ZAKAVKAZSKO – ARMÉNIE

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 6
Náročnost: lehká
Strava: Snídaně
Destinace: Arménie

Popis

Historická a tradiční křesťanská Arménie. Země orlů a vysokých hor, pastevců na koních a jejich stád. Země kamenných věží, opevněných vesnic a prastarých klášterů srostlých s krajinou. Země tyrkysového jezera Sevan. Ale hlavně země zvláštních, hrdých a neuvěřitelně pohostinných lidí…

Program zájezdu

1.-3.den: Praha – Jerevan a okolí.

Let do Jerevanu: obří schodiště Kaskáda, socha Matky Arménie, opera a bulváry, bývalé Leninovo náměstí s národní galerií a muzeem arménské historie, národní knihovna Matenadaran. Muzeum arménské genocidy Tsitsernakaberd. Exkurze ve výrobně slavného koňaku Ararat. Posvátný Ečmiadzin – „Vatikán“ arménské církve: hlavní katedrála Mayr Tachar, pokladnice. Starobylé kostely. Majestátní pevnost Amberd v pohoří Aragats, krátká túra. Kláštery Saghmosavank a Hovhannavank. Klášter Geghard (UNESCO) zčásti vytesaný do skály: místo, kde bylo uschováno svaté kopí. Garni – neuvěřitelně zachovalý antický chrám v nádherné horské scenérii.

4.-5.den: Sevan, Dilidžan.

Na jih k hranicím Turecka: čápi a tržnice s ovocem. Klášter Chor Virap – úchvatné výhledy na sopku Ararat (5137 m) a mezi skalami posazený klášter Noravank. Přes Selimův průsmyk (2410 m) a středověkou karavanseraj k jezeru Sevan. Noratus: pitoreskní hřbitov se starobylými kačkarovými kříži. Sevanavank s výhledy na jezero a prezidentskou vilu. Možnost koupele v průzračné vodě jezera téměř 2000 m nad mořem. Tunelem do horské dilidžanské přírodní rezervace. Dilidžan: tradiční kamenné domy s dřevěnými pavlačemi. Túra ke zříceninám zarostlých kostelů Juchtavank a na pravý arménský venkov s horskými loukami, lesy a zapomenutými vesničkami.

6.den: Dilidžan – Praha.

Návrat do Jerevanu, odlet domů.

Délka tras:
letecky 6000 km, místní dopravou 2300 km, pěšky 8x 4-8 km (volitelně)
Počasí:
20-35 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, pronajatý minibus po trase zájezdu. Ubytování: *dle místních standardů. 3* (4x) hotely - vždy 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 2400 Kč (4x). Strava: 4x snídaně. Láhev s vodou na osobu a den.
Doprava:
Letecká včetně tax a poplatků, pronajatý minibus po trase zájezdu
Ubytování:
*dle místních standardů. 3* (4x) hotely - vždy 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 2400 Kč (4x)
Strava:
4x snídaně. Láhev s vodou na osobu a den

Možnost spojení samostatných tras 631 a 632 do zájezdu 634 (Arménie a Gruzie) v termínu: 2.7. - 16.7. 2022, cena v Kč: 57 990,- nebo tras 631 a 633 do zájezdu 635 (Arménie, Gruzie a Ázerbajdžán) s kompletním programem v termínu: 2.7. - 24.7. 2022, cena v Kč: 85 990,-.

Mapa

Mapa - 0631/ZAKAVKAZSKO – ARMÉNIE

Encyklopedie

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.