BANGLADÉŠ, BENGÁLSKO, ÁSÁM A NÁGSKO – (NEJEN) PRO FOTOGRAFY

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 31
Náročnost: lehká
Strava: Snídaně
Destinace: Bangladéš, Indie

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
11.11. - 11.12. 2022
753
88 590
Zájezd již proběhl

Popis

Bangladéš – neprávem opomíjená země s tolika pozoruhodnými místy, že budete žasnout. Nádherné mešity, hinduistické chrámy a paláce. Největší mangrovový prales na světě (domov bengálského tygra). Pestrá směsice různých etnik. Země skrz na skrz protkaná vodními toky, na nichž se odehrává značná část života místních obyvatel. Návštěva čtyř svazových států nejvýchodnější části Indie. Západní Bengálsko – bývalé hlavní město Indie Kalkata. Malý stát Méghálaj, v překladu trefně Příbytek mraků, s nejdeštivějším místem na světě. Ásám s nekonečnými čajovými plantážemi, veletokem Brahmaputrou (říční delfíni) či národním parkem Kaziranga (největší koncentrace nosorožců na planetě, sloni, šance vidět tygry). Výprava za bývalými lovci lebek do tajemného Nágska a účast na výpravném festivalu Hornbill tradičních zvyků domorodých kmenů. Zájezd si vychutnají profesionální i amatérští fotografové (ti se zde mohou něco přiučit), a nejen oni. Možnost společného fotografování a hodnocení snímků s průvodcem zájezdu (a zkušeným amatérským fotografem – vítězem národního kola fotosoutěže National Geographic na téma reportáž).

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Dháka.

Let do hlavního města Bangladéše, ale i všech rikšů světa (na 400 000!) – Dháky: moderní budova parlamentu, arménský kostel, mešita Sitara s nádhernými mozaikami, nejstarší hinduistický chrám Dhakeswari, starobylé domy s dílničkami (šperky z lastur), bazar Šankaria.

3.-4.den: Dháka – Rangamati.

Autobusem k Bengálskému zálivu do přístavu Čitagong a dále do vnitrozemského Rangamati, města na jezeře Kaptai. Výprava za menšinovými etniky Čakma, Mru, Mizo, Mohu a Kuki žijícími v horách kolem jezera. Plavba loďkou po vesničkách na březích jezera, návštěva bambusových buddhistických svatyní.

5.-6.den: Rangamati – Cox´s Bazar.

Na jižní cíp země u hranic s Barmou do největšího (a jediného) přímořského letoviska Cox ´s Bazar: několik desítek kilometrů dlouhá pláž, rybářský přístav, dřevěný barmský klášter. Kmenové území osídlené barmskými uprchlíky. Bývalé hlavní město Arakanského království – Ramu (Lama) Bazar: barmské buddhistické kláštery a chrámy.

7.-9.den: Cox´s Bazar – Čitagong – Mongla.

Podél pobřeží zpět do Čitagongu, druhého největšího města země: pohřebiště lodí, rybářský přístav, barevná tržnice. Zpět do Dháky, odtud autobusem a trajekty přes nejširší ramena Bengálské delty veletoků Gangy a Brahmaputry do měst Khulna a Mongla. Výlet do města Bagerhat: mešita Šait Gumbád.

10.-12.den: N.P. Sundarbans.

Třídenní výlet lodí do nitra delty největším mangrovovým pralesem na světě až k pobřeží Bengálského zálivu do národního parku Sundarbans: největší světová populace bengálských tygrů, krokodýli, říční delfíni, opice, axisové. Výstup na pozorovací věž nad džunglí, stopování tygrů, návštěva vesnice prostitutek na břehu řeky. V době výletu plná penze a spaní na lodi.

13.den: Morrelganj – Dháka.

Plavba koloniálním kolesovým parníkem (v kajutách 1. třídy) spletí úzkých kanálů řek Madhumati, Tetulia a Meghna přes Barisal a Čandpur zpět do Dháky. Zkusíme fotografickou reportáž z celodenní plavby unikátním plavidlem?

14.-15.den: Dháka – Šrímangal.

Prohlídka Dháky: říční přístav Sadarghat a loděnice na toku Burigangy s nepředstavitelným množstvím lodí, loděk a lodiček. Fotografování mumraje na řece, v docích a dílnách u řeky. Mughalská pevnost Lalbagh aj. Přejezd na severovýchod země.

16.-19.den: Šrímangal – Méghálaj.

Šrímangal – čajové centrum Bangladéše v nejmalebnější části země. Vesnice Džaflong na hranici s Indií: primitivní těžba stavebních kamenů v hraniční řece. Přechod hranice do indického státu Méghálaj. Odjezd do „Skotska Východu“ – Šilaungu: muzeum Don Bosco, tržnice Iew Duh. Výlet do Čérápundží na nejdeštivější místo světa, jeskyně Mawsmai a vodopád Noh Kalikai.

20.-22.den: Assam.

Přejezd do Ásámu. Hlavní město Guváhátí: posvátné hinduistické chrámy Kamakhya a Uma Nanda, plavba po Brahmaputře s možností pozorovat říční delfíny, chrám Devíti planet – Naba Graha. Safari na slonech v národním parku Kaziranga (nosorožci, tygři, panteři, sloni, sambarové). Kdo udělá nejlepší fotku jednorohého nosorožce?

23.-27.den: Nagaland.

Cesta krajem orchidejí do Kohimy – metropole Nágska, izolovaného indického státu – oblasti bývalých lovců lebek. Zastávka u jezera Barapáni. Účast na setkání příslušníků různých kmenů Nágska – jedinečném festivalu Hornbill: válečné tance lovců lebek, tradiční písně, hry, tetování i místní speciality k jídlu. Atmosféru festivalu se pokusíme zachytit našimi fotoaparáty. Chonoma – místo posledních britsko-nágských bojů. Kulturní centrum kmene Konyak – Mon a nedaleké vesnice původních lovců lebek Longwa nebo Singha Chingnyu. Tetované obličeje i těla.

28.-31.den: Nagaland – Kalkata – Praha.

Přejezd do „Tea City of India“ Dibrugarhu, města obklopeného čajovými plantážemi na široké Brahmaputře s novým nejdelším silničním a železničním mostem Indie (délka 4940 m). Odlet do metropole Bengálska a nejdrsnějšího indického města – Kalkaty: památník královny Viktorie, chrám bohyně Kálí, misie Matky Terezy, botanická zahrada, květinový trh, Howrah – nejrušnější most světa, běhající rikšové. Odlet domů.

Délka tras:
letadlem 17 000 km, po zemi 2500 km, po vodě 400 km, pěšky 9x 4-8 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 14-18 °C (hory), 22-30 °C (nížiny)
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Třídenní výlet na lodi s permitem do N.P. Sundarbans. Celodenní plavba unikátním kolesovým parníkem. Sloní safari v N.P. Kaziranga - vstupní permit, jízda na slonu. Ubytování a strava. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Mezinárodní letecká a vnitrostátní přelet z Ásámu do Kalkaty - vše včetně tax a poplatků, veřejná (komfortnější dálkové a místní busy, lodě, popř. vlaky) a nájemní (minivany s místním řidičem, taxi, rikšové). Ubytování: 22x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 2x vícelůžkové pokoje, 2-lůžková kajuta 1.třídy na parníku, 2x 2-lůžková kajuta na lodi (Sundarbans), na lodích společná sprcha a WC, 2x noční autobus. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 9900 Kč (22x). Na lodích (3x) a na festivalu Hornbill (2x) nelze zaručit. Strava: 26x snídaně. Plná penze v průběhu 3-denního výletu lodí (Sundarbans). V ceně nejsou víza do Indie - osobně na ambasádě v Praze (2570 Kč), víza do Bangladéše při příletu (51 USD).
Doprava:
Mezinárodní letecká a vnitrostátní přelet z Ásámu do Kalkaty - vše včetně tax a poplatků, veřejná (komfortnější dálkové a místní busy, lodě, popř. vlaky) a nájemní (minivany s místním řidičem, taxi, rikšové)
Ubytování:
22x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 2x vícelůžkové pokoje, 2-lůžková kajuta 1.třídy na parníku, 2x 2-lůžková kajuta na lodi (Sundarbans), na lodích společná sprcha a WC, 2x noční autobus. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 9900 Kč (22x). Na lodích (3x) a na festivalu Hornbill (2x) nelze zaručit
Strava:
26x snídaně. Plná penze v průběhu 3-denního výletu lodí (Sundarbans)

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.