JIŽNÍ INDIE A (ANDAMANY)

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 16
Náročnost: lehká-střední
Strava: Snídaně
Destinace: Andamany, Indie

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
19.11. - 04.12. 2022
721
57 290
Zájezd již proběhl

Popis

To nejlepší z jihoindických států Tamilnádu, Karnátaka, Goa a Maháráštra. Hinduistické, džinistické a buddhistické památky chrámových měst a skalních svatyň, prastaré pevnosti, muslimské mešity i křesťanské katedrály. Život a obyčeje prostých lidí, budoucnost Indie v prosperujících čtvrtích velkoměst i chudinské slumy jak z Milionáře z chatrče. Poutní místa kypící životem, pestré bazary, horská střediska, přírodní rezervace s exotickou zvířenou či překrásné pláže lákající k odpočinku. „Smaragdový ráj” Andamany – celkem 572 ostrovů a ostrůvků (jen 38 obydlených) v Indickém oceánu s tropickou vegetací, průzračnou vodou, bělostnými plážemi, kokosovými palmami, korálovými útesy, a „neindickými” domorodci, etnicky příbuznými spíše obyvatelům blízkého Thajska, Barmy a Sumatry.

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Čennaj (Madrás).

Let do velkoměsta Čennaje (resp. Madrásu) na pobřeží Bengálského zálivu. Poutní Mahábalípuram: pobřežní skalní chrámy.

3.-4.den: Mahábalípuram – Madurai.

Tiruččiráppalli: Skalní pevnost, Šrírangam – ostrovní chrámový komplex, největší v Indii. Prastarý Madurai – město poutníků, žebráků a bazarů: fascinující chrám Šrí Minákší.

5.-7.den: Madurai – Utakamund (Uty).

Na severozápad pod Kardamonovými horami, krajem bavlny, kaučuku, rýže, kešu oříšků, kopry, čaje, kávy a palmových hájů k Modrým horám. Jízda nejzajímavější indickou železnicí s ohromným převýšením do horského letoviska Utakamundu (2240 m) pod Doddabettou (2633 m) – nejvyšší horou Východního Ghátu. Procházka v Nilgiri Hills.

8.-11.den: Utakamund (Uty) – Mysuru (Majsúr) – Hampi.

Průjezd národním parkem Mudumalai s tygry, pantery, čitaly, opicemi, lenochody, krokodýly a slony. Majsúr – město santalového dřeva a vonných tyčinek. Posvátná Šravanabelagola, poutní místo pro džinisty se 17 m sochou božstva Bahubali – největší monolitická kamenná socha na světě. Belur: Čennakešava – jeden z nejzajímavějších hinduistických chrámů jižní Indie. Hampi: opuštěné ruiny středověkého hinduistického města, jedno z nejkrásnějších míst v celé Indii. Přes pohoří Západní Ghát k pobřeží Indického oceánu.

12.-13.den: Goa.

Nejznámější rekreační oblast Indie s desítkami hotelů a resortů i zimní útočiště batůžkářů již od časů hippies. Rybí jídelny, noční bary, levný alkohol, portugalské katedrály ve Staré Goi a především božské pláže a prohřátý oceán. Relaxace v tropickém ráji uprostřed vrcholící zimy.

14.-16.den: Goa – Bombaj – Praha.

Přelet na sever do největšího města Indie a množstvím produkce prvního města světového filmu („Bollywood“) – Bombaje: Brána Indie, Malabarské vrchy, Chowpatty Beach, viktoriánská architektura. Lodí na Sloní ostrov: jeskynní hinduistické svatyně. Odlet domů.

Volitelný výlet: Andamanské ostrovy

1.-9.den: Praha – Port Blair – Čennaj.

Let do Indie a dále na východ přes Bengálský záliv do správního centra Andaman. Port Blair: kobky britské věznice na Zmijím ostrově, večerní světelné představení. Návštěva Ross Island – bývalé trestanecké kolonie, první setkání s Andamanským mořem. Lodí na ostrovy Neil, Long a Havelock: šnorchlování v korálových útesech, tyrkysové moře stovky odstínů, romantický západ slunce na pláži Radhanagar, snad nejkrásnější pláži v Asii. Neil Island: rybářské vesnice Bengálců, možnost cyklovýletu, ochutnávka rybích specialit. Návrat do Port Blair, přelet do Madrásu, setkání se skupinou.

Termín: 11.11. – 19.11. 2022
Cena: 23 490,- Kč

V ceně je:

Letecká doprava na Andamany včetně tax, vstupní permity, místní doprava (po zemi – nájemní i veřejná, lodě, popř. kola), ubytování a snídaně (8x hotely, penziony, vybavené bungalovy – 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 1-lůžkový pokoj za příplatek 5300 Kč), český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH.

Délka tras:
letadlem 14 000 km, po zemi 1500 km, pěšky 3x 4-8 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 29-32 °C, voda 27-29 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Loď na Sloní ostrov (Bombaj), jízda horskou úzkokolejkou v Modrých horách. Víza (Indie) včetně vyřízení. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Indie a přelet Goa - Bombaj včetně tax a poplatků, nájemní (především minivany s místním řidičem, popř. taxi, rikšové) a veřejná (vlaky, popř. komfortní dálkové busy), lodě. Ubytování: 14x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, obvykle klimatizované. 1-lůžkový pokoj za příplatek 7400 Kč (14x). Strava: 14x snídaně.
Doprava:
Letecká do Indie a přelet Goa - Bombaj včetně tax a poplatků, nájemní (především minivany s místním řidičem, popř. taxi, rikšové) a veřejná (vlaky, popř. komfortní dálkové busy), lodě
Ubytování:
14x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, obvykle klimatizované. 1-lůžkový pokoj za příplatek 7400 Kč (14x)
Strava:
14x snídaně

Mapa

Mapa - 0721/JIŽNÍ INDIE A (ANDAMANY)

Encyklopedie

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.