KATAR A BAHRAJN – PERLY PERSKÉHO ZÁLIVU

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 7
Náročnost: lehká
Strava: Snídaně
Destinace: Bahrajn, Katar

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
22.11. - 28.11. 2020
641
59 490
Rezervovat

Popis

Dvě malé, ale díky ropě, perlám a obchodu přebohaté země Perského zálivu, v nichž se snoubí arabské tradice a kosmopolitismus. Na rozdíl od nedalekých Emirátů zatím unikají hlavnímu náporu turistů. Přitom mají tolik co nabídnout: pulsující metropole, fascinující moderní architekturu s investovanými miliardami dolarů, starobylé historické památky včetně několika na seznamu světového dědictví. Písečné pláže s průzračným mořem, pouštní safari s barevnými skalami, dunami či mystickým stromem, nad jehož existencí si i vědci lámou hlavu. Poznejte pravou arabskou pohostinnost a lákavé orientální zboží na tržnicích.

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Dauhá.

Let do metropole Kataru – Dauhá: fascinující moderní architektura, mrakodrapy, luxusní hotely, obchodní centra, upravené parky, muzeum islámského umění a poklady nabité muzeum šejka Faisala, velká mešita imáma Wahhaba. „Vesnice“ Katara: přístav s typickými dřevěnými loděmi dhow, turecká pevnost, promenádní Corniche se slavnou Perlovou fontánou, velké tržiště Souk Waqif, filmové městečko s atraktivními arabskými kulisami, fotbalový stadión, kde se bude hrát mistrovství světa 2022.

3.-4.den: Okruh Katarem.

Věže Barzan, typická ukázka regionální architektury 19. století, ruiny opevněného města Al Zubarah (UNESCO). Písečné duny Khor Al Adaid: barevné skály a množství velbloudů. Město duchů Al Jamail. Koupání na písečných plážích v průzračných vodách Perského zálivu. Pevnosti Umm Salal Mohammed a Al Thaqab.

5.den: Dauhá – Bahrajn – Manáma.

Přelet do Bahrajnu a přejezd do jeho hlavního města Manáma: Bab al Bahrain, brána do srdce města a jeho všechny smysly dráždící tržnice. Mrakodrap manamského Světového obchodního centra – symbol města i celé země, Muzeum perel a potápění, Bahrajnské národní muzeum, Perlový monument, bělostná mešita Al Fatih.

6.den: Okruh Bahrajnem.

Jízda ostrovním státem. Qalat al-Bahrain (UNESCO) – starověké a středověké přístavní město: citadela, místo osídlené už před čtyřmi tisíci let. Starověké pohřebiště A´ali vytvářející svými pahorky unikátní krajinu. Město perel Muharraq (UNESCO): mešita, pevnost, súky a starobylé domy. Asi největší bahrajnská atrakce – 400 let starý „Strom života“ rostoucí v poušti bez vody a bez okolní vegetace. Muzeum těžby ropy, pevnost šejka Salmana bin Ahmeda. Závodní okruh Formule 1 (GP Bahrajn) otevřený v r. 2004. Jedinečný 25 km dlouhý dálniční systém hrází a mostů spojující ostrůvky mezi Bahrajnem a Saudskou Arábií.

7.den: Manáma – Praha.

Poslední nákupy na bazarech v Manáma. Odlet domů.

Pozn.

Průběh a cena zájezdu v uvedené podobě může být ovlivněna sankcemi sousedních zemí proti Kataru, tzn. omezenou dostupností leteckých linek (např. přelet Katar-Bahrajn). V případě nutnosti letů přes Kuvajt může dojít ke změně ceny i k nabídce na možnost prodloužení o návštěvu Kuvajtu. Aktuální informace naleznete na www.nomad. cz, popř. se ptejte v CK.

Délka tras:
letadlem 9 000 km, minivanem 400 km
Počasí:
vzduch 24-30 °C, voda 25-28 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Víza (Bahrajn) a jejich vyřízení. Ubytování a snídaně. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Kataru a z Bahrajnu a přelet Dauhá - Manáma včetně tax a poplatků. Po trase nájemní (minibus s místním řidičem, 4x4 terénní vozy, taxi). Ubytování: 6x 3-4* hotely - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím a klimatizací. 1-lůžkový pokoj za příplatek 7700 Kč (6x). Strava: 6x snídaně.
Doprava:
Letecká do Kataru a z Bahrajnu a přelet Dauhá - Manáma včetně tax a poplatků. Po trase nájemní (minibus s místním řidičem, 4x4 terénní vozy, taxi)
Ubytování:
6x 3-4* hotely - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím a klimatizací. 1-lůžkový pokoj za příplatek 7700 Kč (6x)
Strava:
6x snídaně

Mapa

Mapa - 0641/KATAR A BAHRAJN – PERLY PERSKÉHO ZÁLIVU

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2020

Připravili jsme pro Vás katalog zájezdů 2020.

Katalog si můžete prohlédnout online nebo si stáhnout do počítače nebo Vám zašleme katalog poštou. Stačí vyplnit jednoduchý online formulář.