INDICKÝ KALEIDOSKOP – OD POSVÁTNÉ GANGY DO POUŠTÍ RÁDŽASTÁNU

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 16
Náročnost: lehká-střední
Strava: Snídaně
Destinace: Indie

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
14.11. - 29.11. 2020
711
47 790
Rezervovat

Popis

Obří metropole celého subkoninentu Dillí se slavnými památkami. Mystické hinduistické „město měst“ Váránasí na březích Gangy. Nejkrásnější hrobka světa – Tádž Mahal v Ágře. Ohromující paláce Rádžastánu a pevnosti rozeseté po kraji. Pohádková města v poušti Thár – poklidné Bundi, modrý Džódpur, bílá perla Udajpur, posvátný Puškár se svým legendárním velbloudím veletrhem… Opravdový kaleidoskop poznání, plný barev, vůní a zážitků.

Program zájezdu

1.-3.den: Praha – Dillí.

Odlet do Indie. Staré Dillí s Velkou Páteční mešitou (největší v Indii), tržišti a uličkami. Metropole Indie Nové Dillí: Brána Indie aj. Nejstarší minaret v Indii Kutub Minár s proslulým nerezavějícím železným sloupem.

4.-5.den: Dillí – Váránasí.

Nejposvátnější město celé Indie – Váránasí: večerní obřad na oslavu „Matky Gangy“, spalovací gháty, brána do nirvány, východ slunce nad řekou. Neuvěřitelné momentky životního cyklu na březích Gangy.

6.-7.den: Váránasí – Ágra.

Starobylá Ágra: nejnavštěvovanější památka Indie a nejslavnější mauzoleum světa – Tádž Mahal, Červená pevnost.

8.-9.den: Ágra – Bundi.

Rádžastán – výjimečný „pouštní” stát indické federace. Pohodové Bundi stranou hlavních turistických cest: opuštěná pevnost obývaná opicemi, palác máharádži. Ochutnávka šafránového lassi – vynikajícího indického jogurtového koktejlu.

10.-11.den: Bundi – Udajpur – Džódpur.

Kouzelné bílé „Město jezer“ a paláců – Udajpur: slavný mramorový Jezerní palác na jezeře Pičola, „Monzunový palác“ – pevnost Sadžangarh, Městský palác aj.

12.-13.den: Džódpur – Puškár.

Džódpur – fascinující „modré město“ s křivolakými uličkami, nad nimiž se tyčí mohutná pevnost Meharangarh. Puškár – významné místo pro hinduistické poutníky. Nezapomenutelný zážitek a pastva pro fotografy! – účast na největším velbloudím (vele)trhu v Indii na prahu Velké indické pouště Thár.

14.-16.den: Puškár – Dillí – Praha.

Přejezd přes Adžmér a Džajpur zpět do Dillí. Odlet domů.

Délka tras:
letadlem 12 000 km, po zemi 3800 km, pěšky 4x 3-6 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 20-30 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Víza (Indie) včetně vyřízení. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Dillí včetně tax a poplatků, vlaky, busy včetně pohodlných dálkových, pronajatá auta, lodě, taxi, rikšové. Ubytování: 9x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 4x lehátka v nočním vlaku. 1-lůžkový pokoj za příplatek 4800 Kč (9x). Strava: 9x snídaně.
Doprava:
Letecká do Dillí včetně tax a poplatků, vlaky, busy včetně pohodlných dálkových, pronajatá auta, lodě, taxi, rikšové
Ubytování:
9x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 4x lehátka v nočním vlaku. 1-lůžkový pokoj za příplatek 4800 Kč (9x)
Strava:
9x snídaně

Mapa

Mapa - 0711/INDICKÝ KALEIDOSKOP – OD POSVÁTNÉ GANGY DO POUŠTÍ RÁDŽASTÁNU

Encyklopedie

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2020

Připravili jsme pro Vás katalog zájezdů 2020.

Katalog si můžete prohlédnout online nebo si stáhnout do počítače nebo Vám zašleme katalog poštou. Stačí vyplnit jednoduchý online formulář.