ETNICKÁ ETIOPIE – JIŽNÍ OKRUH

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 16
Náročnost: lehká-střední
Strava: Bez stravy
Destinace: Etiopie

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
26.12. - 10.01. 2021
561
65 890
Zájezd již proběhl
28.02. - 15.03. 2021
562
69 190
Zájezd již proběhl
18.09. - 03.10. 2021
565
69 190
Zájezd právě probíhá
26.12. - 10.01. 2022
567
69 190
Rezervovat

Popis

Etnicky nejzajímavější a nejpůvodnější země černé Afriky. Rozesmátý svět krásných lidí. Maximum poznání nejzajímavějších etnik.

Program zájezdu

1.den: Praha – Addis Abeba.

Let do Etiopie. Addis Abeba.

2.-5.den: Addis Abeba – N.P. Mago.

Jízda savanou na jih podél jezer Rift Valley – Shalla, Abyata a alkalické Langano, jediné, kde nehrozí krokodýli. Etnikum Oromo. Shashemane – „domov“ jamajských rastafariánů. Awassa na březích krásného jezera: rybí trh s vodními ptáky (marabu, pelikáni, nilské husy, ledňáčci), uvidíme guerézy pláštíkové? Pohádkovou krajinou do Arba Minch. Jinka – centrum oblasti Omo: etnografické muzeum. Tento den či při odjezdu Kmen Ari a další pestré etnické skupiny. N.P. Mago s africkou zvířenou… Mursi, nejbizarnější kmen – ženy s destičkami ve rtu i v uších, šokující zdobení.

6.-8.den: N.P. Mago – Turmi. Omo River.

Kay Afer (Rudá země), území kmene Bana. Turmi, centrum kmene Hamar. Řeka Omo s krokodýly (dolní tok pod UNESCO). Omorate – kmen Geleb. Pastevci Desanečové s primitivními chýšemi z kůží. Karo – svérázný svět nahých pomalovaných těl. Obří termitiště. Kmen Bana: ženy v kůžích s kloboučky z tykví. Hamarské tržiště. Turmi – hrdí a krásní Hamarové, ženy s vlasy potřenými rudou hlinkou a výrazným jizvením těl, muži s hliněnými účesy zdobenými pštrosími pery. Snad i tradiční slavnosti spojené s přeskakováním krav.

9.-11.den: Turmi – Arba Minch – Shashemane.

Přejezd do Konso (UNESCO), „New York“ – útvar vytvořený staletou erozí, dřevěná opevnění. Král Konsů a jeho „sídlo“. Jedinečné strmé terasy, napínavý průjezd vádí řek. Konso: domorodé vesnice s tajemnými sochami předků Waga. Jezera Abaya, Chamo a město Arba Minch – „nejkrásnější Afrika“ se 40 minerálními prameny. Džípem vysoko do hor „afrického Nepálu“. Kmen Dorso: obří bambusové chýše s konstrukcí kopírující včelí úly, ručně a zručně tkané barevné látky. Celodenní přejezd do Shashemane.

12.-15.den: Shashemane – N.P. Bale – Addis Abeba.

Na východ do Dinsho a dále do Goba (2600 m) v N.P. Bale Mountains, jednom z nejscéničtějších národních parků Afriky. Výjezd do pohoří Bale na náhorní planinu Sanetti. Endemičtí ptáci, oblast výskytu nejvzácnější šelmy Afriky – vlčka etiopského. Přejezd náhorní plošiny, výhledy na druhou nejvyšší horu Etiopie – Mt. Tullu Dimtu (4389 m), vznešené prehistorické endemické lobelie. Sjezd do oblasti horských lesů, zastávka v oromské vesnici. Přesun do Dinsho. Fakultativní výlet do rezervace Bale s možností pozorování endemických nyal horských, lesoňů menelikových. Přes Shashemane do Ziwai: Vodní ptactvo u rybího trhu na břehu jezera. Návrat do Addis Abeby.

16.den: Addis Abeba – Praha.

Odlet domů.

Délka tras:
letadlem 13 000 km, auty 5200 km, pěšky 5x 3-5 km
Počasí:
vzduch 20 °C (hornatý sever) až 33 °C (údolí Omo)
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Vstupy do národních parků. Ubytování. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků. Po trase pronajatými džípy 4x4. Ubytování: 13x v jednoduchých hotýlcích. 1-lůžkový pokoj za příplatek 4800 Kč (13x). V ceně není: vízum do Etiopie (50 USD - po příletu), poplatky za focení ve vesnicích (cca 150 USD), spropitné místním řidičům - cca 60 USD.
Doprava:
Letecká včetně tax a poplatků. Po trase pronajatými džípy 4x4
Ubytování:
13x v jednoduchých hotýlcích. 1-lůžkový pokoj za příplatek 4800 Kč (13x)

Mapa

Mapa - 0561/ETNICKÁ ETIOPIE – JIŽNÍ OKRUH

Encyklopedie

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2021 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2021 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online nebo si stáhnout do počítače nebo Vám zašleme katalog poštou. Stačí vyplnit jednoduchý online formulář.