SRÍ LANKA A MALEDIVY

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 23
Náročnost: lehká-střední
Strava: Polopenze
Destinace: Maledivy, Srí Lanka

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
19.03. - 10.04. 2022
699
91 290
sleva 1 000 / 1 000
Zájezd již proběhl
02.07. - 24.07. 2022
6910
90 990
sleva 1 000
Zájezd již proběhl
19.11. - 11.12. 2022
6911
89 990
Zájezd již proběhl
18.03. - 09.04. 2023
6912
94 990
Zájezd již proběhl

Popis

Srí Lanka, dříve známá především jako Ceylon, je idylickým tropickým ostrovem s přívětivým obyvatelstvem, tuk tuky na ulicích, prastarými chrámy, překrásnými skalními kresbami, buddhistickými dágobami a sochami Buddhy. Kolorit dokreslují vyhlášené čajové plantáže a volně žijící sloni v džungli. Díky písčitému pobřeží s modrým mořem je jedním z nejkrásnějších ostrovů na světě. Bezstarostná, pohodová dovolená na lodi mezi tisíci korálovými ostrůvky v Indickém oceánu, které tvoří Maledivy. Bělostné pláže, dlouhé pásy korálových útesů s ideálními podmínkami pro šnorchlování, pokaždé na jiné lokalitě. Bohatý život pod hladinou oceánu. Pozorujte žraloky, manty, delfíny, murény a mořské želvy a vychutnejte si atmosféru nejplošší země světa!

Program zájezdu

1.-3.den: Praha – Anuradhapura.

Odlet do největšího města Srí Lanky Colomba. Pevnost Yapahuwa ztracená v džungli. Starověké Mhintale: poutníky navštěvovaná kolébka ostrovního buddhismu, přírodní park, nádherné kamenické práce. Starobylé centrum země Anuradhapura (UNESCO): buddhistické svatyně, největší dágoby na světě, chrámy a nádrže.

4.-5.den: Anuradhapura – Polonnaruwa – Kandy.

Socha Buddhy v Aukaně. Středověké hlavní město Polonnaruwa (UNESCO): paláce, chrámy, skvělé historické muzeum, možnost ranní projížďky na slonech. Sigiriya (UNESCO): vodní zahrady, schodiště na Lví skálu, fresky žen z 5. století. Malbami zdobené jeskynní chrámy v Dambulle (UNESCO) – největší komplex maleb na světě. Zahrada koření, příjezd do Kandy.

6.-7.den: Kandy – Dalhousia.

Návštěva unikátního sloního sirotčince v Pinnawelle a koupání slonů v řece Ma Oya. Botanická zahrada Peradeniya s orchidejemi a palmami. Večerní taneční představení. Kandy (UNESCO) – město opředené tradicemi a legendami: chrám „Buddhova zubu“, vyhlídka Upper Kandy, pestrobarevná tržnice. Odjezd do hor.

8.-9.den: Dalhousia – Haputale.

Možnost výstupu na poutní horu Adam’s Peak (2243 m), údajné první Adamovo útočiště po vyhnání z ráje. Jízda vláčkem svěží krajinou čajovníkových plantáží z Hattonu do Nuwara Eliya, exkurze do čajové továrny. Horské Haputale: výlet Srílanskou vysočinou na náhorní plošinu Horton´s Plains (UNESCO), procházka na vyhlídku „Konec světa“ nebo výlet mezi nejkrásnější čajové plantáže na vyhlídku Lipton´s Seat a horské středisko Ella s vodopádem Rawana.

10.-11.den: Haputale – Unawatuna.

Vysoký (170 m) vodopád Diyaluma. Prohlídka Buddhových soch v Buduruwagala. Úžasné chrámové obřady v buddhistickém, hinduistickém i muslimském duchovním centru Kataragama. Ranní safari v N.P. Yalla s volně žijícími zvířaty (sloni, opice, levharti, krokodýli, varani, pávi). Cesta podél pobřeží, blowhole (mořský gejzír), maják na nejjižnějším mysu Dondra, rybáři lovící na kůlech.

12.-14.den: Unawatuna.

Koupání a odpočinek na bílých plážích Indického oceánu v Unawatuně. Prohlídka koloniální holandské pevnosti Galle. Stanice pro záchranu mořských želv. Možnost plavby mezi mangrovníky po řece Madu Ganga, fakultativně návštěva deštného pralesa Sinharája.

15.-16.den: Colombo – Malé – Fihaalhohi.

Vyhlídková jízda hlavním městem Šrí Džajavardanapura Kotte. Krátká zastávka v největším městě Colombo. Odlet na Maledivy, přivítání na lodi. Plavba k opuštěné písčině u ostrova Fihaalhohi. Oběd na palubě, koupání a šnorchlování, uvítací večeře.

17.den: Felidhoo – Vashugiri – Raggadu.

Pozorování delfínů, plavba k atolu Felidhoo, vnitřkem atolu k nádhernému piknikovému ostrovu Vashugiri, šnorchlování u písčiny Kunaavashi (želvy, žraloci útesoví). Plavba k písčině Raggadu, šnorchlování mezi hejny pestrobarevných ryb u obrovských deskových korálů. Noc na lodi.

18.-19.den: Ambaraa – Bodumohoraa – Felidhoo.

Plavba k ostrovu Ambaraa: skvělé šnorchlování na kolmém korálovém útesu. Opuštěný ostrov Bodumohoraa, odpočinek na liduprázdných plážích, koupání, opalování a slavnostní večeře na pláži. Noc na lodi v laguně nebo na pláži. Ráno šnorchlování u ostrůvku Ruh hurihuraa, plavba k trojici domorodých ostrovů Keyodhoo, Felidhoo a Thinadhoo. Šnorchlování a návštěva obydleného ostrova Felidhoo: seznámení s místními obyvateli. Noc na lodi.

20.-21.den: Thinadhoo – Fulidhoo – Malé.

Pozorování delfínů, šnorchlování na korálové stěně u ostrova Thinadhoo (murény, nekonečná hejna pestrobarevných ryb). Plavba na Fulidhoo. Koupání a šnorchlování (trnuchy, želvy), procházka po ostrově, tradiční řemesla domorodců (stavba lodí aj.). Plavba směr atol Jižní Malé, šnorchlování u resortu Embudu Village, noc na lodi.

22.-23.den: Malé – Praha.

Návštěva hlavního města Malé: islámské centrum, muzeum, místní trh s rybami a ovocem nebo odpočinek na plážích umělého ostrova Hulhumalé. Odlet domů.

Délka tras:
letadlem 16 000 km, busem 1900 km (Srí Lanka), lodí 250 km (Maledivy), pěšky 2x15 km (volitelně - Srí Lanka)
Počasí:
vzduch 26-34 °C (v horách o cca 10-15 °C chladněji), voda 27-30 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Turistické ubytovací taxy. Ubytování a strava. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, pronajatý minibus, vlak, loď po ostrovech. V ceně je i přelet mezi Colombo (Srí Lanka) a Malé (Maledivy). Ubytování: 13x hotely (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím). 6x kajuty na lodi - 2-lůžkové klimatizované kajuty s vlastním příslušenstvím, na vyžádání i 3-lůžkové. 1-lůžkový pokoj za příplatek - Srí Lanka a Maledivy: 20 700 Kč (14x hotel, 6x kajuta). Strava: 13x polopenze, 6x plná penze na lodi včetně kávy, čaje a balené vody. V ceně není vízum na Srí Lanku a jeho vyřízení (1000 Kč). V ceně není spropitné pro posádku lodi cca 60 USD.
Doprava:
Letecká včetně tax a poplatků, pronajatý minibus, vlak, loď po ostrovech. V ceně je i přelet mezi Colombo (Srí Lanka) a Malé (Maledivy)
Ubytování:
13x hotely (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím). 6x kajuty na lodi - 2-lůžkové klimatizované kajuty s vlastním příslušenstvím, na vyžádání i 3-lůžkové. 1-lůžkový pokoj za příplatek - Srí Lanka a Maledivy: 20 700 Kč (14x hotel, 6x kajuta)
Strava:
13x polopenze, 6x plná penze na lodi včetně kávy, čaje a balené vody

Mapa

Mapa - 0699/SRÍ LANKA A MALEDIVY

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.