KAMBODŽA A JIŽNÍ VIETNAM

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 15
Náročnost: lehká-střední
Strava: Snídaně
Destinace: Kambodža, Vietnam

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
17.03. - 31.03. 2024
821
66 990
Rezervovat
16.03. - 30.03. 2025
822
67 990
Rezervovat

Popis

Státy s neobvykle pevnými vazbami k naší zemi – kambodžský král i desetitisíce Vietnamců stále umí česky. Okruh po Kambodži, zemi tak atraktivní a přitom turisticky stále nedoceněné (naštěstí!). Angkor – jeden z nejzásadnějších monumentů celé planety. Stále výstavnější a zajímavější hlavní město Phnompenh. Tropický svět pláží a ostrůvků jižního pobřeží. Ráj pepře, durianu a dračího ovoce. Spletí ramen veletoku Mekongu do jeho úrodné delty v jižním Vietnamu. A největší město Vietnamu – živý a dychtivý Saigon na závěr.

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Siem Reap.

Odlet do Kambodže. Siem Reap: Relaxace v hotelovém bazénku. Večerní show s vystoupením půvabných tanečnic apsar a hostinou.

3.-4.den: Angkor, Tonle Sap.

Den v chrámovém komplexu Angkor (UNESCO), centru mocné khmerské říše a jednom z nejúchvatnějších míst světa, kde desítky chrámů svádějí zápas s džunglí. Možnost výjezdu na slonech na západ slunce nad Angkorem. Lodí na největší jezero Indočíny – Tonle Sap. Plovoucí vesnice obývané vietnamskou minoritou: muzeum, škola, kostel, rybí pasti, hadi. Přejezd do Phnompenhu.

5.-6.den: Phnompenh – Sihanoukville.

Hlavní město Kambodže mezi čtyřmi řekami Mekongu: královský palác a Stříbrná pagoda, národní muzeum, legendární Wat Phnom. Za temnou historií hrůzovlády Rudých Khmerů do věznice S 21 a na „Vražedná pole“. Živé nábřeží Mekongu s bouřlivým večerním životem, tržnice. Projížďka lodí po Mekongu s panoramatem města. Přejezd na pobřeží k Thajskému zálivu.

7.-10.den: Sihanoukville, Koh Rong.

Pobyt u moře v Sihanoukville, hlavním letovisku Kambodžské riviéry: písečné pláže, rušný společenský život, skvělá a levná kuchyně založená na darech moře a čerstvém kampotském pepři, uznávaném jako nejlepší na světě. Možnosti potápění, rybaření, šnorchlování. Výlet lodí na půvabný ostrov Koh Rong s bělostnými plážemi a nádhernou atmosférou tropického ráje. Možnosti výletů na další ostrůvky nebo do primárních deštných lesů a mangrovových porostů N.P. Ream, k plantážím pepřovníku a „krále ovoce“ durianu, který nikde na světě nekoupíte levněji, popř. do hor N.P. Bokor k pochmurnému francouzskému „městu duchů” s grandhotelem, kasínem a palácem z 20. let. Návrat do Phnompenhu.

11.-13.den: Phnompenh – Delta Mekongu – Saigon.

Plavba po veletoku Mekongu do Vietnamu. Vesnice rybářů a farmářů – typický život místních obyvatel na kanálech i rýžovištích. Přírodní scenérie spleti vodních kanálů, plovoucí trhy, hadí farma – už jste pili horkou kobří krev? Příjezd do metropole Jižního Vietnamu Saigonu (Ho Či Minova Města): Palác sjednocení, katedrála, tržnice aj.

14.den: Tay Ninh (Caodai), Cu Chi.

Klášter Tay Ninh – centrum originálního náboženství Cao Dai (bizarní ale působivá kombinace buddhismu, hinduismu i katolictví mezi jehož svatýmijsou Victor Hugo, Ježíš, Mohammed, Shakespeare, Jana z Arku i V.I. Lenin), účast na barevné a výpravné bohoslužbě. Cu chi – síť tunelů, odkud komunistický Vietkong podnikal výpady na Saigon, nahlédnutí do podzemí vietnamské války.

15.den: Saigon – Praha.

Odlet domů.

Délka tras:
letadlem 20 000 km, po zemi 1600 km, lodí 200 km, pěšky 3x 3-6 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 30-34 °C, voda 26-29 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Výlet lodí na jezero Tonle Sap, taneční show a večeře v Siem Reap, projížďka lodí po Mekongu v Phnompenhu, celodenní výlet lodí na ostrov Koh Rong, 2-denní plavba po Mekongu. Vietnamská víza a jejich vyřízení. Ubytování a strava. Český průvodce, služby místních CK a průvodců dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, veřejná (pohodlné dálkové busy) a nájemní (mikrobusy, taxi, tuk-tuky). Ubytování: 12x hotely a penziony - klimatizované 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 7900 Kč (12x). Strava: 12x snídaně, 1x večeře v Siem Reap, plná penze během 2-denní plavby po Mekongu. V ceně nejsou kambodžská víza - 30 USD na letišti při příletu.
Doprava:
Letecká včetně tax a poplatků, veřejná (pohodlné dálkové busy) a nájemní (mikrobusy, taxi, tuk-tuky)
Ubytování:
12x hotely a penziony - klimatizované 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 7900 Kč (12x)
Strava:
12x snídaně, 1x večeře v Siem Reap, plná penze během 2-denní plavby po Mekongu

Možnost spojení tras 82 (Kambodža a Jižní Vietnam) a 81 do zájezdů 823 v termínu 17.3. - 13.4. 2024, cena v Kč: 94 990,- nebo do zájezdu 824 v termínu 16.3. - 12.4. 2024, cena v Kč: 95 390,

Možnost spojení tras 83 (Thajsko a Kambodža) a 82 do zájezdu 833 v termínu 13.3. - 31.3. 2024, cena v Kč: 79 690,- nebo do zájezdu 834 v termínu 12.3. - 30.03. 2025, cena v Kč: 79 890,-

Možnost spojení do více zájezdů (např. s Thajskem a Vietnamem). Informace na vyžádání v CK.

Mapa

Mapa - 0821/KAMBODŽA A JIŽNÍ VIETNAM

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.