BANGLADÉŠ – (NEJEN) PRO FOTOGRAFY

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 15
Náročnost: lehká-střední
Strava: Snídaně
Destinace: Bangladéš

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
11.11. - 25.11. 2022
751
63 890
Zájezd již proběhl

Popis

Bangladéš – neprávem opomíjená země s tolika pozoruhodnými místy, že budete žasnout. Nádherné mešity, hinduistické chrámy a paláce. Největší mangrovový prales na světě (domov bengálského tygra). Pestrá směsice různých etnik. Země skrz na skrz protkaná vodními toky, na nichž se odehrává značná část života místních obyvatel. Zájezd si vychutnají profesionální i amatérští fotografové (ti se zde mohou něco přiučit), a nejen oni. Možnost společného fotografování a hodnocení snímků s průvodcem zájezdu (a zkušeným amatérským fotografem – vítězem národního kola fotosoutěže National Geographic na téma reportáž).

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Dháka.

Let do hlavního města Bangladéše, ale i všech rikšů světa (na 400 000!) – Dháky: moderní budova parlamentu, arménský kostel, mešita Sitara s nádhernými mozaikami, nejstarší hinduistický chrám Dhakeswari, starobylé domy s dílničkami (šperky z lastur), bazar Šankaria.

3.-4.den: Dháka – Rangamati.

Autobusem k Bengálskému zálivu do přístavu Čitagong a dále do vnitrozemského Rangamati, města na jezeře Kaptai. Výprava za menšinovými etniky Čakma, Mru, Mizo, Mohu a Kuki žijícími v horách kolem jezera. Plavba loďkou po vesničkách na březích jezera, návštěva bambusových buddhistických svatyní.

5.-6.den: Rangamati – Cox´s Bazar.

Na jižní cíp země u hranic s Barmou do největšího (a jediného) přímořského letoviska Cox ´s Bazar: několik desítek kilometrů dlouhá pláž, rybářský přístav, dřevěný barmský klášter. Kmenové území osídlené barmskými uprchlíky. Bývalé hlavní město Arakanského království – Ramu (Lama) Bazar: barmské buddhistické kláštery a chrámy.

7.-9.den: Cox´s Bazar – Čitagong – Mongla.

Podél pobřeží zpět do Čitagongu, druhého největšího města země: pohřebiště lodí, rybářský přístav, barevná tržnice. Zpět do Dháky, odtud autobusem a trajekty přes nejširší ramena Bengálské delty veletoků Gangy a Brahmaputry do měst Khulna a Mongla. Výlet do města Bagerhat: mešita Šait Gumbád.

10.-12.den: N.P. Sundarbans.

Třídenní výlet lodí do nitra delty největším mangrovovým pralesem na světě až k pobřeží Bengálského zálivu do národního parku Sundarbans: největší světová populace bengálských tygrů, krokodýli, říční delfíni, opice, axisové. Výstup na pozorovací věž nad džunglí, stopování tygrů, návštěva vesnice prostitutek na břehu řeky. V době výletu plná penze a spaní na lodi.

13.den: Morrelganj – Dháka.

Plavba koloniálním kolesovým parníkem (v kajutách 1. třídy) spletí úzkých kanálů řek Madhumati, Tetulia a Meghna přes Barisal a Čandpur zpět do Dháky. Zkusíme fotografickou reportáž z celodenní plavby unikátním plavidlem?

14.-15.den: Dháka – Praha.

Prohlídka Dháky: říční přístav Sadarghat a loděnice na toku Burigangy s nepředstavitelným množstvím lodí, loděk a lodiček. Fotografování mumraje na řece, v docích a dílnách u řeky. Mughalská pevnost Lalbagh aj. Návrat domů.

Délka tras:
letadlem 17 000 km, po zemi 2500 km, po vodě 400 km, pěšky 9x 4-8 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 14-18 °C (hory), 22-30 °C (nížiny)
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Třídenní výlet na lodi s permitem do N.P. Sundarbans. Celodenní plavba unikátním kolesovým parníkem. Ubytování a strava. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Mezinárodní letecká včetně tax a poplatků, veřejná (komfortnější dálkové a místní busy, lodě, popř. vlaky) a nájemní (minivany s místním řidičem, taxi, rikšové). Ubytování: 9x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 2-lůžková kajuta 1.třídy na parníku, 2x 2-lůžková kajuta na lodi (Sundarbans), na lodích společná sprcha a WC, 1x noční autobus. 1-lůžkový pokoj za příplatek 3900 Kč (9x). Na lodích (3x) nelze zaručit. Strava: 10x snídaně. Plná penze v průběhu 3-denního výletu lodí (Sundarbans). V ceně nejsou víza do Bangladéše při příletu (51 USD).
Doprava:
Mezinárodní letecká včetně tax a poplatků, veřejná (komfortnější dálkové a místní busy, lodě, popř. vlaky) a nájemní (minivany s místním řidičem, taxi, rikšové)
Ubytování:
9x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 2-lůžková kajuta 1.třídy na parníku, 2x 2-lůžková kajuta na lodi (Sundarbans), na lodích společná sprcha a WC, 1x noční autobus. 1-lůžkový pokoj za příplatek 3900 Kč (9x). Na lodích (3x) nelze zaručit
Strava:
10x snídaně. Plná penze v průběhu 3-denního výletu lodí (Sundarbans)

Možnost spojení tras 751 a 752 do zájezdu 753 s kompletním programem v termínu: 11.11. - 11.12. 2022, cena v Kč: 88 590,-.

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.