ZE SEČUÁNSKA DO VIETNAMU – PŘES BÁJNOU ŠANGRI-LA

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 21
Náročnost: lehká-střední
Strava: Snídaně
Destinace: Čína, Vietnam

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
16.10. - 05.11. 2024
781
89 487
Rezervovat

Popis

Výprava pro milovníky krásné přírody, vysokých hor i zajímavých etnik. Hornatými provinciemi Číny Sečuán a Jün-nan na jih do Vietnamu. Sečuán – životní areál pandy velké. Horní tok hlavního čínského veletoku – „Dlouhé řeky“ Jang-c´-ťiang. Posvátné hory, buddhistické a taoistické kláštery a chrámy. Velehorské scenérie a legendární Šangri-La na pomezí Jün-nanu a Tibetu. Trek v kaňonu Tygřího skoku – nejhlubším na světě. Rýžová políčka, čajové terasy, bambusové háje. Horské kmeny Bai a Naxi v Jün-nanu, Hmong a Dzao v Sa Pě. Hlavní město Vietnamu Hanoj a věhlasná Dračí zátoka s fantaskními krasovými útvary… Na podzim, mimo hlavní nápor turistů, kdy teploty jsou sice už nižší, zato téměř neprší a obloha bývá jasná. A ohřejete se na závěr ve Vietnamu u moře!

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Čcheng-tu.

Odlet do provincie S´-čchuan (Sečuán) na veletoku Jang-c´-ťiang, kraje bambusových lesů – areál pandy velké v jihozápadní Číně. Metropole Sečuánu – Čcheng-tu: klášter Wen-šu zasvěcený bohu moudrosti, návštěva světoznámé chovné stanice pandy velké.

3.-5.den: Le-šan. E-mej-šan.

Le-šan: Da Fo – největší (71 m) socha sedícího Buddhy na světě, projížďka na loďce s nejlepším výhledem na sochu. Výjezd lanovkou na Zlatý vrcholek E-mej-šanu, hory Vznešeného obočí (3099 m) – jednu ze čtyř nejposvátnějších hor buddhismu. Výhledy na ledovec Miňa Konka (Gongga Shan, 7556 m). Přejezd do horské provincie Jün-nan u hranic Tibetu.

6.-8.den: Li-ťiang. Shangri-La.

„Čínský Šrínagar“ se říká městu a údolí Li-ťiang (UNESCO), obývanému lidem Naxi: dřevěné domy, vodní kanály, trhy. Údajná mýtická Šangri-La: tibetské kláštery, Ganden Sumtseling v nadmořské výšce 3300 m – jeden z největších vně Tibetu.

9.-10.den: Soutěska skákajícího tygra.

Dvoudenní výlet pod Sněžnými horami Nefritového draka (vysokými kolem 5500 m) do Soutěsky skákajícího tygra na horním toku veletoku Jang-c´-ťiang: pěší túra nejhlubším (dokonce až 4 km!) kaňonem světa.

11.-12.den: Li-ťiang – Ta-li.

Ta-li (Dali) – nejpohodovější město Číny a mekka baťůžkářů: staré město, Tři pagody se 6 stupňovou a 70 m vysokou Čchien-Sün, barevné trhy horských Baiů. Zájemci na kolech kolem jezera Er-chaj pod čtyřtisícovkami.

13.-16.den: Ta-li – Kchun-ming – Sa Pa a okolí.

Přejezd do metropole Jün-nanu – Kchun-mingu a dál na jih do Vietnamu. Sa Pa – vysokohorské městečko na vietnamsko-čínském pomezí, výhledy na nejvyšší vietnamskou horu Fan Si (3143 m). Oblast nespoutané přírody, nádherné rýžové terasy. Domov horských kmenů (Hmong, Red Dzao), žijících ještě téměř v době kamenné. Návštěvy domorodých vesniček, pěší výlety. Přejezd na pobřeží k Hai Phongu.

17.-18.den: Halong Bay.

„Zátoka padajícího draka“ (UNESCO). Výlet lodí v labyrintu tří tisíc vápencových ostrůvků a homolí bizarních tvarů, tyčících se z hladiny slavné Dračí zátoky. Nádherné pláže, koupání v průzračné vodě, tajuplné jeskyně, západ slunce na palubě lodi.

19.-21.den: Hanoj – Praha.

Hlavní město Hanoj: prezidentský palác, Ho Či Minovo mauzoleum, magické jezero Hoan Kiem, pagody, české hospůdky, tržnice aj. Odlet domů.

Pozn.

Podklady pro vyřízení víza do Vietnamu je třeba dodat do CK nejpozději 6 týdnů před odjezdem.

Délka tras:
letadlem 18 000 km, busy a vlaky 3600 km, pěšky 6x 4-15 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 15-20 °C (Čína), 23-28 °C (Vietnam), v horách cca o 10 °C chladněji, voda 24-27 °C (Vietnam)
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Výlety do Halong Bay s plavbou po zátoce a noclehem na lodi a do Sa Pa k horským kmenům. Víza do Vietnamu a jejich vyřízení. Ubytování a strava. Český průvodce, služby místních CK a průvodců dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Mezinárodní letecká včetně tax a poplatků, veřejná (vlaky, dálkové busy) a nájemní (minivany, taxi). Ubytování: 15x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 1x lehátkový vlak, 1x loď v Halong Bay, 1x u rodin v horách. 1-lůžkový pokoj za příplatek 10600 Kč (15x). Strava: 15x snídaně. 2x plná penze během výletů do Halong Bay a Sa Pa. V ceně nejsou víza do Číny - osobně na ambasádě v Praze (2700 Kč), podklady zajistíme.
Doprava:
Mezinárodní letecká včetně tax a poplatků, veřejná (vlaky, dálkové busy) a nájemní (minivany, taxi)
Ubytování:
15x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 1x lehátkový vlak, 1x loď v Halong Bay, 1x u rodin v horách. 1-lůžkový pokoj za příplatek 10600 Kč (15x)
Strava:
15x snídaně. 2x plná penze během výletů do Halong Bay a Sa Pa

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.