ZADNÍ INDIE – THAJSKO, LAOS, MALAJSIE, SINGAPUR

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 29
Náročnost: střední
Strava: Bez stravy

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
05.11. - 04.12. 2024
851
74 990
sleva 500
Rezervovat

Popis

Čtyři země jihovýchodní Asie, průřez Indočíny v celé její kráse. Thajsko, bývalý Siam, plné nesčetných buddhistických chrámů, přímořských letovisek a hříšného nočního života. Probouzející se Laos, nejchudší a nejopomíjenější země regionu, s úžasně přátelským obyvatelstvem a obrovským potenciálem. Malajsie – muslimská federace tvořená pestrou směsí rozličných ras, národů i náboženství, žijících však pospolu v toleranci a pořádku. Singapur – bohatý asijský tygr, jenž dokáže absorbovat z každé kultury, která ho vytváří, to přínosné k prospěchu všech… Každá z nich je jiná, přesto je spojuje bohatá historie, úchvatná příroda s plážemi snů, pestré trhy i vynikající kuchyně. Je jen na Vás vše vyzkoušet a poznat.

Program zájezdu

1.-3.den: Praha – Bangkok.

Let do thajské metropole. Bangkok: královský palác se sochou Smaragdového Buddhy, chrám Wat Pho s pozlaceným ležícím Buddhou, chrám Wat Arun, čínská čtvrť, plavba po řece Chao Phraya, večerní Pat Pong s erotickými show. Odjezd do Chiang Mai.

4.-7.den: Chiang Mai a oblast horských kmenů.

„Růže severu” – město Chiang Mai, jedno z nejpříjemnějších thajských měst: buddhistické chrámy, noční bazar. Vyjížďka do hor ke klášteru Doi Suthep s nádhernými výhledy do okolí. Třídenní trek tropickým horským pralesem s návštěvou vesnic kmene Karen, dobrodružná jízda na slonech a unikátní rafting na bambusových vorech.

8.-10.den: Chiang Mai – Chiang Saen.

Plavba lodí z Tha Ton do Chiang Rai po řece Mae Kok. „Orlí hnízdo“ Mae Salong – město obývané čínskou komunitou. Pohraniční Mae Sai: možnost výletu do Barmy. Sop Ruak – střed Zlatého trojúhelníku na rozhraní Barmy, Laosu a Thajska: muzeum opia. Staré sídelní město Chiang Saen: chrám Čedi Luang.

11.-13.den: Chiang Saen – Luang Prabang.

„Království miliónu slonů“ – Laos. Plavba po majestátním Mekongu do starobylého města Luang Prabang (UNESCO): buddhistické chrámy, koloniální francouzská architektura, královský palác. Výlet k vodopádům Tad Sae Kuang Si a koupání v kaskádách.

14.-15.den: Luang Prabang – Vang Vieng – Vientiane.

Jízda hornatou krajinou s malebnými vesničkami a oblastí homolovitých krasových útvarů v okolí městečka Vang Vieng. Hlavní město Laosu – Vientiane: královský palác, starobylý chrám Wat Si Saket s tisíci soškami Buddhy, Velká stúpa, Vítězný monument, Národní muzeum.

16.-19.den: Udon Thani – Krabi.

Návrat zpět do Thajska. Přelet z Udon Thani na ostrov Phuket, do nejkrásnější části thajského pobřeží s nezaměnitelnými krasovými homolemi malých ostrůvků. Plavba lodí přes ostrovy Phi Phi do města Krabi: písečné pláže a korálové útesy – relaxace, koupání a šnorchlování. Možnost plavby lodí podél mořských útesů a vápencových masivů Phra Nang či potápění.

20.-21.den: Georgetown.

Přejezd do Malajsie na ostrov Penang – do „perly Orientu“ a „Asie v miniatuře“. Britský Georgetown: prohlídka města, které neztrácí svůj koloniální šarm a čínského ducha. Čínské a hinduistické chrámy, pevnost Cornwallis čínský klanový dům Khoo Kongsi, buddhistický klášter Kek Lok Si. Lanovkou na Penang Hill (821 m) s překrásným rozhledem.

22.-23.den: Kuala Lumpur.

Dynamická metropole moderní Malajsie, Kuala Lumpur: vyhlídková věž Menara (s anténou 421 m), dvojčata Petronas Towers (452 m) – mezi lety 1998- 2004 nejvyšší stavba světa, mešita Masjid Negara, noční trh v čínské čtvrti. Výlet k hinduistickým jeskyním Batu.

24.-26.den: N.P. Taman Negara, Melaka.

Jeden z nejstarších pralesů světa v N.P. Taman Negara: plavba lodí, výprava do noční džungle, procházka po lávkách zavěšených vysoko v korunách stromů. Perla Malajsie – přístav Melaka (UNESCO): Červené „holandské“ náměstí, vyhlídka a chrám sv. Pavla, čínská čtvrť, ruiny portugalských pevností.

27.-30.den: Singapur – Praha.

Malý, ale mocný městský stát, kde se prolíná Východ a Západ s britskou koloniální, čínskou, indickou a arabskou čtvrtí. Singapore Flyer – obří vyhlídkové kolo (165 m), vyhlídková plošina Sands Skypark, věhlasná ZOO s možností nočního safari, nákupy. Návrat domů.

Délka tras:
letadlem 20 000 km, busy a auty 2100 km, vlakem 700 km, lodí 250 km, pěšky 4x 5-10 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 25-32 °C, voda 26-28 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. 3-denní trek v severním Thajsku včetně jízdy na slonech a raftingu na vorech. Ubytování. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Bangkoku, ze Singapuru a přelet Udon Thani - Phuket včetně tax a poplatků, po trase mikrobusy, autobusy, vlak, taxi, tuk tuk, slon, 4x plavba lodí. Ubytování: 23x turistický hotel - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 1x lehátkový vlak, 2x domorodý dům během treku. 1-lůžkový pokoj za příplatek 7300 Kč (23x). Strava: 2x plná penze (na treku). V ceně není vízum do Laosu (30 USD) a do Barmy (30 USD).
Doprava:
Letecká do Bangkoku, ze Singapuru a přelet Udon Thani - Phuket včetně tax a poplatků, po trase mikrobusy, autobusy, vlak, taxi, tuk tuk, slon, 4x plavba lodí
Ubytování:
23x turistický hotel - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 1x lehátkový vlak, 2x domorodý dům během treku. 1-lůžkový pokoj za příplatek 7300 Kč (23x)
Strava:
2x plná penze (na treku)

Mapa

Mapa - 0851/ZADNÍ INDIE – THAJSKO, LAOS, MALAJSIE, SINGAPUR

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.