SEVERNÍ VIETNAM – ZEMĚ VZDÁLENÁ I BLÍZKÁ A NAPŘÍČ INDOČÍNOU – VIETNAM, LAOS, THAJSKO

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 30
Náročnost: střední
Strava: Snídaně
Destinace: Laos, Thajsko, Vietnam

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
08.04. - 07.05. 2024
794
104 990
Rezervovat
29.10. - 27.11. 2024
795
105 790
Rezervovat
07.04. - 06.05. 2025
796
105 988
Rezervovat

Popis

Úchvatné scenérie krasových ostrůvků Dračí zátoky, horské hřebeny pokryté neprostupnou džunglí na severu země. Malebná historická města s řadou památek UNESCO i uspěchané hlavní město Hanoj. Neuvěřitelné kulinářské speciality i obchody natřískané zbožím, kde nic není nemožné aneb komunistický kapitalismus v té nejryzejší formě. Díky okolnostem nám možná nejbližší ze všech exotických zemí – kde jinde v tropech máte šanci posedět v českých hospůdkách a občas se domluvit i česky? Fantastické barvy tropické přírody, rýžová políčka, čajové terasy, bambusové háje, horské hřebeny pokryté neprostupnou džunglí, krasové jeskyně, buddhistické kláštery a chrámy, pestré trhy plné zboží a neuvěřitelné kulinářské speciality. Scénické krasové ostrůvky v Dračí zátoce i svět sám pro sebe v horách na hranicích Vietnamu a Číny. Hlavní města – pulsující Hanoj a důstojný Vientiane. Luang Prabang se skvostnými památkami i okolní přírodou. Plavba po veletoku Mekong. Nakouknutí do Barmy, osady horských kmenů, kde se zastavil čas. Legendární most přes řeku Kwai. A vzrušující metropole nádhery i hříchu Bangkok na závěr…

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Danang.

Odlet do středního Vietnamu.

3.den: Hoi An, My Son.

Historický Hoi An (UNESCO) s čínskou atmosférou: francouzská kolonáda, čínské pagody, chrámy a svatostánky, japonský krytý most, místní trhy. My Son (UNESCO) – bývalé královské sídlo říše Čampa: hinduistické chrámy zarostlé v džungli.

4.-5.den: Danang.

Dva dny odpočinku u tropického Jihočínského moře na bělostných plážích pod Mramorovými horami s možností výjezdu nejdelší kabinovou lanovkou na světě (5,772 km) do hor Ba Na 1400 m nad Danang: Pagoda Linh Ung s nejvyšší sochou Buddhy ve Vietnamu (67 m), vodopád Toc Tien, nejnovější atrakce – jedinečný Zlatý most podepřený obříma kamennýma rukama s nádhernými výhledy.

6.-7.den: Danang – Hue – Hanoj.

Přes slavný průsmyk Hai Van do Hue (UNESCO): císařský palác se zapovězeným Purpurovým městem, citadela. Možnost plavby po Voňavé řece k pagodám a hrobkám císařů. Přejezd do bývalého Sev. Vietnamu.

8.-11.den: Sa Pa a okolí.

Z Hanoje na severozápad k čínským hranicím. Sa Pa – vysokohorské městečko na vietnamsko-čínském pomezí, výhledy na nejvyšší vietnamskou horu Fan Si (3143 m). Oblast nespoutané přírody, nádherné rýžové terasy. Domov horských kmenů (Hmong, Red Dzao), žijících ještě téměř v době kamenné. Návštěvy domorodých vesniček, pěší výlety. Přejezd na pobřeží k Hai Phongu.

12.-13.den: Halong Bay.

„Zátoka padajícího draka“ (UNESCO). Výlet lodí v labyrintu tří tisíc vápencových ostrůvků a homolí bizarních tvarů, tyčících se z hladiny slavné Dračí zátoky. Nádherné pláže, koupání v průzračné vodě, tajuplné jeskyně, západ slunce na palubě lodi.

14.-16.den: Halong Bay – Hanoj – Vientiane.

Návrat do hlavního města Hanoje: prezidentský palác, Ho Či Minovo mauzoleum, magické jezero Hoan Kiem, pagody, české hospůdky, tržnice aj. Přelet do hlavního města Laosu – Vientiane.

17.-19.den: Vientiane – Luang Prabang.

Prohlídka Vientiane: Zlatá pagoda, jeskynní chrámy, Národní muzeum, Vítězný oblouk, královský palác, západ slunce nad Mekongem. Na sever přes Vang Vieng v oblasti homolovitých krasových útvarů do královského města Luang Prabang (UNESCO): buddhistické chrámy, waty, pagody, ranní pochůzka mnichů. Výlety do okolí – vápencová jeskyně Pak Ou se stovkami sošek Buddhy. Mohutné vodopády Kuang Si Falls ukryté v džungli.

20.-22.den: Luang Prabang – Chiang Mai.

Plavba po majestátním Mekongu. Chiang Khong – překročení thajské hranice. Oblast „Zlatého trojúhelníku“ proslavená pěstováním opia – místo styku Barmy, Laosu a Thajska. Mae Salong – orlí hnízdo obývané čínskou komunitou. Mae Sai: Štíří chrám, muzeum opia, možnost výletu do Barmy – návštěva příhraničního města Tachileik s trhy a řemesly.

23.-26.den: Chiang Mai a oblast horských kmenů.

„Růže severu“ – Chiang Mai, jedno z nejpříjemnějších thajských měst: Wat Phra Sing, Wat Chedi Luang, proslulý klášter na hoře Doi Suthep. Muzeum horských kmenů, tradiční řemesla, noční bazar, thajský box. Pěší výlet v N.P. Doi Ithanon s nejvyšší horou Thajska (2565 m): mlžné horské pralesy, vodopády. Dvoudenní trek do oblasti domorodých horských kmenů, s pobytem a stravováním v jejich vesnicích, jízda na slonech a bambusových vorech. Noční přejezd do Bangkoku.

27.den: Damnoen Saduak, Kanchanaburi.

Plovoucí trh Damnoen Saduak. Most přes řeku Kwai proslavený knihou P. Boulla a oscarovým filmem, válečné muzeum a hřbitov.

28.-30.den: Bangkok – Praha.

Hlavní město Bangkok: královský palác a Wat Phra Keo se Smaragdovým Buddhou, Plavba po řece Chao Praya k Chrámu červánků Wat Arun, Wat Pho s pozlaceným ležícím Buddhou, posvátná Zlatá hora Wat Saket. Vyhlášená ulička go-go barů Soi Cowboy, popř. světoznámá erotická gymnastika ve večerním Pat Pongu. Návrat domů.

Délka tras:
letadlem 21 000 km, po zemi 1800 km, busy a vlaky 2100 km, loděmi 400 km, pěšky 8x 3-15 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 20-32 °C, voda 25-28 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. 2-denní trek s místním průvodcem včetně jízdy na slonech a na bambusovém voru. Výlety do Halong Bay s plavbou po zátoce a noclehem na lodi a do Sa Pa k horským kmenům. Víza do Laosu a do Vietnamu včetně jejich vyřízení. Ubytování a strava. Český průvodce, služby místních CK a průvodců dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Mezinárodní letecká a přelet Hanoj-Vientiane včetně tax a poplatků, nájemní (minivany, taxi) a veřejná (pohodlné dálkové busy, vlaky, lodě). Ubytování: 23x hotely a penziony - 2-lůžkové klimatizované pokoje s příslušenstvím, 1x jednodušší ubytování na treku, 1x lehátkový vlak, 2-3x noční autobus s lůžkovou úpravou, 1x loď v Halong Bay. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 13 500 Kč (23x), na treku nelze. Strava: 20x snídaně. Plná penze během 2-denního treku. 4x plná penze během výletů do Halong Bay a Sa Pa.
Doprava:
Mezinárodní letecká a přelet Hanoj-Vientiane včetně tax a poplatků, nájemní (minivany, taxi) a veřejná (pohodlné dálkové busy, vlaky, lodě)
Ubytování:
23x hotely a penziony - 2-lůžkové klimatizované pokoje s příslušenstvím, 1x jednodušší ubytování na treku, 1x lehátkový vlak, 2-3x noční autobus s lůžkovou úpravou, 1x loď v Halong Bay. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 13 500 Kč (23x), na treku nelze.
Strava:
20x snídaně. Plná penze během 2-denního treku. 4x plná penze během výletů do Halong Bay a Sa Pa

Možnost spojení do více zájezdů (např. s Jižním Vietnamem a Kambodžou). Informace na vyžádání v CK.

Mapa

Mapa - 0794/SEVERNÍ VIETNAM – ZEMĚ VZDÁLENÁ I BLÍZKÁ A NAPŘÍČ INDOČÍNOU – VIETNAM, LAOS, THAJSKO

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.