MÉGHÁLAJ, NÁGSKO, ÁSÁM A BENGÁLSKO – (NEJEN) PRO FOTOGRAFY

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 19
Náročnost: lehká-střední
Strava: Snídaně
Destinace: Bangladéš, Indie

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
23.11. - 11.12. 2024
752
68 490
Rezervovat

Popis

Návštěva čtyř svazových států nejvýchodnější části Indie. Západní Bengálsko – bývalé hlavní město Indie Kalkata. Malý stát Méghálaj, v překladu trefně Příbytek mraků, s nejdeštivějším místem na světě. Ásám s nekonečnými čajovými plantážemi, veletokem Brahmaputrou (říční delfíni) či národním parkem Kaziranga (největší koncentrace nosorožců na planetě, sloni, šance vidět tygry). Výprava za bývalými lovci lebek do tajemného Nágska a účast na výpravném festivalu Hornbill tradičních zvyků domorodých kmenů. Zájezd si vychutnají profesionální i amatérští fotografové (ti se zde mohou něco přiučit), a nejen oni. Možnost společného fotografování a hodnocení snímků s průvodcem zájezdu (a zkušeným amatérským fotografem – vítězem národního kola fotosoutěže National Geographic na téma reportáž).

Program zájezdu

1.-3.den: Praha – Dháka – Šrímangal.

Let do Dháky. Prohlídka města: říční přístav Sadarghat a loděnice na toku Burigangy s nepředstavitelným množstvím lodí, loděk a lodiček. Fotografování mumraje na řece, v docích a dílnách u řeky. Mughalská pevnost Lalbagh aj. Přejezd na severovýchod země.

4.-7.den: Šrímangal – Méghálaj.

Šrímangal – čajové centrum Bangladéše v nejmalebnější části země. Vesnice Džafl ong na hranici s Indií: primitivní těžba stavebních kamenů v hraniční řece. Přechod hranice do indického státu Méghálaj. Odjezd do „Skotska Východu“ – Šilaungu: muzeum Don Bosco, tržnice Iew Duh. Výlet do Čérápundží na nejdeštivější místo světa, jeskyně Mawsmai a vodopád Noh Kalikai.

8.-10.den: Assam.

Přejezd do Ásámu. Hlavní město Guváhátí: posvátné hinduistické chrámy Kamakhya a Uma Nanda, plavba po Brahmaputře s možností pozorovat říční delfíny, chrám Devíti planet – Naba Graha. Safari na slonech v národním parku Kaziranga (nosorožci, tygři, panteři, sloni, sambarové). Kdo udělá nejlepší fotku jednorohého nosorožce?

11.-15.den: Nagaland.

Cesta krajem orchidejí do Kohimy – metropole Nágska, izolovaného indického státu – oblasti bývalých lovců lebek. Zastávka u jezera Barapáni. Účast na setkání příslušníků různých kmenů Nágska – jedinečném festivalu Hornbill: válečné tance lovců lebek, tradiční písně, hry, tetování i místní speciality k jídlu. Atmosféru festivalu se pokusíme zachytit našimi fotoaparáty. Chonoma – místo posledních britsko-nágských bojů. Kulturní centrum kmene Konyak – Mon a nedaleké vesnice původních lovců lebek Longwa nebo Singha Chingnyu. Tetované obličeje i těla.

16.-19.den: Nagaland – Kalkata – Praha.

Přejezd do „Tea City of India“ Dibrugarhu, města obklopeného čajovými plantážemi na široké Brahmaputře s novým nejdelším silničním a železničním mostem Indie (délka 4940 m). Odlet do metropole Bengálska a nejdrsnějšího indického města – Kalkaty: památník královny Viktorie, chrám bohyně Kálí, misie Matky Terezy, botanická zahrada, květinový trh, Howrah – nejrušnější most světa, běhající rikšové. Odlet domů.

Délka tras:
letadlem 17 000 km, po zemi 2500 km, po vodě 400 km, pěšky 9x 4-8 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 14-18 °C (hory), 22-30 °C (nížiny)
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Sloní safari v N.P. Kaziranga - vstupní permit, jízda na slonu. Ubytování a strava. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Mezinárodní letecká a vnitrostátní přelet z Ásámu do Kalkaty - vše včetně tax a poplatků, veřejná (komfortnější dálkové a místní busy, lodě, popř. vlaky) a nájemní (minivany s místním řidičem, taxi, rikšové). Ubytování: 14x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 2x vícelůžkové pokoje, 1x noční autobus. 1-lůžkový pokoj za příplatek 6900 Kč (14x). Na festivalu Hornbill (2x) nelze zaručit. Strava: 16x snídaně. V ceně nejsou víza do Indie - osobně na ambasádě v Praze (2570 Kč).
Doprava:
Mezinárodní letecká a vnitrostátní přelet z Ásámu do Kalkaty - vše včetně tax a poplatků, veřejná (komfortnější dálkové a místní busy, lodě, popř. vlaky) a nájemní (minivany s místním řidičem, taxi, rikšové)
Ubytování:
14x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 2x vícelůžkové pokoje, 1x noční autobus. 1-lůžkový pokoj za příplatek 6900 Kč (14x). Na festivalu Hornbill (2x) nelze zaručit
Strava:
16x snídaně

Možnost spojení tras 751 a 752 do zájezdu 753 s kompletním programem v termínu: 11.11. - 11.12. 2024, cena v Kč: 94 590,-.

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.