KÉRALA A SRÍ LANKA

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 28
Náročnost: lehká-střední
Strava: Polopenze
Destinace: Indie, Srí Lanka

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
03.02. - 01.03. 2020
704
79 990
Zájezd již proběhl
01.02. - 28.02. 2021
705
79 990
Rezervovat

Popis

Kérala – nejjižnější část Indie každého okouzlí svou historií, kulturou a kořením. Prohlídka čajových plantáží i pozorování divoké zvěře, včetně návštěvy tygří rezervace. Plavba tradičním hausbótem kettuvalam po lagunách a mezi ostrůvky s palmovými háji a plantážemi s exotickými plodinami. Koupání a odpočinek na plážích Indického oceánu. Srí Lanka, dříve známá především jako Ceylon, je idylickým tropickým ostrovem s přívětivým obyvatelstvem, tuk tuky na ulicích, prastarými chrámy, překrásnými skalními kresbami, buddhistickými dágobami a sochami Buddhy. Kolorit dokreslují vyhlášené čajové plantáže a volně žijící sloni v džungli. Díky písčitému pobřeží s modrým mořem je jedním z nejkrásnějších ostrovů na světě.

Program zájezdu

1.-3.den: Praha – Trivandrum – Kóvalam.

Let do hlavního města indického státu Kérala – Thiruvananthapuram, známého též jako Trivandrum. Transfer do plážového střediska Kóvalam. Odpočinek a koupání na plážích Indického oceánu, návštěva hlavního města: chrám Šrí Padmanabhasvámí, muzeum Puthe Maliga.

4.-5.den: Allépi, Kumarakom.

Plavba tradičním hausbótem spletí ostrůvků, kanálů a lagun v okolí města Allépi (Alapuža). Nekonečné háje kokosových palem, plantáže exotických plodin, rýžová políčka a poklidný život vesničanů. Městečko Kumarakom na břehu jezera Vembanad: výlet do ptačí rezervace, možnost ájurvédských masáží.

6.-7.den: Tygří rezervace Périjár.

Cesta do pohoří Západní Ghát, tygří rezervace Périjár, možnost volby některého z programů – projížďky lodí po Périjárském jezeře (zdroj vody pro stáda slonů, sambary, opice, tygry), pěšího výletu s místním průvodcem do džungle, projížďky na slonech či džíp safari.

8.-10.den: Perijár – Munnar – Kóčin.

Průjezd Kardamonovým pohořím s dechberoucími výhledy do městečka Munnar obklopeného čajovými plantážemi. Návštěva zahrady koření, továrny na zpracování čaje nebo muzea čaje. Návrat na pobřeží do historického města Kóčin: palác Mattančerri, židovská čtvrť se synagogou Paradésí, kostel sv. Františka s hrobem mořeplavce Vasco de Gamy. Procházka okolo hradeb Fort Kóčin, skvělé a levné seafood restaurace. Večerní představení tradičního tance kathakali s malovanými tanečníky.

11.-13.den: Varkala – Trivandrum.

Odjezd na nejkrásnější pláž jižní Indie – Varkalu pod vysokým útesem. Dva a půl dne pohody u moře s koupáním, skvělým jídlem, nákupy a ájurvédskými masážemi. Návrat do Trivandra.

14.-15.den: Colombo – Anuradhapura.

Přelet do největšího města Srí Lanky Colomba. Pevnost Yapahuwa ztracená v džungli. Starověké Mhintale: poutníky navštěvovaná kolébka ostrovního buddhismu, přírodní park, nádherné kamenické práce. Starobylé centrum země Anuradhapura (UNESCO): buddhistické svatyně, největší dágoby na světě, chrámy a nádrže.

16.-17.den: Anuradhapura – Polonnaruwa – Kandy.

Socha Buddhy v Aukaně. Středověké hlavní město Polonnaruwa (UNESCO): paláce, chrámy, skvělé historické muzeum, možnost ranní projížďky na slonech. Sigiriya (UNESCO): vodní zahrady, schodiště na Lví skálu, fresky žen z 5. století. Malbami zdobené jeskynní chrámy v Dambulle (UNESCO) – největší komplex maleb na světě. Zahrada koření, příjezd do Kandy.

18.-19.den: Kandy – Dalhousia.

Návštěva unikátního sloního sirotčince v Pinnawelle a koupání slonů v řece Ma Oya. Botanická zahrada Peradeniya s orchidejemi a palmami. Večerní taneční představení. Kandy (UNESCO) – město opředené tradicemi a legendami: chrám „Buddhova zubu“, vyhlídka Upper Kandy, pestrobarevná tržnice. Odjezd do hor.

20.-21.den: Dalhousia – Haputale.

Možnost výstupu na poutní horu Adam’s Peak (2243 m), údajné první Adamovo útočiště po vyhnání z ráje. Jízda vláčkem svěží krajinou čajovníkových plantáží z Hattonu do Nuwara Eliya, exkurze do čajové továrny. Horské Haputale: výlet Srílanskou vysočinou na náhorní plošinu Horton´s Plains (UNESCO), procházka na vyhlídku „Konec světa“ nebo výlet mezi nejkrásnější čajové plantáže na vyhlídku Lipton´s Seat a horské středisko Ella s vodopádem Rawana.

22.-23.den: Haputale – Unawatuna.

Vysoký (170 m) vodopád Diyaluma. Prohlídka Buddhových soch v Buduruwagala. Úžasné chrámové obřady v buddhistickém, hinduistickém i muslimském duchovním centru Kataragama. Ranní safari v N.P. Yalla s volně žijícími zvířaty (sloni, opice, levharti, krokodýli, varani, pávi). Cesta podél pobřeží, blowhole (mořský gejzír), maják na nejjižnějším mysu Dondra, rybáři lovící na kůlech.

24.-26.den: Unawatuna.

Koupání a odpočinek na bílých plážích Indického oceánu v Unawatuně. Prohlídka koloniální holandské pevnosti Galle. Stanice pro záchranu mořských želv. Možnost plavby mezi mangrovníky po řece Madu Ganga, fakultativně návštěva deštného pralesa Sinharája.

27.-28.den: Colombo – Praha.

Vyhlídková jízda hlavním městem Šrí Džajavardanapura Kotte. Krátká zastávka v největším městě Colombo. Odlet domů.

Délka tras:
letadlem 16 000 km, po zemi 800 km (Kerála), busem 1900 km (Srí Lanka), lodí 100 km (Kerála), pěšky 6x 3-15 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 26-35 °C (v horách o cca 10-15 °C chladněji - Srí Lanka), voda 26-29 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Plavba hausbótem s plnou penzí. Ubytování a strava. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, po trase pronajatý minibus, vlak, hausbót. V ceně je i přelet mezi Trivandrum (Indie) a Colombo (Srí Lanka). Ubytování: 24x hotely, 1x hausbót - vše 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 704,705: 16 200 Kč (25x). Strava: 9x snídaně, 13x polopenze, 1x plná penze na hausbótu. V ceně není vízum do Indie a jeho vyřízení (950 Kč), vízum na Srí Lanku a jeho vyřízení (1000 Kč).
Doprava:
Letecká včetně tax a poplatků, po trase pronajatý minibus, vlak, hausbót. V ceně je i přelet mezi Trivandrum (Indie) a Colombo (Srí Lanka)
Ubytování:
24x hotely, 1x hausbót - vše 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 704,705: 16 200 Kč (25x)
Strava:
9x snídaně, 13x polopenze, 1x plná penze na hausbótu

Mapa

Mapa - 0704/KÉRALA A SRÍ LANKA

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2020

Připravili jsme pro Vás katalog zájezdů 2020.

Katalog si můžete prohlédnout online nebo si stáhnout do počítače nebo Vám zašleme katalog poštou. Stačí vyplnit jednoduchý online formulář.