TO NEJLEPŠÍ Z JIŽNÍHO A STŘEDNÍHO VIETNAMU

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 17
Náročnost: lehká-střední
Strava: Snídaně
Destinace: Vietnam

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
28.03. - 13.04. 2024
811
69 490
Rezervovat
27.03. - 12.04. 2025
812
71 490
Rezervovat

Popis

Delta Mekongu s brčálově zelenými rýžovými terasami dávajícími úrodu třikrát do roka. Půvabná horská krajina s vodopády a vesnicemi původních etnik s čajovými, kávovými i květinovými plantážemi. Dlouhé bílé pláže lemované kokosovými palmami i zcela nečekaná tropická „Sahara“ s kaňony a obřími dunami různých barev. Poklidná historická města v seznamu UNESCO i bláznivé Ho Či Minovo (velko)město s miliony skútrů v ulicích.

Program zájezdu

1.-3.den: Praha – Saigon. Delta Mekongu.

Odlet do největšího vietnamského velkoměsta. Saigon (Ho Či Minovo Město) s 9 miliony obyvateli a 4 miliony motorek: Palác sjednocení, muzeum války, katedrála, tržnice aj. Výlet do delty veletoku Mekongu – rýžovnice Vietnamu. My Tho, vesnice rybářů a farmářů – typický život místních obyvatel, exotické přírodní scenérie spleti vodních kanálů.

4.den: Tay Ninh (Caodai), Cu Chi.

Klášter Tay Ninh – centrum originálního náboženství Cao Dai (bizarní ale působivá kombinace buddhismu, hinduismu i katolictví mezi jehož svatými jsou Victor Hugo, Ježíš, Mohammed, Shakespeare, Jana z Arku i V.I. Lenin), účast na barevné a výpravné bohoslužbě. Cu chi – síť tunelů, odkud komunistický Vietkong podnikal výpady na Saigon, nahlédnutí do podzemí vietnamské války.

5.-6.den: Saigon – Muine.

Na východ do idylického Mui Ne s 10 km dlouhou bílou pláží a rybářskými bárkami. „Vietnamská Sahara“ – neuvěřitelné bílé a červené obří duny ve „vlhkých“ tropech, vzniklé díky jedinečnému suchému mikroklimatu. Naboso teplou říčkou nádherným kaňonem k Pohádkovému prameni. Možnost výletů na kolech, mořského rybolovu, čtyřkolek po poušti a dalších aktivit. Plantáže dračího ovoce. Věže dávné kultury Čampa. Poutní hora Ta Cu: lanovkou k nejdelší (49 m, ležící) soše Buddhy v celém Vietnamu.

7.-9.den: Muine – Da Lat.

Od pobřeží vzhůru do horského Da Latu (1500 m) – města věčného jara, Francouzi nazývaného „Malá Paříž“: místní „Eiffelovka“, letní palác císaře Bao Dai, Crazy House – architektonický úlet ve stylu Gaudího, spektakulární Dračí pagoda, Údolí lásky, adrenalinový sjezd „horskou dráhou“ k vodopádu Datanla, tržiště. Výlet do okolí: vesnice horských kmenů, Sloní vodopád, Usměvavý Buddha, kávové a čajové plantáže, nekonečné zelené skleníky a květinová pole, manufaktura na výrobu hedvábí, cibetkové farmy.

10.-11.den: Da Lat – Nha Trang.

Scénickou krajinou na vietnamskou riviéru. Letovisko Nha Trang v zálivu řazeném mezi deset nejkrásnějších na světě: koupání a slunění, masáže, rybí speciality. Hinduistický chrám Po Nagar, pagody. Celodenní výlet lodí: koupání a šnorchlování na korálových útesech, nezapomenutelné plovoucí bary, mořské akvárium, pláž. Možnost výletu do termálních lázní s bahenními koupelemi, popř. 4 km jízda lanovkou nad mořem do „vietnamského Disneylandu“ Vinpearl na ostrově Hón Tre.

12.-13.den: Nha Trang – Danang. Hoi An, My Son.

Přejezd na sever do středního Vietnamu, do blízkosti někdejší hranice dvou nepřátelských vietnamských států. Historický Hoi An (UNESCO) s čínskou atmosférou: francouzská kolonáda, čínské pagody, chrámy a svatostánky, japonský krytý most, místní trhy. My Son (UNESCO) – bývalé královské sídlo říše Čampa: hinduistické chrámy zarostlé v džungli.

14.-15.den: Danang.

Dva dny odpočinku u tropického Jihočín- ského moře na bělostných plážích pod Mramorovými horami s možností výjezdu nejdelší kabinovou lanovkou na světě (5,772 km) do hor Ba Na 1400 m nad Danang: Pagoda Linh Ung s nejvyšší sochou Buddhy ve Vietnamu (67 m), vodopád Toc Tien, nejnovější atrakce – jedinečný Zlatý most podepřený obříma kamennýma rukama s nádhernými výhledy.

16.-17.den: *Hue, Danang – Praha.

Volitelně Hue (UNESCO): císařský palác, Purpurové město, citadela. Z Danangu domů.

Délka tras:
letadlem 19 000 km, po zemi 2200 km, pěšky 3x 3-5 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 25-34 °C, voda 26-29 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Celodenní výlety do delty Mekongu a lodí po ostrovech u Nha Trang. Víza a jejich vyřízení. Ubytování a strava. Český průvodce, služby místních CK a průvodců dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, veřejná (pohodlné dálkové busy) a nájemní (mikrobusy, taxi, lodě). Ubytování: 13x hotely a penziony - 2-lůžkové klimatizované pokoje s příslušenstvím, 2x noční bus s lůžkovou úpravou. 1-lůžkový pokoj za příplatek 9100 Kč (13x). Strava: 13x snídaně. 1x oběd a občerstvení na lodi (Nha Trang).
Doprava:
Letecká včetně tax a poplatků, veřejná (pohodlné dálkové busy) a nájemní (mikrobusy, taxi, lodě)
Ubytování:
13x hotely a penziony - 2-lůžkové klimatizované pokoje s příslušenstvím, 2x noční bus s lůžkovou úpravou. 1-lůžkový pokoj za příplatek 9100 Kč (13x)
Strava:
13x snídaně. 1x oběd a občerstvení na lodi (Nha Trang)

Možnost spojení tras 80 a 81 (Jižní Vietnam) do zájezdů s kompletním programem po celém Vietnamu - 813 v termínu: 29.3. - 24.4. 2024, cena: 92 890 Kč, resp. 814 v termínu: 28.3. - 23.4. 2024, cena: 94 790 Kč.

Možnost spojení tras 82 (Kambodža a Jižní Vietnam) a 81 do zájezdů 823 v termínu 17.3. - 13.4. 2024, cena v Kč: 94 990,- nebo do zájezdu 824 v termínu 16.3. - 12.4. 2024, cena v Kč: 95 390,-

Mapa

Mapa - 0811/TO NEJLEPŠÍ Z JIŽNÍHO A STŘEDNÍHO VIETNAMU

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.