TO NEJLEPŠÍ Z JIŽNÍHO, STŘEDNÍHO VIETNAMU A SEVERNÍ VIETNAM

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 27
Náročnost: lehká-střední
Strava: Snídaně
Destinace: Vietnam

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
28.03. - 23.04. 2024
813
93 990
Rezervovat
27.03. - 22.04. 2025
814
85 588
Rezervovat

Popis

Delta Mekongu s brčálově zelenými rýžovými terasami dávajícími úrodu třikrát do roka. Půvabná horská krajina s vodopády a vesnicemi původních etnik s čajovými, kávovými i květinovými plantážemi. Dlouhé bílé pláže lemované kokosovými palmami i zcela nečekaná tropická „Sahara“ s kaňony a obřími dunami různých barev. Poklidná historická města v seznamu UNESCO i bláznivé Ho Či Minovo (velko)město s miliony skútrů v ulicích. Úchvatné scenérie krasových ostrůvků Dračí zátoky, horské hřebeny pokryté neprostupnou džunglí na severu země. Malebná historická města s řadou památek UNESCO i uspěchané hlavní město Hanoj. Neuvěřitelné kulinářské speciality i obchody natřískané zbožím, kde nic není nemožné aneb komunistický kapitalismus v té nejryzejší formě. Díky okolnostem nám možná nejbližší ze všech exotických zemí – kde jinde v tropech máte šanci posedět v českých hospůdkách a občas se domluvit i česky?

Program zájezdu

1.-3.den: Praha – Saigon. Delta Mekongu.

Odlet do největšího vietnamského velkoměsta. Saigon (Ho Či Minovo Město) s 9 miliony obyvateli a 4 miliony motorek: Palác sjednocení, muzeum války, katedrála, tržnice aj. Výlet do delty veletoku Mekongu – rýžovnice Vietnamu. My Tho, vesnice rybářů a farmářů – typický život místních obyvatel, exotické přírodní scenérie spleti vodních kanálů.

4.den: Tay Ninh (Caodai), Cu Chi.

Klášter Tay Ninh – centrum originálního náboženství Cao Dai (bizarní ale působivá kombinace buddhismu, hinduismu i katolictví mezi jehož svatými jsou Victor Hugo, Ježíš, Mohammed, Shakespeare, Jana z Arku i V.I. Lenin), účast na barevné a výpravné bohoslužbě. Cu chi – síť tunelů, odkud komunistický Vietkong podnikal výpady na Saigon, nahlédnutí do podzemí vietnamské války.

5.-6.den: Saigon – Muine.

Na východ do idylického Mui Ne s 10 km dlouhou bílou pláží a rybářskými bárkami. „Vietnamská Sahara“ – neuvěřitelné bílé a červené obří duny ve „vlhkých“ tropech, vzniklé díky jedinečnému suchému mikroklimatu. Naboso teplou říčkou nádherným kaňonem k Pohádkovému prameni. Možnost výletů na kolech, mořského rybolovu, čtyřkolek po poušti a dalších aktivit. Plantáže dračího ovoce. Věže dávné kultury Čampa. Poutní hora Ta Cu: lanovkou k nejdelší (49 m, ležící) soše Buddhy v celém Vietnamu.

7.-9.den: Muine – Da Lat.

Od pobřeží vzhůru do horského Da Latu (1500 m) – města věčného jara, Francouzi nazývaného „Malá Paříž“: místní „Eiffelovka“, letní palác císaře Bao Dai, Crazy House – architektonický úlet ve stylu Gaudího, spektakulární Dračí pagoda, Údolí lásky, adrenalinový sjezd „horskou dráhou“ k vodopádu Datanla, tržiště. Výlet do okolí: vesnice horských kmenů, Sloní vodopád, Usměvavý Buddha, kávové a čajové plantáže, nekonečné zelené skleníky a květinová pole, manufaktura na výrobu hedvábí, cibetkové farmy.

10.-11.den: Da Lat – Nha Trang.

Scénickou krajinou na vietnamskou riviéru. Letovisko Nha Trang v zálivu řazeném mezi deset nejkrásnějších na světě: koupání a slunění, masáže, rybí speciality. Hinduistický chrám Po Nagar, pagody. Celodenní výlet lodí: koupání a šnorchlování na korálových útesech, nezapomenutelné plovoucí bary, mořské akvárium, pláž. Možnost výletu do termálních lázní s bahenními koupelemi, popř. 4 km jízda lanovkou nad mořem do „vietnamského Disneylandu“ Vinpearl na ostrově Hón Tre.

12.-13.den: Nha Trang – Danang. Hoi An, My Son.

Přejezd na sever do středního Vietnamu, do blízkosti někdejší hranice dvou nepřátelských vietnamských států. Historický Hoi An (UNESCO) s čínskou atmosférou: francouzská kolonáda, čínské pagody, chrámy a svatostánky, japonský krytý most, místní trhy. My Son (UNESCO) – bývalé královské sídlo říše Čampa: hinduistické chrámy zarostlé v džungli.

14.-16.den: Danang – *Hue.

Dva dny odpočinku u tropického Jihočínského moře na bělostných plážích pod Mramorovými horami s možností výjezdu nejdelší kabinovou lanovkou na světě (5772 km) do hor Ba Na 1400 m nad Danang: Pagoda Linh Ung s nejvyšší sochou Buddhy ve Vietnamu (67 m), vodopád Toc Tien, nejnovější atrakce – jedinečný Zlatý most podepřený obříma kamennýma rukama s nádhernými výhledy. Volitelně Hue (UNESCO): císařský palác, Purpurové město, citadela. Návrat do Danangu.

17.-18.den: Danang – Hue – Hanoj.

Přes slavný průsmyk Hai Van do Hue (UNESCO): císařský palác se zapovězeným Purpurovým městem, citadela. Možnost plavby po Voňavé řece k pagodám a hrobkám císařů. Přejezd do bývalého Sev. Vietnamu.

19.-22.den: Sa Pa a okolí.

Z Hanoje na severozápad k čínským hranicím. Sa Pa – vysokohorské městečko na vietnamsko-čínském pomezí, výhledy na nejvyšší vietnamskou horu Fan Si (3143 m). Oblast nespoutané přírody, nádherné rýžové terasy. Domov horských kmenů (Hmong, Red Dzao), žijících ještě téměř v době kamenné. Návštěvy domorodých vesniček, pěší výlety. Přejezd na pobřeží k Hai Phongu.

23.-24.den: Halong Bay.

„Zátoka padajícího draka“ (UNESCO). Výlet lodí v labyrintu tří tisíc vápencových ostrůvků a homolí bizarních tvarů, tyčících se z hladiny slavné Dračí zátoky. Nádherné pláže, koupání v průzračné vodě, tajuplné jeskyně, západ slunce na palubě lodi.

25.-27.den: Halong Bay – Hanoj – Praha.

Návrat do hlavního města Hanoje: prezidentský palác, Ho Či Minovo mauzoleum, magické jezero Hoan Kiem, pagody, české hospůdky, tržnice aj. Odlet domů.

Délka tras:
letadlem 21 000 km, po zemi 3700 km, pěšky 7x 3-10 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 20-34 °C, voda 25-29 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Celodenní výlety do delty Mekongu a lodí po ostrovech u Nha Trang. Výlety do Halong Bay s plavbou po zátoce a noclehem na lodi a do Sa Pa k horským kmenům. Víza a jejich vyřízení. Ubytování a strava. Český průvodce, služby místních CK a průvodců dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, veřejná (pohodlné dálkové busy, lodě) a nájemní (mikrobusy, taxi, lodě). Ubytování: 21x hotely a penziony - 2-lůžkové klimatizované pokoje s příslušenstvím, 1x loď v Halong Bay, 2x noční bus s lůžkovou úpravou. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 13 900 Kč (21x). Strava: 20x snídaně. 1x oběd a občerstvení na lodi (Nha Trang). 4x plná penze během výletů do Halong Bay a Sa Pa.
Doprava:
Letecká včetně tax a poplatků, veřejná (pohodlné dálkové busy, lodě) a nájemní (mikrobusy, taxi, lodě)
Ubytování:
21x hotely a penziony - 2-lůžkové klimatizované pokoje s příslušenstvím, 1x loď v Halong Bay, 2x noční bus s lůžkovou úpravou. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 13 900 Kč (21x)
Strava:
20x snídaně. 1x oběd a občerstvení na lodi (Nha Trang). 4x plná penze během výletů do Halong Bay a Sa Pa

Mapa

Mapa - 0813/TO NEJLEPŠÍ Z JIŽNÍHO, STŘEDNÍHO VIETNAMU A SEVERNÍ VIETNAM

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.