KAZACHSTÁN (A ČÍNA) – SKAL A STEPÍ DIVOČINOU

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 14
Náročnost: lehká-střední
Strava: Bez stravy
Destinace: Čína, Kazachstán

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
12.06. - 25.06. 2024
651
54 990
Rezervovat

Popis

Největší z postsovětských středoasijských republik, jehož okázalá metropole (dnes Nur-Sultan, dříve Astana, předtím Akmola, ještě dříve Celinograd a nejdříve Akmolinsk – to vše v průběhu necelých 60 let) je v naprostém protikladu k nevlídným rustikálním představám o této zemi z filmu Borat. Rozlehlá země travnatých stepí „celin“ od Kaspiku a Uralu po Altaj, ale i s nádhernými divokými velehorami s jezery, skalisky a písečnými pouštěmi, s bývalým hlavním městem Alma Ata, či zakázaným atomovým městem Kurčatov. K tomu jako bonus jednodenní výpad do exotického pohraničí Ujgurské autonomní oblasti čínského Sin-ťiangu. 

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Nur-Sultan (Astana).

Odlet do hlavního města (od 1997) Kazachstánu, dřívější Astany, přejmenované na Nur-Sultan (2019). Pyšná metropole demonstrující ekonomický rozvoj země, s megalomanskými architektonickými výstřelky: gigantická mešita Nur-Astana, prezidentský palác, Palác míru a usmíření, sluneční věž Bayterek, Památník nezávislosti, bazar a lázně Keremet Baňa. Noční vlak do města Kurčatov.

3.den: Kurčatov.

Prohlídka extravagantního, původně nukleárně-vědeckého města Kurčatov, jednoho z nejutajenějších měst SSSR: Muzeum sovětského výzkumu. Fakultativně exkurze do slavné sovětské střelnice ve vesnici Znamenka. Nocleh v dobové ubytovně Kurčatov.

4.-5.den: Kurčatov – Ridder.

Přes industriální Öskemen (dříve Usť-Kamenogorsk) do líbezné vesnice Ridder pod pohořím Altaj. Ubytování na samotě ve stylové dřevěné roubence. Volný den na nenáročné procházky v horách. Divoká kazašská tajga, průzračná radonová jezera, volně žijící sobi, možnost projížďky na čtyřkolkách nebo na koních.

6.den: Ridder – Öskemen – Almaty.

Přejezd do města Öskemen na řece Irtyš. Krátký přelet do bývalé metropole a největšího města Kazachstánu Almaty (dříve Alma-Ata) pod masivem Zailijského Alatau v pohoří Ťan-šan: Centrální mešita, katedrála Zenkov, Panfilov park, rozsáhlé náměstí Respublika Alany s Památníkem nezávislosti, tržiště Zelený bazar, západ slunce na Kok-Tobe.

7.-8.den: Almaty – Medea – N.P. Jezera Kolsaj.

Prohlídka okolí Almaty. Nejvýše položený zimní stadion na světě (1691 m) – legendární Medeu s nejrychlejší rychlobruslařskou dráhou. Vysokohorský resort Šymbulak. Přejezd k panenským jezerům Kolsaj. Ubytování a večeře u místních v domácím ubytování. Pěší výlet k jezerům v národním parku Kolsaj, fakultativně offroad k jezeru Kaindy, proslulému stojícími zkamenělinami stromů ve vodě.

9.den: Kaňon Čaryn.

Brzký přejezd do kaňonu Čaryn: Vyhlídka na kaňon a pěší prohlídka epického „středoasijského Grand Canyonu“, dlouhého téměř 100 km a hlubokého přes 100 m. Procházka v Údolí hradů, jeho nejkrásnější části. Ubytování a večeře v tradiční jurtě uprostřed kaňonu. Časně ráno možnost druhé pěší prohlídky pro fotografy.

10.-11.den: N.P. Altyn-Emel.

Přejezd přes vesnici Koktal do jedinečného národního parku Altyn-Emel. Ubytování v útulném minihotelu u rangerů na stanici Kalinino. Vyprahlý národní park skalisek i písečných dun Altyn-Emel: Zpívající duna, barevné skály, pouštní saxauly, „kazašský Stonehenge“ Bešatyr. Při troše štěstí pozorování divokých kulanů, medvědů, rysů a koní Převalského. Přejezd do Žarkentu, večeře v kazašské pivnici, ubytování v místním minihotelu.

12.den: Korgas (Čína, Sin-ťiang).

Pohraniční město Korgas rozkládající se na kazašské i čínské straně hranic. Překročení hranic (za normální situace): návštěva místního bazaru s ochutnávkou tradičních čínských specialit a možností nákupů. Procházka a poznávání místního koloritu a kultury. Návrat do Kazachstánu a do Žarkentu.

13.-14.den: Kapčagaj – Almaty – Praha.

Kolem přehrady Kapčagaj: koupání v malebném resortu u jezera. Přejezd zpět do Almaty, odlet domů.

Délka tras:
letadlem 13 000 km, po zemi 2700 km, pěšky (volitelně) 7x 4-12 km - vše pro 652
Počasí:
vzduch 20-33°C, sušší než u nás
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Ubytování a snídaně. Český průvodce, další dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Mezinárodní letecká doprava, vnitrostátní přelety Öskemen-Almaty včetně tax a poplatků, nájemní (minibusy, terénní auta, taxi) i veřejná (1x noční vlak, busy, metro, MHD). Ubytování: 9x turistické hotely - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 1x horská chata a 1x jurta max. po 4 os., 1x ve stylové socialistické ubytovně Kurčatov - 2-lůžkový pokoj se společným příslušenstvím, 1x 4-místné kupé v lůžkovém vlaku. 1-lůžkový pokoj za příplatek 8800 Kč (11x). Strava: 6x snídaně, 1x oběd. V ceně není případné vízum (60 USD), dočasně zavedené 1.11. 2020 v důsledku pandemie covidu-19.
Doprava:
Mezinárodní letecká doprava, vnitrostátní přelety Öskemen-Almaty včetně tax a poplatků, nájemní (minibusy, terénní auta, taxi) i veřejná (1x noční vlak, busy, metro, MHD).
Ubytování:
9x turistické hotely - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 1x horská chata a 1x jurta max. po 4 os., 1x ve stylové socialistické ubytovně Kurčatov - 2-lůžkový pokoj se společným příslušenstvím, 1x 4-místné kupé v lůžkovém vlaku. 1-lůžkový pokoj za příplatek 8800 Kč (11x).
Strava:
6x snídaně, 1x oběd.

Mapa

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.