ETIOPIE – ETNICKÁ A HISTORICKÁ ETIOPIE – PRODLOUŽENÍ O SEVERNÍ OKRUH

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 24
Náročnost: lehká-střední
Strava: Bez stravy
Destinace: Etiopie

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
28.02. - 23.03. 2021
563
80 690
Zájezd již proběhl
18.09. - 11.10. 2021
566
80 690
Zájezd právě probíhá

Popis

Etnicky nejzajímavější a nejpůvodnější země černé Afriky. Rozesmátý svět krásných lidí. Maximum poznání nejzajímavějších etnik. Možné prodloužení o týdenní okruh na severu Etiopie. Skvosty architektury odlišných stylů. Koptské křesťanství, islám, animismus.

Program zájezdu

1.den: Praha – Addis Abeba.

Let do Etiopie. Addis Abeba.

2.-5.den: Addis Abeba – N.P. Mago.

Jízda savanou na jih podél jezer Rift Valley – Shalla, Abyata a alkalické Langano, jediné, kde nehrozí krokodýli. Etnikum Oromo. Shashemane – „domov“ jamajských rastafariánů. Awassa na březích krásného jezera: rybí trh s vodními ptáky (marabu, pelikáni, nilské husy, ledňáčci), uvidíme guerézy pláštíkové? Pohádkovou krajinou do Arba Minch. Jinka – centrum oblasti Omo: etnografické muzeum. Tento den či při odjezdu Kmen Ari a další pestré etnické skupiny. N.P. Mago s africkou zvířenou… Mursi, nejbizarnější kmen – ženy s destičkami ve rtu i v uších, šokující zdobení.

6.-8.den: N.P. Mago – Turmi. Omo River.

Kay Afer (Rudá země), území kmene Bana. Turmi, centrum kmene Hamar. Řeka Omo s krokodýly (dolní tok pod UNESCO). Omorate – kmen Geleb. Pastevci Desanečové s primitivními chýšemi z kůží. Karo – svérázný svět nahých pomalovaných těl. Obří termitiště. Kmen Bana: ženy v kůžích s kloboučky z tykví. Hamarské tržiště. Turmi – hrdí a krásní Hamarové, ženy s vlasy potřenými rudou hlinkou a výrazným jizvením těl, muži s hliněnými účesy zdobenými pštrosími pery. Snad i tradiční slavnosti spojené s přeskakováním krav.

9.-11.den: Turmi – Arba Minch – Shashemane.

Přejezd do Konso (UNESCO), „New York“ – útvar vytvořený staletou erozí, dřevěná opevnění. Král Konsů a jeho „sídlo“. Jedinečné strmé terasy, napínavý průjezd vádí řek. Konso: domorodé vesnice s tajemnými sochami předků Waga. Jezera Abaya, Chamo a město Arba Minch – „nejkrásnější Afrika“ se 40 minerálními prameny. Džípem vysoko do hor „afrického Nepálu“. Kmen Dorso: obří bambusové chýše s konstrukcí kopírující včelí úly, ručně a zručně tkané barevné látky. Celodenní přejezd do Shashemane.

12.-15.den: Shashemane – N.P. Bale – Addis Abeba.

Na východ do Dinsho a dále do Goba (2600 m) v N.P. Bale Mountains, jednom z nejscéničtějších národních parků Afriky. Výjezd do pohoří Bale na náhorní planinu Sanetti. Endemičtí ptáci, oblast výskytu nejvzácnější šelmy Afriky – vlčka etiopského. Přejezd náhorní plošiny, výhledy na druhou nejvyšší horu Etiopie – Mt. Tullu Dimtu (4389 m), vznešené prehistorické endemické lobelie. Sjezd do oblasti horských lesů, zastávka v oromské vesnici. Přesun do Dinsho. Fakultativní výlet do rezervace Bale s možností pozorování endemických nyal horských, lesoňů menelikových. Přes Shashemane do Ziwai: Vodní ptactvo u rybího trhu na břehu jezera. Návrat do Addis Abeby.

16.-18.den: Addis Abeba – Bahir Dar.

Přesun severně od hlavního města do oblasti Debre Lebanos. Odpolední výšlap podél skalního zlomu, úžasné pohledy do rozsáhlých údolí přítoku Nilu. Sukulentní vegetace, šance na dravé ptáky, damany a možná i endemické dželady hnědé. Spánek v jednoduchých chatkách na okraji skalního masívu. Na sever do exotického Bahir Daru na březích jezera Tana – nejvýše položeného jezera Afriky (1830 m). Lodě z papyru „tankwas”. Lodí na mystické ostrovy ke koptským klášterům. Návštěva Betre Mariam. Prameny Modrého Nilu s hrochy a krokodýly. Vodopády Modrého Nilu Tiss Issat, široké 400 m. Kamenný portugalský most.

19.den: Bahir Dar – Gondar.

Malebnou krajinou do císařského Gondaru – odvěkého centra kultury a sídla habešského císaře: Fasilidův hrad (UNESCO) a vodní lázně. Kostel Debre Birhan Selassie. Unikátní fresky a ikony. Palác královny Mentuwab.

20.-22.den: Gondar – Lalibela.

Cesta k chrámovému komplexu Lalibela (UNESCO). „Osmý div světa” – jedenáct monolitických skalních chrámů. Působivá atmosféra církevních obřadů.

23.-24.den: Lalibela – Addis Abeba – Praha.

Přejezd tzv. „východní cestou” zpět do Addis Abeby. Po cestě absolvujeme jeden nocleh v hotelu ve městě Dessie nebo Kombolcha. Odlet domů.

Délka tras:
letadlem 13 000 km, auty 5200 km, pěšky 5x 3-5 km
Počasí:
vzduch 20 °C (hornatý sever) až 33 °C (údolí Omo)
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Plavba po jezeře Tana (severní okruh). Vstupy do národních parků. Ubytování. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků. Po trase pronajatými vozidly. Ubytování: 21x v jednoduchých hotýlcích. 1-lůžkový pokoj za příplatek 6400 Kč (21x). V ceně není: vízum do Etiopie (50 USD - po příletu), poplatky za focení ve vesnicích (cca 150 USD), spropitné místním řidičům - cca 30 USD - 60 USD.
Doprava:
Letecká včetně tax a poplatků. Po trase pronajatými vozidly
Ubytování:
21x v jednoduchých hotýlcích. 1-lůžkový pokoj za příplatek 6400 Kč (21x)

Mapa

Mapa - 0563/ETIOPIE – ETNICKÁ A HISTORICKÁ ETIOPIE – PRODLOUŽENÍ O SEVERNÍ OKRUH

Encyklopedie

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2021 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2021 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online nebo si stáhnout do počítače nebo Vám zašleme katalog poštou. Stačí vyplnit jednoduchý online formulář.