SIKKIM, BHÚTÁN – Z BENGÁLSKA DO NEPÁLU

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 19
Náročnost: lehká-střední
Strava: Snídaně
Destinace: Bhútán, Indie, Sikkim

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
01.11. - 19.11. 2021
762
101 890
Rezervovat

Popis

Čtyři klenoty Himálaje. Dárdžiling, kde roste nejlepší čaj na světě. Tajemný buddhistický Sikkim s kláštery i safari na slonech. Tradiční království Bhútán, střežící si svoji starobylou kulturu mj. i přísnými limity návštěvníků. Monumentální nedobytné hrady, skvostné buddhistické chrámy, turnaje v lukostřelbě a panenská himálajská příroda. V prodloužení i živá a barevná metropole Nepálu Káthmándú, pohádkový Bhaktapur a Káthmándské údolí, jehož kulturu utvářelo splývání hinduismu a buddhismu.

Program zájezdu

1.-3.den: Praha – Dárdžiling (Západní Bengálsko).

Letecky do Dillí a dále vnitrostátním letem do Siliguri. Přejezd do čajové metropole a „perly britské koloniální říše“ (R.Kipling) – Dárdžilingu: návrší Chowrastha, hinduisticko-buddhistický chrám na vršku Observation Hill s krásnými výhledy po okolí, návštěva čajové továrny a plantáže, horolezecký institut, ZOO s chovem himálajských zvířat (leopard sněžný, panda červená) a památník prvního pokořitele Everestu šerpy Tenzinga Norkeje. Projížďka historickou úzkokolejkou (UNESCO).

4.-7.den: Sikkim. N.P. Jaldapara (Západní Bengálsko).

Svítání na vrcholu Tiger Hill s výhledem na třetí nejvyšší horu světa Kančendžengu (8598 m). Horskou krajinou do Gangtoku, hlavního města až do 70. let nezávislého, dnes indického buddhistického knížectví Sikkim. Překrásné vyhlídky na Himálaj, klášter Enchey, pulzující M.G.Road i scénická jízda ke klášteru Phodong. Klášter Rumtek, sídlo nejvyššího představitele buddhistické školy Karma kagjü. Rušný horský Kalimpong, dřívější vstupní brána do Tibetu. Nížiny Západního Bengálska s divokou přírodou. Safari na slonech či v džípu v N.P. Jaldapara (nosorožci, buvoli a tropické ptactvo).

8.-13.den: Bhútán.

Výjezd do hor Bhútánu, do Thimphu – jediného hlavního města na světě bez semaforů: vyhlídka na město, pevnost Tashicho Dzong (uvidíme krále?), manufaktura ručního papíru, rezervace takinů – bhútánského národního zvířete. Přejezd horskou krajinou přes průsmyk Dochu-La (3050 m) do zapadlého ledovcového údolí Phobjika v Černých horách, zimoviště jeřábů černokrkých. Oběd v tradičním bhútánském obydlí, ochutnávka slaného čaje a pálenky ara. Procházka malebným údolím, civilizací nedotčený život bhútánských vesničanů. Starobylý klášter Gangtey. Přesun do Wangdue a Punakhy. Pěší výlet k chrámu Khamsum Lhakhang a zdobnému hradu Punakha Dzong s krásnými výhledy. Chrám Chimmi Lhakhang bhútánského světce, který šířil buddhismus za pomocí sexu, vína a zpěvu. Přejezd do historického Paro. Výstup do nejsvětějšího místa Bhútánu – kláštera Tygří hnízdo, zavěšeného na strmém útesu. Chrám Kyichu Lhakhang ze 7. stol. Národní muzeum, hrad Paro Dzong (film Malý Buddha). Rozvaliny hradu Drukyel Dzong, Návrat do Paro.

14.den: Paro (Bhútán) – Káthmándú (Nepál).

Přelet z Bhútánu do hlavního města Nepálu s panoramatickým výhledem na hřeben Himálaje s nejvyšší horou světa Mt. Everestem (8848 m).

15.-17.den: Káthmándské údolí (Nepál).

Královské město Bhaktapur: stupňovité pagody s erotickými dřevořezbami. Svítání s vyhlídkou na Himálaj. Pěší výlet k buddhistickému klášteru Namo Buddha. Fakultativně vyhlídkový let k Everestu (cca 210 USD). Posvátný hinduistický Pašupatináth s ghátem na spalování mrtvých. Buddhistické stúpy Boudhanáth a Svajambhúnáth. Královské náměstí Durbar. Ukáže se nám živoucí bohyně Kumárí?

18.-19.den: Káthmándú – Praha.

Odlet přes Dillí domů.

Délka tras:
letecky 16 000 km, pronajatou dopravou 400 km, pěšky 4x 4-8 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 10-25 °C, nad 2000 m mohou klesat až k 0 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Vstupní permity. Safari na slonovi či v džípu. Ubytování a strava. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Indie, přelety Dillí - Siliguri a Paro - Káthmándú včetně letištních tax. Po trase pronajatými auty. Ubytování: 16x standardní turistické hotely - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 10 600 Kč (16x). Strava: V Indii snídaně, v Bhútánu plná penze a servis. V ceně nejsou víza do Indie 1500 Kč (e-víza), Bhútánu včetně vyřízení 1300 Kč a Nepálu 30 USD (na hranicích), strava v Nepálu, volitelně let k Everestu cca 210 USD.
Doprava:
Letecká do Indie, přelety Dillí - Siliguri a Paro - Káthmándú včetně letištních tax. Po trase pronajatými auty
Ubytování:
16x standardní turistické hotely - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 10 600 Kč (16x)
Strava:
V Indii snídaně, v Bhútánu plná penze a servis

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2021 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2021 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online nebo si stáhnout do počítače nebo Vám zašleme katalog poštou. Stačí vyplnit jednoduchý online formulář.