LIBANON – ZA CEDRY A FÉNIČANY

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 9
Náročnost: lehká-střední
Strava: Polopenze
Destinace: Libanon

Popis

Libanon, malá a dnes polozapomenutá zemička, ukrývá hrdou, bohatou a pestrou minulost. Kolébka starověké fénické říše i symbol společenské a náboženské tolerance v kulisách vysokých pohoří, čímž si zasloužil přezdívku „Švýcarsko Blízkého východu“. Klenot Středomoří s mohutnou hradbou třítisícových vrcholů. „Paříž Východu“ Bejrút, tajemné terasy v Baalbeku. Pásma pohoří Libanon a Anti-Libanon, rozdělené údolím Bikáa se zbytky dnes přísně chráněných cedrů, které jsou symbolem Libanonu. Ruiny prastarých fénických přístavů i dalších řeckých a římských antických památek. Komfortně, do 4* hotelu a s polopenzí!

Program zájezdu

1.den: Praha – Bejrút.

Let do metropole Libanonu – Bejrútu.

2.den: Baalbek, Andžár, Zahlé.

Přes pohoří Libanon a úrodné údolí Bikáa do Baalbeku (1170 m, UNESCO) s legendárními terasami zpropagovanými ufology v čele s E. von Dänikenem: jeden z největších starořímských chrámových komplexů na světě – „osmý div starověkého světa“. Andžár (UNESCO) – historické město z 8. století z dob Umajjovského chalífátu. Zahlé na březích řeky Bardouni – město vína, poezie a kvalitního araku.

3.-4.den: Údolí Bikáa.

Návštěva proslulých vinařství v oblasti Bikáa – St. Thomas, Massaya, Kouroum, Ksara. Vápencová skaliska při ústí řeky Nahr El Kalb s více než 20 nápisy a reliéfy. Faqra: jedinečné ruiny chrámů v neobvyklém prostředí. Jeskyně Jeita Grotto s množstvím nádherných krasových útvarů. Harissa: lanovkou nahoru k Panně Marii Libanonské s vyhlídkou na zátoku Jounieh.

5.-6.den: Týr, Sidón, údolí Kadíša.

Týr (UNESCO) – starověký fénický přístav na pobřeží Středozemního moře: největší římský hippodrom na světě, křesťanská čtvrť s křižáckou katedrálou, súky, rybářský přístav. Po středomořském pobřeží do starobylého Sidónu: Mořský palác, chrám Echmun a staré arabské bazary. Dále podél pobřeží kolem Bejrútu na sever země. Od letoviska Chekka na východ do Svatého údolí Kadíša (UNESCO), jedna z nejkrásnějších horských scenérií Libanonu, nabízející výhledy na štíty a soutěsky. Posvátný cedrový háj se stromy starými i přes 1000 let. Bšarré s červenými střechami, muzeum světově známého spisovatele a básníka Chalíla Džibrána (Prorok). Za příznivého počasí návštěva údolí s jeskyněmi a skalními přístřešky obývanými již před 5000 lety, klášter sv. Antonína i jiné skalní kláštery a kaple, nejvyšší hora Libanonu – Kurnat (3088 m).

7.den: Byblos, Annaya.

Jedno z nejstarších permanentně osíd- lených měst světa, již z dob neolitu – cca 7000 let existující Byblos (UNESCO), po němž nese název Bible i obecně všechny knihy (v latině): ruiny různých epoch, staré město s trhy, křižácký hrad, pláže. Horská Annaya: klášter St. Charbel.

8.-9.den: Damur. Bejrút – Praha.

Přímořské letovisko nedaleko Damur. Výlet do vnitrozemí. „Měsíční klášter“ Deir al Qamar – rezidence libanonského emíra v době Osmanské říše. Beiteddine: pohádkový „Šeherezádin“ horský palác emíra Bašíra. Hlavní město Bejrút: nová i tradiční Čtvrť 21. století, procházka po promenádě Corniche i po hraně útesu, odkud je krásný výhled na záliv a Holubí skály. Návrat do Prahy.

Pozn.

Libanonské vízum je možné obdržet pouze do pasu, který neobsahuje izraelské razítko.

Délka tras:
letadlem 5000 km, po zemi 1300 km, pěšky 7x 4-8 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 18-30 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Ubytování a polopenze. Český průvodce, místní průvodce po celou dobu zájezdu, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, transfery z/na letiště, pronajatý minivan/mikrobus po celé trase zájezdu s místním řidičem. Ubytování: 8x 4* hotely - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 8500 Kč (8x). Strava: 8x polopenze (z toho 1x večeře ve vyhlášené restauraci Bou Melhem).
Doprava:
Letecká včetně tax a poplatků, transfery z/na letiště, pronajatý minivan/mikrobus po celé trase zájezdu s místním řidičem
Ubytování:
8x 4* hotely - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 8500 Kč (8x).
Strava:
8x polopenze (z toho 1x večeře ve vyhlášené restauraci Bou Melhem)

Mapa

Mapa - 0621/LIBANON – ZA CEDRY A FÉNIČANY

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.