OKRUH SEVERNÍM OMÁNEM

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 12
Náročnost: lehká
Strava: Snídaně
Destinace: Omán

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
19.02. - 02.03. 2024
681
57 990
Zájezd právě probíhá
22.10. - 01.11. 2024
683
58 290
sleva 1 000
Termín je obsazen
26.12. - 05.01. 2025
685
60 990
sleva 500
Last minute sleva
Rezervovat
18.02. - 28.02. 2025
687
59 990
Rezervovat

Popis

Poznejte s námi pohostinný Omán (ománci jsou většinou vyznavači umírněného, ibadijovského islámu), historii této prastaré velmoci a jeho přírodní krásy. Navštívíme množství zajímavých lokalit v severním Ománu. Uvidíme historická města a jejich pevnosti, tradiční súky, hliněné paláce a domy, horské kaňony a nádherná wádí, oázy datlových palem, okraj pouště s písečnými dunami. Při nočním safari budete moci pozorovat vzácné želvy – karety, které připlouvají na místní písečné pláže, aby zde zajistily své potomstvo. Na závěr možnost pokračovat do ománské exklávy, hornatého Musandamu a užít si plavbu typickou lodí dhau ve fjordu Khor ash Sham s možností koupání a pozorování delfínů i dobrodružnou jízdu terénním autem do hor pod vrchol Jebel Harim.

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Maskat.

Letecky do Maskatu, metropole Ománu. Prohlídka města na pobřeží Ománského zálivu, promenáda Mutrah Corniche, šíitský okrsek Soor al Lawatia, pevnost Mutrah, park Al Riyam, staré město, palác Al Alam, výhledy na portugalské pevnosti z 16. století – Mirani a Al Džalali, prohlídka velkolepé vstupní haly hotelového paláce Al Bustan.

3.-4.den: Maskat – Bimmah Sinkhole – Ras al-Hadd.

Návštěva rybího trhu, Velká mešita Sultána Qaboose – jeden z největších koberců světa, Královská opera, rozsáhlý Mutrah súk provoněný kadidlem, dle možností některé muzeum. Propast vzniklá propadem jeskynního stropu zalitá vodou (20 m hluboká, 50 m široká), koupání. Vádí Shab – plavba loďkou do nitra vádí, průchod kaňonem s nádhernými scenériemi, možnost koupání, „Ománský Zanzibar“ – přístav Sur, historické hlavní centrum ománského obchodu a překladiště afrických otroků: návštěva doků s ruční výrobou slavných arabských lodí dhow z týkového dřeva. Pobřežím do Ras al-Hadd, možnost večerního safari v přírodní rezervaci Ras Al Džinz. Arabské moře a členité pobřeží s plážemi, kde lez pozorovat vzácné želvy karety obrovské při kladení vajec na pláži.

5.-6.den: Al Kamil – Al-Mudayrib.

V případě přístupnost místní pevnost s tradičním pohoštěním kávou a datlemi, podél pohoří do Vádí Bani Khalid – zelené zahrady a přírodní jezírka v horském kaňonu, možnost koupání, výstup do vesnice Muqal na hřebeni kopce s nádherným výhledem do kaňonu. Do oranžově zbarvené pouště Wahiba Sands. Vesnice Al-Mudayrib s hliněnými domy a četnými strážními věžemi, Ibra – důležitý ochranný bod obchodní cesty mezi Maskatem a Surem, kde dodnes žijí dědicové zámožných klanů s africkými kořeny

7.den: Džabal Al Achdar.

Zelená oblast pod svahy pohoří Džabal Al Achdar, kterou umožňují zavlažovací systémy, tzv. afláže (UNESCO), v Ománu více než 3000 stále funkčních. Historické hlavní město Ománu – posvátná Nizwa (UNESCO) – orientální súk se stříbrem a starožitnostmi, pevnost s kruhovou obrannou věží ze 17. stol., zastávka u Faláže Daris (UNESCO) – jeden z největších zavodňovacích kanálů, krápníková jeskyně Al Hoota, jízda vláčkem, procházka hliněným městečkem Al Hamra, horská vesnička Misfat al Abriyeen na úbočí hor nad palmerií.

8.-9.den: Džabal Šams – An Nachal.

Průjezd Vádím Ghul a výjezd terénními auty na planinu pod vrchol nejvyšší hory Džabal Šams (Sluneční hora, 3009 m). Procházka s nádhernými výhledy do 1000 m hlubokého ománského „Grand kaňonu“ – Vádí Nakhar. Bahla (UNESCO) – největší pevnost v Ománu, oáza za 12 km dlouhou zdí. Džabrin – mohutný hrad ze 17. století, prohlídka bývalého imámova paláce, zdobené stropy popsané arabskými básněmi a koránem, učebny studentů koránu, tajné chodby a místnosti. Vádí Al Ain – archeologické naleziště 5000 let starého osídlení s hroby, tzv. „včelími úly“. Výhledy na masiv Džabal Misht, přejezd do severního regionu Al Batinah – produkce ovoce, zeleniny, koření, skotu, koní a dromedárů, průjezd částí malebného kaňonu Wádí Bani Awf, krátká foto zastávka u pevnosti v Nakhalu stojící na útesu nad oázou

10.-11.den: An Nachal – Maskat – Praha.

Pobřeží Ománského zálivu – relaxace, možnost koupání a návštěvy moderní rezidenční čtvrti a jachetního přístavu v Al Mouj. Odlet zpět do ČR.

Délka tras:
letadlem 10 000 km, po zemi 1500 km, pěšky 5x 3-7 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 30-35 °C, voda 25-30 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Ubytování a strava. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká vč. tax (limit 14 000 Kč), minivan s místním řidičem, terénní auta pod Džabal Šams, loďka ve vádí Shab. Ubytování: 9x hotely nebo apartmány (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím). 1-lůžkový pokoj za příplatek 5900 Kč (9x). Strava: 4x snídaně. V ceně není vízum do Ománu 1400 Kč.
Doprava:
Letecká vč. tax (limit 14 000 Kč), minivan s místním řidičem, terénní auta pod Džabal Šams, loďka ve vádí Shab
Ubytování:
9x hotely nebo apartmány (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím). 1-lůžkový pokoj za příplatek 5900 Kč (9x)
Strava:
4x snídaně

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.