TIBETSKÉ DOBRODRUŽSTVÍ – ČÍNA, TIBET, NEPÁL

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 19
Náročnost: lehká-střední
Strava: Bez stravy
Destinace: Čína, Nepál, Tibet

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
07.04. - 25.04. 2024
771
99 690
Rezervovat
13.09. - 01.10. 2024
773
99 990
Rezervovat

Popis

Velká cesta jak pro milovníky velehor, tak buddhistických klášterů, hinduistických svatyní či ghátů. Putování za čínskou oponu do nepřístupné země jaků, sněhu, řídkého vzduchu a himálajských velikánů. Hlavní lákadla čínské metropole – náměstí Nebeského klidu, Zakázané město a Velká čínská zeď. Terakotová armáda v Si-anu. Chovná stanice chráněné pandy velké. Vysoko položená tibetská Lhasa, sídlo dalajlámy Potala, kláštery Ghanden, Norbulinka a Sera. Přejezd po nejvyšší silnici světa Friendship Highway. Výhled na nejvyšší vrchol světa Mt. Everest.

Program zájezdu

1.-4.den: Praha – Peking. Velká čínská zeď.

Odlet do čínské metropole Pekingu: Zakázané město, náměstí Nebeského klidu s mauzoleem Mao Ce-Tunga. Velká čínská zeď (UNESCO) – procházka po „osmém divu světa“. Letní císařský palác s mramorovou lodí poslední císařovny. „Pupek světa“ – Chrám nebes. Nočním lehátkovým vlakem do Si-anu.

5.-6.den: Si-an (Xi´an).

Starověký Čchang-an a výchozí bod Hedvábné stezky – Si-an: 2000 let stará hrobka prvního císaře a terakotové armády, Husí pagoda, městské hradby, tržiště s hady, želvami, rybami, kraby a dalšími „lahůdkami“. Taoistický klášter Osmi nesmrtelných. Nočním lehátkovým vlakem do Čcheng-tu.

7.den: Čcheng-tu (Chengdu). Chuang-lung-si.

Provincie S´-čchuan (Sečuán) na veletoku Jang-c´-ťiang, kraj bambusových lesů – areál pandy velké. Metropole Čcheng-tu: Návštěva světoznámé populární chovné stanice pandy velké. Starobylé Chuang-lung-si (Huanglongxi): Buddhistický chrám Ku-lung S‘, čajovny na nábřeží.

8.-10.den: Čcheng-tu – Lhasa a okolí.

Přelet na Tibetskou náhorní plošinu na letiště Gonkar, cesta do „města bohů“ Lhasy (3658 m). Posvátný poutní okruh Barkor, sídla dalajlámů v Potale a Norbulingce. Živoucí tibetské kláštery Džókhang a Sera s meditujícími mnichy. (Nejen aklimatizační) výjezd do kláštera Ganden, hlavního sídla lamaistické školy Žlutých čepic (Gelug-pa): ruční tisk modlitebních praporků a súter, tradiční dřevořezba.

11.-16.den: Lhasa – Everest B.C. – Káthmándú.

Šestidenní jízda po Friendship Highway, jedné z nejvyšších silnic světa s několika průsmyky nad 5000 m, směrem k nepálské hranici. Štíří jezero Jamdrok-co s jaky a nebesky modrou vodou. Staré město Gjance: nejkrásnější stúpa Kumbum, čorten Pango, klášter Palkhor, tibetské pevnosti dzongy. Druhé největší město Tibetu – Šigace: sídlo pančenlámů – klášter Tašilhünpo. Přes nejvyšší bod trasy – sedlo Gatso La (5220 m) do New Tingri. Neuvěřitelné panorama Himálají se čtyřmi osmitisícovkami zároveň. Celodenní výlet k nejvýše položenému klášteru světa – Rongbuku. Everest Base Camp (5200 m) a okolí s nádhernými výhledy na nejvyšší vrchol světa – Mt. Everest (8848 m). Přejezd směrem na tibetsko-nepálské hranice s výhledem na další majestátní vrcholy, zejména nejnižší osmitisícovku Šiša Pangma (8013 m). Prudký sjezd z pusté náhorní tibetské plošiny do zeleného Nepálu s banánovníky a mandarinkami (přes 2000 m výškového rozdílu). Buddhismus vystřídá hinduismus. Dojezd do údolí Káthmándú s památkami UNESCO. Majestátní stúpa Svajambhunáth (Opičí chrám) s výhledem na město.

17.-18.den: Káthmándú a okolí.

Metropole Nepálu Káthmándú: působivé dřevěné chrámy starobylého centra města. Královský palác na chrámovém náměstí Durbar, tržiště. Palác Kumari Devi, jediné živé bohyně světa. Spalovací gháty Pašupatináth na řece Bagmátí, nejsvětější místo nepálských hinduistů. Večerní obřady u Boudhanáthu, největší tibetské stúpy mimo území Tibetu. Architektonický skvost – královské město Bhaktapur, historická metropole Káthmándského údolí. Možnost nákupu tradičních suvenýrů – malované thanky, nože gurků či obřadní masky. Fakultativně let k Mt. Everestu (cca 210 USD).

19.den: Káthmándú – Praha.

Návrat domů.

Délka tras:
letadlem 16 000 km, autobusy, auty a vlaky celkem 5000 km, pěšky 4x 5-12 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 12-30 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Permity do Tibetu. Ubytování. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Mezinárodní letecká a přelet Chengdu - Lhasa včetně tax, pronajatá vozidla, dálkové autobusy, vlaky. Ubytování: 13x v hotýlcích, 1x v jednoduchém hotýlku se společným sociálním zařízením pod Everestem, 2x lehátkový vlak. 1-lůžkový pokoj za příplatek 10600 Kč (13x). V ceně nejsou víza - do Číny 2700 Kč, příplatek za přípravu podkladů pro víza 600 Kč, Nepálu 30 USD (na hranicích), fakultativní aktivity (let k Everestu cca 210 USD).
Doprava:
Mezinárodní letecká a přelet Chengdu - Lhasa včetně tax, pronajatá vozidla, dálkové autobusy, vlaky
Ubytování:
13x v hotýlcích, 1x v jednoduchém hotýlku se společným sociálním zařízením pod Everestem, 2x lehátkový vlak. 1-lůžkový pokoj za příplatek 10600 Kč (13x)

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.