SÚDÁN – K NILU A PYRAMIDÁM STARÉ NÚBIE

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 13
Náročnost: lehká-střední
Strava: Plná penze
Destinace: Súdán

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
18.02. - 02.03. 2024
591
84 990
Zájezd právě probíhá
30.10. - 11.11. 2024
592
85 990
Rezervovat

Popis

Poklady starého Egypta v súdánské Núbii. Místa opředená legendami o dávných královstvích, architektonické skvosty odlišných historických slohů. Meroe – královské město černých faraónů s největším komplexem pyramid na světě. Nekonečná písečná i kamenitá Núbijská poušť, dosahující až 1500 m nadmořské výšky. Katarakty životodárného Nilu i hlavní město Chartúm při soutoku jeho Bílého a Modrého ramene. Původní Afrika s tradičními obyvateli, karavanními stezkami a núbijskými vesnicemi.

Program zájezdu

1.den: Praha – Chartúm.

Odlet do hlavního města Súdánu – Chartúmu.

2.den: Chartúm – Dongola.

Jízda džípy na sever do Dongoly. Bajúdská poušť, scénická krajina s termitišti. Pevnost Kandag strategicky střežící přístup po Nilu.

3.-4.den: Dongola – Soleb – Sai.

Dongola: návštěva místního trhu. Sesibi na staré karavanní cestě do Egypta. Tajab: krásné výhledy na Nil, ruiny Atonova chrámu z doby Achnatona. Soleb: západ slunce nad Nilem. Prohlídka Amonova chrámu, vzorem pro nějž byl slavný Amonův chrám v Luxoru. Běžný život rolníků žijících na březích Nilu. Kamenná kaple u Džebel Doša a vesnice Sadenga s chrámem zasvěceným královně Teje, manželce Amenhotepa III. Trajektem přes Nil do Sai s vyhlídkou na okolní ostrůvky. Šance vidět krokodýly nilské.

5.den: Sai – Abri – Tombos.

Prohlídka původně pevnostního Sai: místní chrámy, netradiční egyptské hroby. Přes Nil do městečka Abri. Vesnice Koša – zajímavé setkání s místními obyvateli. Cesta pouští přes núbijské vesnice s originálně malovanými a zdobenými domy. Staré lomy v okolí Tombos. Zelené břehy Nilu s datlovými palmami v kontrastu s pouští, malebná scenérie žulových skalisek tvořících katarakty.

6.-7.den: Tombos – Kawa – Karima.

Granitová stéla – památník vítězství Thutmose I. ve válce s Núbií. Kerma – unikátní obří núbijský chrám „deffufa”. Noc ve stanu u písečných dun. Kawa – důležité centrum říše Kuš: Achnatonův chrám. Stará Dongola – sídlo křesťanského království: ruiny města, starý klášter.

8.-9.den: Karima – Atbara – Meroe.

Kurru: návštěva královského pohřebiště 25. dynastie, pohřební komory s dochovanými malbami. Údolí zkamenělých stromů. Stolová hora Džebel Barkal z červeného pískovce – posvátná hora Núbijců i Egypťanů: Amonův chrám. V těchto místech našel Verdi inspiraci pro svou operu Aida. Západ slunce z vrcholu Džebel Barkal s fascinující scenérií chrámů a Nilu. Místní tržiště v Karimě. Vesnice Nuriů a pyramidy napatských králů, pohřebiště založené faraonem Taharkou (8.-7. stol. př. Kr.). Pouští přes údolí Gazali do Atbary a do Meroe, nejvýznamnější památky Núbie (UNESCO). Nocleh ve stanech.

10.-11.den: Meroe – Naga – Omdurmán – Chartúm.

Největší komplex pyramid na světě, obklopený písečnými dunami jako zlatým náhrdelníkem – královské Meroe: desítky pyramidových hrobek, Amonův chrám, římské lázně. Šendi: tržiště a tradiční výroba oděvů. Přejezd pouštním údolím Awatib do Musswaratu: Lví chrám. Naga: chrámy s pozoruhodnými architektonickými prvky a reliéfy. Cestou do Chartúmu zastávka na tržnici v jeho „dvojčeti“ Omdurmánu.

12.-13.den: Chartúm – Praha.

Metropole Súdánu Chartúm: ikonická scenérie soutoku Bílého a Modrého Nilu, Národní muzeum archeologie s přenesenými a rekonstruovanými téměř 4000 let starými chrámy a hrobkami. Posvátný Omdurmán: Návštěva mauzolea Mahdího, vůdce nejkrvavějšího povstání proti Britskému impériu v Africe. Hamad Elneil: Seznámení s tancem dervišů. Návrat do Chartúmu, večeře v restauraci s živou hudbou. Odlet domů.

Délka tras:
letadlem 9000 km, auty 2000 km, pěšky 2x 2-4 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 30-36 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Vstupní permity. Veškeré vstupy do památek a poplatky za jejich focení. Ubytování a strava. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Súdánu včetně letištních tax. Po trase pronajatým minibusem, v poušti terénními 4x4 džípy. Ubytování: 3x hotely střední turistické kategorie, 3x v poušti v matrací vybavených stanech (veškeré vybavení na místě), 5x v místních domech pro turisty v Solebu, Sai, Tombos a Karimě. 1-lůžkový pokoj za příplatek 3100 Kč (3x - v hotelech). Strava: Plná penze, k dispozici je pitná voda. V ceně nejsou víza do Súdánu včetně vyřízení 3500 Kč.
Doprava:
Letecká do Súdánu včetně letištních tax. Po trase pronajatým minibusem, v poušti terénními 4x4 džípy
Ubytování:
3x hotely střední turistické kategorie, 3x v poušti v matrací vybavených stanech (veškeré vybavení na místě), 5x v místních domech pro turisty v Solebu, Sai, Tombos a Karimě. 1-lůžkový pokoj za příplatek 3100 Kč (3x - v hotelech)
Strava:
Plná penze, k dispozici je pitná voda

Mapa

Mapa - 0591/SÚDÁN – K NILU A PYRAMIDÁM STARÉ NÚBIE

Encyklopedie

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.