INDICKÝ HIMÁLAJ – K PRAMENŮM GANGY, ZLATÝ CHRÁM A TÁDŽ MAHAL

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 17
Náročnost: střední
Strava: Snídaně
Destinace: Indie

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
22.04. - 08.05. 2021
741
53 390
Zájezd již proběhl
21.04. - 07.05. 2022
742
54 390
Rezervovat

Popis

Trek k pramenům nejposvátnější indické řeky Gangy pod údajně nejkrásnější himálajskou horou. Výstup k posvátné Kraví tlamě, kde řeka Ganga vytéká z ledovcové jeskyně. Panoptikum indických svatých nejrůznějších sekt a kast. Meditační města na Ganze Rišikéš a Hardvár. „Malý Tibet“ Dharamsala – dalajlámovo útočiště v Indii. Svatyně Sikhů – Zlatý chrám v Amritsaru, jedno z nejmagičtějších míst subkontinentu. Nejnavštěvovanější místo Indie Ágra s bělostnou hrobkou Tádž Mahal a její hlavní město – „Nové“ i starobylé Dillí.

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Dillí.

Odlet do hlavního města Indie Dillí: nejstarší minaret v Indii Kutub Minár s proslulým nerezavějícím železným sloupem, Velká mešita (největší v Indii), Červená pevnost, tržiště a uličky starého Dillí.

3.-4.den: Máthura, Ágra.

Na jihovýchod do Krišnova rodiště – svatého města Mathura: lodí po Jamuně podél ghátů s věřícími. Historická Ágra: nejikoničtější památka Indie a nejslavnější mauzoleum světa – bělostný Tádž Mahal, mohutná Červená pevnost.

5.-6.den: Dillí – Amritsar – Dharamsala.

Přejezd na severozápad do indické části Paňdžábu. Amritsar: magická svatyně Sikhů – Zlatý chrám. Omamná večerní atmosféra u posvátného jezírka kolem chrámu (i s možností přenocování). Studna Jallianwala Bagh – místo masakru 2000 Indů (viz film Gándhí). Přejezd na severovýchod přes Pathankot do hor „Malého Tibetu“.

7.-8.den: Dharamsala – Hardvár.

Dharamsala – centrum lamaistického buddhismu v Indii, exilové útočiště tibetského dalajlámy. Přejezd podhůřím Himálaje přes Šimlu a Déhrádún do povodí Gangy.

9.-10.den: Hardvár – Rišikéš.

„Boží brána“ Hardvár, kde posvátná řeka hinduismu Ganga opouští Himálaj: poutní ghát Har ki Pairi, lanovkou k chrámu Mansa Devi. Světová metropole jógy a meditací – Rišikéš (zde pobývali mj. Beatles či hollywoodské hvězdy), pro zájemce rafting na Ganze.

11.-15.den: Gangotri.

Přes pásma Himálaje do Gangotri (3050 m). Třídenní pobyt v Gharwalském Himálaji. Trek k pramenům Gangy k ledovcové jeskyni Gaumukh (Kraví tlama – 3890 m), s případným pokusem o výstup k horské louce Tapovan (4450 m). Jedinečné pohledy na snad nejkrásnější horu Himálaje – „Matterhorn“ Shivling (6543 m), Bhagirathi I (6856 m) aj. Obří ledovec Gangotri, svatí poutníci sádhuové, nazí nágové aj. Návrat do Rišikéše.

16.-17. den: Dillí – Praha.

Návrat do Dillí. Případná další prohlídka města (dle časových možností): moderní hlavní město Indie New Delhi, Rádž Ghát s Gándhího muzeem, nákup suvenýrů aj. Odlet domů.

Délka tras:
letadlem 12 000 km, po zemi 2700 km, pěšky 4x 5-15km (volitelně)
Počasí:
nížiny 32-36 °C, Himálaj 15-25 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Permit do oblasti Gangotri. Víza (Indie) včetně vyřízení. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Dillí včetně tax a poplatků, vlaky, busy včetně pohodlných dálkových, pronajatá auta, lodě, taxi, rikšové. Ubytování: 10x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 2x horská ubytovna, 2x lehátka v nočním vlaku, 1x dálkový noční autobus. 1-lůžkový pokoj za příplatek 6300 Kč (10x), na horské ubytovně není možný. Strava: 10x snídaně.
Doprava:
Letecká do Dillí včetně tax a poplatků, vlaky, busy včetně pohodlných dálkových, pronajatá auta, lodě, taxi, rikšové
Ubytování:
10x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 2x horská ubytovna, 2x lehátka v nočním vlaku, 1x dálkový noční autobus. 1-lůžkový pokoj za příplatek 6300 Kč (10x), na horské ubytovně není možný
Strava:
10x snídaně

Mapa

Mapa - 0741/INDICKÝ HIMÁLAJ – K PRAMENŮM GANGY, ZLATÝ CHRÁM A TÁDŽ MAHAL

Encyklopedie

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2021 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2021 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online nebo si stáhnout do počítače nebo Vám zašleme katalog poštou. Stačí vyplnit jednoduchý online formulář.