášter Tay Ninh – centrum originálního náboženství Cao Dai (bizarní ale působivá kombinace buddhismu, hinduismu i katolictví mezi jehož svatýmijsou Victor Hugo, Ježíš, Mohammed, Shakespeare, Jana z Arku i V.I. Lenin), účast na barevné a výpravné bohoslužbě. Cu chi – síť tunelů, odkud komunistický Vietkong podnikal výpady na Saigon, nahlédnutí do podzemí vietnamské války.

15.den: Saigon – Praha.

Odlet domů.

Délka tras:
letadlem 20 000 km, po zemi 1600 km, lodí 200 km, pěšky 3x 3-6 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 30-34 °C, voda 26-29 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Výlet lodí na jezero Tonle Sap, taneční show a večeře v Siem Reap, projížďka lodí po Mekongu v Phnompenhu, celodenní výlet lodí na ostrov Koh Rong, 2-denní plavba po Mekongu. Vietnamská víza a jejich vyřízení. Ubytování a strava. Český průvodce, služby místních CK a průvodců dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, veřejná (pohodlné dálkové busy) a nájemní (mikrobusy, taxi, tuk-tuky). Ubytování: 12x hotely a penziony - klimatizované 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 7000 Kč (12x). Strava: 12x snídaně, 1x večeře v Siem Reap, plná penze během 2-denní plavby po Mekongu. V ceně nejsou kambodžská víza - 30 USD na letišti při příletu.
Doprava:
Letecká včetně tax a poplatků, veřejná (pohodlné dálkové busy) a nájemní (mikrobusy, taxi, tuk-tuky)
Ubytování:
12x hotely a penziony - klimatizované 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 7000 Kč (12x)
Strava:
12x snídaně, 1x večeře v Siem Reap, plná penze během 2-denní plavby po Mekongu

Možnost spojení tras 82 a 81 (Jižní a střední Vietnam) do zájezdů 823 v termínu 17.3. - 13.4. 2022, cena v Kč: 86 990,- nebo do zájezdu 824 v termínu 16.3. - 12.4. 2023, cena v Kč: 88 390,-.

Možnost spojení tras 83 (Thajsko a Kambodža) a 82 do zájezdu 833 v termínu 13.3. - 31.3. 2022, cena v Kč: 73 690,- nebo do zájezdu 834 v termínu 12.3. - 30.03. 2023, cena v Kč: 74 890,-

Možnost spojení do více zájezdů (např. s Thajskem a Vietnamem). Informace na vyžádání v CK.

Všeobecné informace

Pasy a víza: Ke vstupu na území Kambodže je vyžadován cestovní pas, jehož platnost je minimálně 6 měsíců ode dne vstupu do země. O vízum je možno požádat přímo po příletu na letišti v Siam Reapu. Poplatek za toto vízum činí 30 USD. Doporučujeme pořídit si před cestou do Kambodže fotokopie všech osobních dokladů. Současně je praktické mít tyto dokumenty naskenované a přístupné z internetu. Zjednoduší to situaci při případné ztrátě cestovního dokladu.

Vízum do Vietnamu budeme vyřizovat předem u nás v ČR. Od Vás budeme potřebovat asi 5 týdnů před odjezdem Váš cestovní pas platný min. ještě 6 měsíců po návratu do ČR, fotografii a vyplněný formulář žádosti, který Vám včas zašleme se všemi podrobnostmi.

Zdravotní připojištění: V ceně zájezdů (pokud není uvedeno jinak) je „zdravotní připojištění“. Jde o cestovní pojištění L5O+ od UNIQA pojišťovny, a.s. Zahrnuje úhradu léčebných výloh do výše 3 500 000 Kč v zahraničí se zajištěním nepřetržité základní asistenční služby, pojištění léčebných výloh, akutního zubního ošetření a repatriace do ČR. Dále náklady na vyslání opatrovníka, předčasný návrat z cesty, právní pomoc, náklady ze ztráty dokladů, odškodnění zdržení při únosu autobusu či letadla a zprostředkování finanční pomoci do 100 000 Kč. Zachraňovací náklady do výše 1 050 000 Kč. Pojištění odpovědnosti za újmu na zdraví a věci třetí osoby do 2 000 000 Kč. V ceně je také pojištění základních sportů – cyklistika, horské kolo (ne horský sjezd) a vysokohorská turistika do 5000 m (bez náčiní). Přesné podmínky najdete na: www.nomad.cz/pojisteni/podminky.pdf nebo na www.uniqa.cz. Pokud chcete na zájezdu provozovat rizikové sporty (mnohé jsou dle všeobecných podmínek UCZ/Ces/18 nepojistitelné), raději se informujte o možnostech pojištění předem v CK. Při škodní události kontaktuje zákazník neprodleně asistenční službu, která mu pomůže s jejím řešením. Poté v případě vzniku nároku na pojistné plnění neprodleně zákazník vyplní formulář o této události na: https://www.uniqa.cz/hlaseni-skod-cestovani/ Tento formulář vytiskne a zašle k potvrzení do Cestovní kanceláře NOMÁD s.r.o., která ho zkontroluje, potvrdí a pošle jemu zpět. Vyplněný dotazník s tímto potvrzením zákazník pošle poštou pojišťovně UNIQA neprodleně po návratu ze zájezdu. Zákazník byl zvláště upozorněn na tučně zvýrazněné výluky a informace ve všeobecných podmínkách (UCZ/Ces/18) na www.uniqa.cz/jednorazove-cestovni-pojisteni/.
Cestovní pojištění, které je v ceně zájezdů se nevztahuje na pojištění stornopoplatků, trvalých následků úrazu, zavazadel, doplňkové asistence a odpovědnosti za škodu. Proto naše kancelář nabízí KOMPLEXNÍ PŘIPOJIŠTĚNÍ za zvýhodněnou cenu, které lze objednat jen s přihlášením zájezdu a zaplatit v první zálohové platbě:

do Evropy:
• 33 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 53 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

pro Svět bez USA a Kanady
• 52 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 72 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

do USA či Kanady
• 77 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 30 000 Kč), či
• 97 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 80 000 Kč)

• 117 Kč/os./den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro USA a Kanadu, či 92 Kč/os/den (s pojištěním 80% storna do 120 000 Kč) pro zbytek světa.

Na náročné cesty ve výškách nad 5000 m je třeba speciální pojištění (členství cca 1700 Kč/rok) www.edelweiss.cz.

Komplexní připojištění: si můžete přikoupit JEN SOUČASNĚ S PŘIHLÁŠENÍM NA ZÁJEZD A UHRADIT SOUČASNĚ SE ZÁLOHOU! Cena komplexního pojištění vznikne součinem dní a částky na den zájezdu. Komplexní připojištění zahrnuje navíc: Úrazové pojištění – trvalých následků úrazu do 300 000 Kč a smrti do 150 000 Kč. Nemocniční odškodné 150 Kč/den a pojištění zavazadel do 15 000 Kč (škoda na jedné věci do 5 000 Kč). Pojištění stornovacích poplatků do 80% skutečných nákladů max. 30 000 Kč (nebo do 80 000 Kč, nebo do 120 000 Kč) – nemůžete-li nastoupit na cestu z důvodu úrazu nebo akutního onemocnění, úmrtí pojištěného či jediného spolucestujícího aj. Přesné podmínky pojištění, věková omezení, další omezení atd. jsou v UCZ/Ces/18 a najdete je na www.uniqa.cz, nebo www.nomad.cz/ pojisteni/podminky.pdf.

Zdraví: Kambodža ani Vietnam nejsou ze zdravotního hlediska nikterak mimořádně nebezpečné země (alespoň ve srovnání např. s tropickou Afrikou či Indií). Přesto doporučujeme očkování proti žloutence (hepatitida A, příp. i B), popř. i proti břišnímu tyfu či japonské encefalitidě. Zkontrolujte si, zda Vám neuplynula doba účinnosti očkování proti poliomyelitidě (dětské obrně) a tetanu (přeočkování vždy po 10 letech). Otázky ohledně očkování a antimalarik konzultujte s odborníky na hygienických stanicích.

Ubytování: Spát budete v hotelech a penzionech ve dvoulůžkových klimatizovaných pokojích s příslušenstvím (1-lůžkový pokoj možný za příplatek). K ubytování jsou poskytovány snídaně.

Strava: Kromě snídaní, během 2-denní plavby po Mekongu plné penze a večeře během taneční show v Siem Reapu není strava v ceně zájezdu a každý účastník si ji zajišťuje sám.Snídaně nejsou vždy součástí ubytování, ne všechny hotely snídaně poskytují, proto je možné, že snídat budete v blízkém okolí hotelu.
Vzhledem k tomu, že ceny jídla a nápojů jsou v obou zemích na nižší úrovni (tržnice, lidové jídelny) či maximálně srovnatelné s cenami u nás (turistické restaurace), je naprosto zbytečné vozit si potraviny s sebou. Na útratu za jídlo a pití, budete-li skromnější, počítejte s částkou 15-20 US dolarů na den, tzn. cca 200 – 300 USD na celou dobu zájezdu. Vhodný může být malý vařič (ponorná spirála) na přípravu kávy či polévek.

Doprava: Po trase zájezdu se budeme pohybovat na delší přejezdy veřejnými dopravními prostředky (pohodlnými dálkovými autobusy). Z Phnom Penhu do Vietnamu a v deltě Mekongu poplujeme lodí. Na kratší přejezdy, resp. při plnění programu zájezdu v jednotlivých destinacích budeme cestovat pronajatými mikrobusy, taxíky, tuk-tuky.

Klimatické poměry: Celá oblast Zadní Indie (Indočíny) leží v oblasti rovníkových monzunů, průměrné roční srážky dosahují 1500-2000 mm (v horách až 3000 mm). Podnebí v jednotlivých zemích (zvlášť ve Vietnamu) není v žádném případě jednotné, naopak se liší od regionu k regionu (a podle zeměpisné šířky a nadmořské výšky může v extrémních případech rozdíl činit až 40 °C). V dubnu severozápadní monzun přináší do celé země teplé a vlhké počasí (kromě hor na severu). V praxi to vypadá tak, že horké počasí s jasným nebem jednou za pár dní osvěží krátký tropický déšť. Do oblasti pojedeme v době postupně končícího období sucha. Průměrné dubnové teploty (noční minima – denní maxima) v Phnom Penhu, Saigonu i přímořských letoviscích jsou mezi 26-35 °C.

Jak se zabalit: Dobře zvažujte co s sebou (věci max. do 20 kg) a řiďte se zásadou, že méně bývá někdy více. Kromě kufru na kolečkách (příp. velkého batohu na záda) si vezměte menší batůžek (můžete ho mít při sobě v letadle a na kratší výlety). Oblečení vesměs lehké, nemačkavé a snadno pratelné, pláštěnku (deštník), lehčí sportovní obuv s neklouzavou podrážkou a samozřejmě sandály.

Valutové vybavení: Vstupné do navštívených míst není v ceně zájezdu a účastníci si ho hradí sami z vlastních prostředků. Kromě zmiňovaných peněz na jídlo a pití počítejte pro tyto účely s částkou celkem asi 250 – 300 USD. Kromě toho uvažujte o určité částce na suvenýry apod. A mějte v záloze finanční rezervu pro případ zdravotních potíží.

Personál: Průvodce zájezdu bude uveden v informačním dopise.


Praktické informace na cestu:

Elektřina: V oblasti se vyskytuje několik typů zásuvek (jak ten náš, tak „americký“ typ A – dvojice plochým kolíků), proto nezapomeňte na příslušnou redukci (majitelé mobilů, foťáků, videokamer, ponorných vařičů, holicích strojků apod.) Informace pro danou zemi najdete na www.zasuvky.hw.cz – OVĚŘTE SI TYP ZÁSUVKY v cílových zemích.

Telefon, internet: Mobilní telefony s naší SIM kartou fungují většinou všude bez problémů. Hovory do Evropy jsou možné z telefonní budky či z hotelu. Na některých místech je možné volat i přes internet z internetových kaváren. Síť internetových kaváren je velice hustá a ceny nízké. Na většině míst, kde budete ubytováni bude k dispozici wi-fi (většinou zdarma).

Pošta: Pohlednice je možné koupit v turistických střediscích, známky jsou v prodeji pouze na poštách. Doručení do ČR trvá cca 10 dnů.


Poznámky: 
a) Nemáte-li dosud náš katalog zájezdů na rok 2020, napište či zavolejte si o něj na uvedená kontaktní místa, rádi Vám ho bezplatně zašleme.
b) Změny údajů zde uvedených jsou vyhrazeny. Závazné a definitivní informace obdržíte v informačním dopisu, který přihlášení obdrží nejpozději 3 týdny před odjezdem (obvykle však dříve).
c) Vzhledem k zajišťování letenek doporučujeme nenechávat přihlašování na zájezd na poslední chvíli a hlásit se s předstihem.

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.