SENEGAL A GAMBIE – MEZI SAHAROU, GALERIOVÝMI LESY A BAOBABY

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 17
Náročnost: lehká-střední
Strava: Snídaně
Destinace: Gambie, Senegal

Popis

Nejzápadnější oblast Afriky na pomezí jižního okraje Sahary, savan Sahelu s baobaby i věčně zelených deštných pralesů při pobřeží a v povodí velkých řek. Barevné a pestré země mnoha etnik a náboženských sekt na rozhraní islámu, animismu a rastafarianství, bílé i černé magie, fetišů a amuletů gri gri, masek a sošek, smyslných tanců, skvělé muziky a vůně ganji. Národní parky s očekávanou exotickou africkou zvířenou, tradiční černošské vesničky, kde se zastavil čas, veletoky Gambie a Senegal i pláže Atlantiku.

Program zájezdu

1.den: Praha – Dakar.

Let do hlavního města Senegalu.

2.-3.den: Dakar – St-Louis.

Růžové jezero – senegalské „Mrtvé moře” a legendární cíl rallye Paříž – Dakar: po generace nezměněná práce sběračů soli. Přejezd na sever země na jižní okraj Sahary. „Kapesní“ poušť Lompoul s dunami u pobřeží Atlantiku. Ostrovní St-Louis (UNESCO) – nejstarší francouzské město Afriky při ústí veletoku Senegal do Atlantiku: rybí trhy, živé koncerty rytmikou našlapaných kapel, taneční večery. Výlet do bažin a jezer národní ptačí rezervace Oiseaux du Djoudj v povodí Senegalu u hranic Mauretánie (UNESCO): přes 400 druhů ptáků, ale i želvy či hroznýši aj.

4.den: St-Louis – Touba – Tambacounda.

Přejezd na východ. Nejposvátnější místo Senegalu – Touba: Velká mešita s nádvořím pro davy poutníků, mauzoleum Amadou Bamby. Tambacounda – provinční centrum východního Senegalu.

5.-6.den: N.P. Niokolo-Koba.

Návštěva jedinečného národního parku v celé západní Africe – rozlehlého Niokolo-Koba (UNESCO, přes 9 tisíc km2) u řeky Gambie: typická savana, termitiště, galeriové lesy, bambusy, bažiny, 350 druhů ptactva a 80 druhů savců včetně hrochů, krokodýlů, antilop, paviánů, šimpanzů a vzácně i slonů, lvů a leopardů.

7.-8.den: Země Bassari.

Výlet do nejodlehlejší a nejpůvodnější oblasti Senegalu (UNESCO) v lesnatém podhůří Futa-Džalonu, prameništi veletoků Senegalu, Gambie a Nigeru na hranicích s Guineou. Centrum oblasti Kedougou. Rázovité vesničky s kruhovými chatrčemi, baobaby a kapoky, posvátnými stromy „šamanů“ kmene – griotů. Dindefello: pěší výlet v hornatém kraji plném zeleně k 100 m vysokému vodopádu, možnost koupání.

9.-11.den: Georgetown – Serekunda.

Přejezd do Gambie. Koloniální Georgetown. „Senegambijské Stonehenge” u Wassu – megalitické kamenné kruhy (UNESCO). Možnost výletu na pirogách do národního parku Gambia River k říčním Paviáním ostrovům s rehabilitačním centrem pro šimpanze (dle programu cca 30-50 EUR). Ptáci, hroši, krokodýli, paviáni… Přírodní rezervace Bijilo na pobřeží: palmové háje, mangrove, duny a pláže. Největší město Serekunda s rušným trhem: posvátný krokodýlí bazén v Kachikally. Metropole Banjul, bývalý Bathurst, na ostrově v ústí Gambie.

12.-14.den: Banjul – Dakar.

Trajektem přes ústí řeky Gambie do Atlantiku z Banjulu do Barra. Návrat do Senegalu. Za příznivých časových podmínek fakultativně safari v přírodní rezervaci Fathala s možným adrenalinovým setkáním se lvy (dle programu cca 30-60 EUR), Kaolack s druhým největším krytým trhem v Africe. Přírodní úkaz – idylická vesnička Fadiouth postavená na ostrově, který je jen z mušliček. Harmonické soužití muslimů s křesťany. Návrat do Dakaru.

15.-17.den: Dakar – Praha.

Kosmopolitní Dakar s rušnými tržišti. Lodí na ostrov Île de Gorée (UNESCO): Dům otroků, pevnost, muzea, Zelený mys – nejzápadnější výspa Afriky. Na domorodých pirogách na opuštěné ostrovy Madeleine: národní park s trpasličími baobaby, mořští ptáci, koupání. Poslední nákupy suvenýrů. Odlet domů.

Délka tras:
letadlem 11 000 km, lodí 150 km, auty a busy 2600 km, pěšky 6x 4-10 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 24-36 °C, voda 21-26 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Safari v N.P. Niokolo-Koba, v ptačí rezervaci Oiseaux du Djoudj a výlet v Pays Bassari. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně letištních tax a poplatků, po trase nájemní doprava (pronajaté minibusy s místními řidiči, taxi), lodě a pirogy na ostrovy Gorée, Madeleine, v ptačí rezervaci Oiseaux du Djoudj a přes ústí řeky Gambie. Ubytování: 12x turistické hotely, bungalovy, chatky - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 2-3x jednodušší ubytování v domorodých vesnicích (Bassari aj.). 1-lůžkový pokoj za příplatek 10 200 Kč (12x, v N.P. Niokolo-Koba a v Bassari nelze zaručit). Strava: 14x snídaně. V ceně nejsou víza do Gambie (nejsou sice úředně nutná, ale nelze vyloučit, že navzdory tomu vízum do Gambie, resp. poplatek za vstup může být vyžadován). Doporučujeme si víza pro jistotu vyřídit. Za poplatek 1590 Kč Vám vízum vyřídíme.
Doprava:
Letecká včetně letištních tax a poplatků, po trase nájemní doprava (pronajaté minibusy s místními řidiči, taxi), lodě a pirogy na ostrovy Gorée, Madeleine, v ptačí rezervaci Oiseaux du Djoudj a přes ústí řeky Gambie
Ubytování:
12x turistické hotely, bungalovy, chatky - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 2-3x jednodušší ubytování v domorodých vesnicích (Bassari aj.). 1-lůžkový pokoj za příplatek 10 200 Kč (12x, v N.P. Niokolo-Koba a v Bassari nelze zaručit)
Strava:
14x snídaně

Mapa

Mapa - 0571/SENEGAL A GAMBIE – MEZI SAHAROU, GALERIOVÝMI LESY A BAOBABY

Encyklopedie

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.