OKRUH SEVERNÍM OMÁNEM

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 12
Náročnost: lehká
Strava: Snídaně
Destinace: Omán

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
25.12. - 05.01. 2022
685
58 990
Rezervovat
19.02. - 02.03. 2022
687
55 990
Rezervovat

Popis

Poznejte s námi pohostinný Omán, historii této prastaré velmoci a jeho přírodní krásy. Navštívíme množství zajímavých lokalit v severním Ománu. Uvidíme historická města a jejich pevnosti, tradiční súky, hliněné paláce a domy, horské kaňony a nádherná vádí, oázy datlových palem, okraj pouště s písečnými dunami. Při večerním safari budete moci pozorovat vzácné želvy – karety, které připlouvají na místní písečné pláže, aby zde zajistily své potomstvo.

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Maskat.

Letecky do Maskatu, metropole Ománu. Prohlídka města na pobřeží Ománského zálivu, promenáda Mutrah Corniche, šíitský okrsek Soor al Lawatia, pevnost Mutrah, park Al Riyam, staré město, palác Al Alam, portugalské pevnosti z 16. století – Mirani a Al Džalali, prohlídka velkolepé vstupní haly hotelového paláce Al Bustan.

3.-4.den: Maskat – Bimmah Sinkhole – Ras al-Hadd.

Návštěva rybího trhu, Velká mešita Sultána Qaboose – jeden z největších koberců světa, Královská opera, muzeum Bait al Baranda s expozicí historie a prehistorie, rozsáhlý Mutrah súk provoněný kadidlem. Propast vzniklá propadem jeskynního stropu zalitá vodou (20 m hluboká, 50 m široká), koupání. Vádí Shab – plavba loďkou do nitra vádí, průchod kaňonem s nádhernými scenériemi, možnost koupání, „Ománský Zanzibar“ – přístav Sur, historické hlavní centrum ománského obchodu a překladiště afrických otroků: návštěva doků s ruční výrobou slavných arabských lodí dhow z týkového dřeva. Pobřežím do Ras al-Hadd, možnost večerního safari v přírodní rezervaci Ras Al Džinz s nádhernými pohledy na Arabské moře a členité pobřeží. Večer možnost pozorování vzácných želv karet obrovských při kladení vajec na pláži.

5.-6.den: Al Kamil – Al-Mudayrib.

Místní pevnost s tradičním pohoštěním kávou a datlemi, podél pohoří do Vádí Bani Khalid – zelené zahrady a přírodní jezírka v horském kaňonu, možnost koupání, výstup do vesnice Muqal na hřebeni kopce s nádherným výhledem do kaňonu. Nocleh na okraji pouště Wahiba Sands. Vesnice Al-Mudayrib s hliněnými domy a četnými strážními věžemi, Ibra – důležitý ochranný bod obchodní cesty mezi Maskatem a Surem. Staré město s opuštěnými domy a paláci.

7.den: Džabal Al Achdar.

Zelená oblast pod svahy pohoří Džabal Al Achdar, kterou umožňují zavlažovací systémy, tzv. afláže (UNESCO), v Ománu více než 3000 stále funkčních. Historické hlavní město Ománu – posvátná Nizwa (UNESCO) – orientální súk se stříbrem a starožitnostmi, návštěva zvířecího trhu, pevnost s kruhovou obrannou věží ze 17. stol., zastávka u Faláže Daris (UNESCO) – jeden z největších zavodňovacích kanálů, krápníková jeskyně Al Hoota, jízda vláčkem, procházka hliněným městečkem Al Hamra, horská vesnička Misfat al Abriyeen.

8.-9.den: Džabal Šams – Vádí Al Ain.

Průjezd Vádím Ghul a výjezd terénními auty na planinu pod vrchol nejvyšší hory Džabal Šams (Sluneční hora, 3009 m). Procházka s nádhernými výhledy do 1000 m hlubokého ománského „Grand kaňonu“ – Vádí Nakhar. Bahla (UNESCO) – největší pevnost v Ománu, oáza za 12 km dlouhou zdí: výroba keramiky. Džabrin – mohutný hrad ze 17. století, prohlídka bývalého imámova paláce, zdobené stropy popsané arabskými básněmi a koránem, učebny studentů koránu, tajné chodby a místnosti. Vádí Al Ain – archeologické naleziště 5000 let starého osídlení s hroby, tzv. „včelími úly“. Výhledy na masiv Džabal Misht, přejezd na sever. Rustaq – město pod zubatými vrcholy pohoří Al Hajar: prohlídka pevnosti, horký pramen Ain al Kasfah. Průjezd kamenitým Vádím Bani Awf.

10.-12.den: An Nachal – Maskat – Praha.

An-Nachal: vojenská pevnost na útesu nad oázou, horké prameny Ain Thowara (36 °C) – možnost koupání v bazénku, pobřeží Ománského zálivu – relaxace, koupání. Odlet zpět do ČR.

Délka tras:
letadlem 10 000 km, po zemi 1500 km, pěšky 5x 3-7 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 30-35 °C, voda 25-30 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Ubytování a strava. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká vč. tax (limit 14 000 Kč), minivan s místním řidičem, terénní auta pod Džabal Šams, loďka ve vádí Shab. Ubytování: 9x hotely nebo apartmány (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím). 1-lůžkový pokoj za příplatek 5400 Kč (9x). Strava: 6x snídaně. V ceně není vízum do Ománu 500 Kč.
Doprava:
Letecká vč. tax (limit 14 000 Kč), minivan s místním řidičem, terénní auta pod Džabal Šams, loďka ve vádí Shab
Ubytování:
9x hotely nebo apartmány (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím). 1-lůžkový pokoj za příplatek 5400 Kč (9x)
Strava:
6x snídaně

Mapa

Mapa - 0681/OKRUH SEVERNÍM OMÁNEM

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2021 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2021 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online nebo si stáhnout do počítače nebo Vám zašleme katalog poštou. Stačí vyplnit jednoduchý online formulář.