ETIOPIE – ETNICKÁ ETIOPIE – JIŽNÍ OKRUH A FESTIVAL DONGA

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 22
Náročnost: lehká-střední
Strava: Bez stravy
Destinace: Etiopie

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
02.08. - 23.08. 2020
574
81 890
Rezervovat

Popis

Etnicky nejzajímavější a nejpůvodnější země černé Afriky. Rozesmátý svět krásných lidí. Maximum poznání nejzajímavějších etnik. V letním termínu možnost zúčastnit se tajemného festivalu Donga.

Program zájezdu

1.den: Praha – Addis Abeba.

Let do Etiopie. Addis Abeba.

2.-5.den: Addis Abeba – N.P. Mago.

Jízda savanou na jih podél jezer Rift Valley – Shalla, Abyata a alkalické Langano, jediné, kde nehrozí krokodýli. Etnikum Oromo. Shashemane – „domov“ jamajských rastafariánů. Awassa na březích krásného jezera: rybí trh s vodními ptáky (marabu, pelikáni, nilské husy, ledňáčci), uvidíme guerézy pláštíkové? Pohádkovou krajinou do Arba Minch. Jinka – centrum oblasti Omo: etnografi cké muzeum. Kmen Ari a další pestré etnické skupiny. N.P. Mago s africkou zvířenou… Mursi, nejbizarnější kmen – ženy s destičkami ve rtu i v uších, šokující zdobení.

6.-8.den: N.P. Mago – Turmi. Omo River.

Kay Afer (Rudá země), území kmene Bana. Turmi, centrum kmene Hamar. Řeka Omo s krokodýly (dolní tok pod UNESCO). Omorate – kmen Geleb. Pastevci Desanečové s primitivními chýšemi z kůží. Karo – svérázný svět nahých pomalovaných těl. Obří termitiště. Kmen Bana: ženy v kůžích s kloboučky z tykví. Hamarské tržiště. Turmi – hrdí a krásní Hamarové, ženy s vlasy potřenými rudou hlinkou a výrazným jizvením těl, muži s hliněnými účesy zdobenými pštrosími pery. Snad i tradiční slavnosti spojené s přeskakováním krav.

9.-14.den: Prodloužení o 6 dní z důvodu návštěvy festivalu Donga u kmene Surma (Suri) v N.P. Omo.

Čeká nás jedinečná příležitost zúčastnit se festivalu Donga (Tsagenay), při kterém mladí Surmové bojují tyčemi. Tyto slavnosti probíhají jen v jednom ročním období. Úžasná podívaná, kdy se sejdou často až stovky nahých a polonahých bojovníků k vzájemným soubojům. Úplně jiný svět dávných tradic. Možnost sledovat i jiné zajímavé rituály, jakými jsou např. rituální zjizvování, vzájemné zdobení těla malbami nebo nastřelování krav a pití jejich krve. Časový sled akce může být upraven podle aktuální situace. Stále platí, že chceme poznat a zažít co nejvíce z nahodilých rituálů a tradic.

15.-17.den: Turmi – Arba Minch – Shashemane.

Přejezd do Konso (UNESCO), „New York“ – útvar vytvořený staletou erozí, dřevěná opevnění. Král Konsů a jeho „sídlo“. Jedinečné strmé terasy, napínavý průjezd vádí řek. Konso: domorodé vesnice s tajemnými sochami předků Waga. Jezera Abaya, Chamo a město Arba Minch – „nejkrásnější Afrika“ se 40 minerálními prameny. Džípem vysoko do hor „afrického Nepálu“. Kmen Dorso: obří bambusové chýše s konstrukcí kopírující včelí úly, ručně a zručně tkané barevné látky. Celodenní přejezd do Shashemane.

18.-21.den: Shashemane – N.P. Bale – Addis Abeba.

Na východ do Dinsho a dále do Goba (2600 m) v N.P. Bale Mountains, jednom z nejscéničtějších národních parků Afriky. Výjezd do pohoří Bale na náhorní planinu Sanetti. Endemičtí ptáci, oblast výskytu nejvzácnější šelmy Afriky – vlčka etiopského. Přejezd náhorní plošiny, výhledy na druhou nejvyšší horu Etiopie – Mt. Tullu Dimtu (4389 m), vznešené prehistorické endemické lobelie. Sjezd do oblasti horských lesů, zastávka v oromské vesnici. Přesun do Dinsho. Fakultativní výlet do rezervace Bale s možností pozorování endemických nyal horských, lesoňů menelikových. Přes Shashemane do Ziwai: Vodní ptactvo u rybího trhu na břehu jezera. Návrat do Addis Abeby.

22.den: Addis Abeba – Praha.

Odlet domů.

Pozn.

Pořadí dní se může měnit.

Pozn.

*V srpnovém termínu (574) máte příležitost zúčastnit se jedinečného festivalu Donga, při němž Surmové bojují tyčemi (garance tohoto zážitku není možná). Proto v něm dochází ke změně programu a prodloužení zájezdu. Velikost skupiny je max. 7 osob a průvodce.

Délka tras:
letadlem 13 000 km, auty 5200 km, pěšky 5x 3-5 km
Počasí:
vzduch 20 °C (hornatý sever) až 33 °C (údolí Omo)
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Vstupy do národních parků. Ubytování. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků. Po trase pronajatými vozidly džípy 4x4. Ubytování: 15x v jednoduchých hotýlcích, 4x nocleh ve vlastním stanu (možnost pronájmu na místě) u kmene Surma. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 5000 Kč (15x). V ceně není: vízum do Etiopie (50 USD - po příletu), poplatky za focení ve vesnicích (cca 150 USD), spropitné místním řidičům - 50 USD (jižní okruh).
Doprava:
Letecká včetně tax a poplatků. Po trase pronajatými vozidly džípy 4x4
Ubytování:
15x v jednoduchých hotýlcích, 4x nocleh ve vlastním stanu (možnost pronájmu na místě) u kmene Surma. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 5000 Kč (15x)

Mapa

Mapa - 0574/ETIOPIE – ETNICKÁ ETIOPIE – JIŽNÍ OKRUH A FESTIVAL DONGA

Encyklopedie

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2020

Připravili jsme pro Vás katalog zájezdů 2020.

Katalog si můžete prohlédnout online nebo si stáhnout do počítače nebo Vám zašleme katalog poštou. Stačí vyplnit jednoduchý online formulář.