JORDÁNSKO – POUŠTÍ MEZI MRTVÝM A RUDÝM MOŘEM

Počet dnů: 8
Náročnost: lehká
Strava: Polopenze
Destinace: Jordánsko

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
30.04. - 07.05. 2024
611
35 990
sleva 500
Termín je obsazen
22.10. - 29.10. 2024
612
38 990
Rezervovat

Popis

Země Blízkého Východu plná přátelských obyvatel, jejíž území je plné vzácných památek i přírodních skvostů nevšední krásy. Země, kde se tvořily dějiny, kde se střetávala tři hlavní monoteistická náboženství, kde se rodily i zanikaly dávné, slavné civilizace. Pouštní přeludy Wadi Rum jak z planety Mars, filmové kulisy skalní architektury Petry, nejhlubší proláklina světa – léčivé Mrtvé moře s jedinečným složením a salinitou, tropické Rudé moře s bohatým životem pod hladinou, velkolepé mešity, bludiště bazarů a súků, křižácké hrady i překrásné antické památky… Komfortně a s polopenzí!

Program zájezdu

1.den: Praha – Ammán.

Let do hlavního města Jordánska – „bílého“ Ammánu (římské Filadelfie). Transfer z letiště na ubytování. Večeře a nocleh.

2.den: Ammán, Machaerus, Mrtvé moře.

Prohlídka centra Ammánu: antický amfiteátr, citadela s umajjovským palácem. Ruiny antické pevnosti Machaerus nad Mrtvým mořem – místo uvěznění a popravy sv. Jana Křtitele. Prudký sjezd do prolákliny k Mrtvému moři až do -422 m pod hladinou moře. Možnost koupání (i pro neplavce) v extrémně slané vodě s léčivým bahnem.

3.den: Adžlun, Džeraš.

Na sever do Adžlunu: ruiny středověkého muslimského hradu, nádherný výhled do okolí i směrem do Galileje v nedalekém Izraeli. Antický Džeraš – mimořádně zachovalé římské provinční město: Artemidin a Diův chrám, divadla, oválné fórum a jedinečná sloupořadí.

4.den: Ammán – Kerak – Petra.

Jízda na jih působivou horskou Královskou cestou s kaňony vádí a křižáckými hrady. Přes monumentální Wadi Mudžib do Keraku: Krak des Moabites – nejvýznamnější křižácký hrad Jordánska. Přejezd do Wadi Musa, výchozího místa pro návštěvu „růžové“ oázy Petry.

5.den: Petra.

Jedno z nejúžasnějších míst na celém světě. Červené nabatejské a římské město vytesané ve skalách. Na koni a pěšky hlubokou a úzkou soutěskou Siq k Pokladnici – vstup do města, který vyrazí dech. Filmové kulisy pro řadu slavných hollywoodských trháků (např. Indiana Jones).

6.den: Petra – Wadi Rum – Akaba.

Na jih do Wadi Rum. Dvouhodinová projížďka džípem po divukrásných pouštních scenériích – kontrast písku a červených skal, erozí vymodelovaných do řady bizarních útvarů. Přejezd k Rudému moři.

7.den: Akaba.

Přístav Akaba – nejjižnější bod cesty. Volný den pohody u tropického Rudého moře: koupání, šnorchlování, glassboaty, barevný svět korálových útesů.

8.den: Akaba – Ammán – Praha.

Návrat do Ammánu, odlet domů.

Délka tras:
letadlem 6000 km, po zemi 900 km, pěšky 3x 2-8 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 22-32 °C, voda 28-30°C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Vstup na pláž k Mrtvému moři. 2-hodinová jízda 4x4 džípy do pouště Wadi Rum. Vyřízení víz a vstupní poplatky. Ubytování a strava. Český průvodce, anglicky mluvící řidič, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, pronajatý minivan popř. mikrobus s místním řidičem po celé trase zájezdu. Ubytování: 7x 3* hotely (3x Ammán, 2x Petra, 2x Akaba) - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 7300 Kč (7x). Strava: 7x polopenze.
Doprava:
Letecká včetně tax a poplatků, pronajatý minivan popř. mikrobus s místním řidičem po celé trase zájezdu
Ubytování:
7x 3* hotely (3x Ammán, 2x Petra, 2x Akaba) - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím. 1-lůžkový pokoj za příplatek 7300 Kč (7x).
Strava:
7x polopenze

Mapa

Mapa - 0611/JORDÁNSKO – POUŠTÍ MEZI MRTVÝM A RUDÝM MOŘEM

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.