ETNICKÁ ETIOPIE – JIŽNÍ OKRUH

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 16
Náročnost: lehká-střední
Strava: Bez stravy
Destinace: Etiopie

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
08.10. - 23.10. 2022
561
69 290
Zájezd již proběhl
26.12. - 10.01. 2023
562
72 290
Rezervovat
26.02. - 13.03. 2023
565
72 290
Rezervovat

Popis

Etnicky nejzajímavější a nejpůvodnější země černé Afriky. Rozesmátý svět krásných lidí. Maximum poznání nejzajímavějších etnik.

Program zájezdu

1.den:

Letecky do ETIOPIE. Addis Abeba. První seznámení s etiopskou kulturou.

Jižní okruh k zajímavým etnikům

2.den:

Přejezd savanou podél jezer Velké příkopové propadliny Shalla a Abyata. Ráj ornitologů. Etnikum Oromo. Kolem alkalického jezera Langano – jediného v oblasti příkopové propadliny, kde nehrozí krokodýli. Přes Shashemane, města s početnou populací jamajských rastafariánů. Nocleh v Awassa.

3.den:

Awassa, městečko na březích krásného jezera. Rybí trh s vodními ptáky (marabu, pelikáni, nilské husy, ledňáčci), šance vidět a fotografovat guerézy pláštíkové. Cesta do Arba Minch.

4.den:

Pohádková krajina okolí jezer Abaya a Chamo. Arba Minch – nejkrásnější Afrika (nejen podle knih), v okolí 40 minerálních pramenů, které daly místu jméno. Chencha. Výjezd džípem do hor – „africký Nepál“. Kmen Dorso, obří bambusové chýše jedinečné konstrukce evokující včelí úly či sloní hlavy. Zručnost místních dívek a žen dokazují ručně tkané barevné látky.

5.den:

Jinka, hlavní město oblasti Omo – návštěva etnografického muzea. Tento den či při odjezdu kmen Ari. Na jih od Jinky se nacházejí nejpestřejší etnické skupiny.

6.den:

NP Mago. Šance na africká zvířata. Dostaneme se k Mursi, bizarnímu kmeni s odlišnými rituály? Ženy s destičkami ve rtu i v uších, šokující zdobení. Drsná atmosféra nahých těl s puškami.

7.den:

Kay Afer (Rudá země) a území kmene Bana. Turmi, centrum kmene Hamar.

8.-9.den:


Kay Afer (Rudá země) a území kmene Bana. Turmi, centrum kmene Hamar.

Omo s krokodýly. Omorate – kmen Desaneč. Pastevcijižního Oma, dolní tok řeky Omo je pod patronátem UNESCO. Nomádi s primitivními chýšemi. Obří termitiště. Kmen Bana. Ženy oblečené v kůžích, kloboučky z tykví. Turmi – hrdí a krásní Hamarové, ozdoba jihu. Ženy s vlasy potřenými rudou hlinkou a výrazným jizvením těl. Muži s hliněnými účesy zdobenými pštrosími pery. Šance na tradiční slavnosti spojené s přeskakováním krav.

10.den:

Přejezd do Konso (UNESCO). Západní Konsové soupeřící s pasteveckým kmenem Tsamai. „New York“ – přírodní útvar vytvořený staletou erozí. Dřevěná opevnění. Král Konsů a jeho zajímavé „sídlo“. Strmé terasy jedinečné ve východní Africe. Napínavý průjezd vádí řek. Konso – domorodé vesnice s tajemnými sochami předků Waga. Přejezd do Arba Minch.

11.den:

Celodenní přejezd do Shashemane.

12.den:

Ze Shashemane pokračování na východ do Dinsho. Fakultativní výlet do rezervace Bale s možností pozorování endemických nyal horských, lesoňů menelikových. Dále do Goba v oblasti NP Bale. Při stoupání do hor šance na první větší zvířata a endemické ptáky. Příjezd a nocleh v Goba (2 600 m).

13.den:


Ráno výjezd na náhorní planinu Sanetti Plateau v pohoří Bale. Jeden z nejscéničtějších národních parků černého kontinentu. Oblast výskytu nejvzácnější šelmy Afriky, vlčka etiopského. Přejezd náhorní plošiny, pozorování ptáků. Výhledy na čtvrtou nejvyšší horu Etiopie – Tulu Dimtu (4 377 m)), vznešené prehistorické endemické lobelie. Sjezd do nižších pater parku do oblasti horských lesů. Zastávka v oromské vesnici. Večerní návrat zpět do Goba.

14.den:


Přesun do Dinsho. Pokračování přes Shashemane do Ziwai. Pozorování vodního ptactva kolem rybího trhu na břehu jezera.

15.den:


Putování za vyvrcholením akce do Addis Abeby.

16.den:

Letecký návrat domů (v případě kratší varianty zájezdu).

Možnost prodloužení o týdenní okruh na historický sever Etiopie
16.den:

Ranní přesun severně od hlavního města do oblasti Debre Lebanos. Odpolední výšlap podél skalního zlomu, úžasné pohledy do rozsáhlých údolí přítoku Nilu. Sukulentní vegetace, šance na dravé ptáky, damany a možná I endemické dželady hnědé. Spánek v jednoduchých chatkách na okraji skalního masívu.

17.den:

Cesta do exotického města Bahir Dar, na březích jezera Tana – nejvýše položeného jezera Afriky. Překročení údolí Modrého Nilu, překonáme výškový rozdíl 1 500 m.

18.den:

Lodě z papyru nazývané tankwas. Lodí ke koptským klášterům. Návštěva Betre Mariam. Mystické ostrovy jezera. Prameny Modrého Nilu, šance na hrochy a krokodýly. Vodopády Modrého Nilu Tiss Issat, kde se voda řítí v šíři 400 metrů. Kamenný portugalský most. Nocleh v Bahir Dar.

19.den:

Malebnou krajinou do císařského Gondaru. Odvěké centrum kultury, sídlo habešského císaře. Fasilidův hradní komplex Fasil Ghebbia (UNESCO) místní vodní lázně. Prvky maurské a indické architektury. Kostel Debre Birhan Selassie. Chrámy s unikátními freskami a ikonami. Palác královny Mentuwab.

20.-22.den:

Cesta k chrámovému komplexu Lalibela z 12.století (UNESCO). Jedno z nejposvátnějších míst etiopské křesťanské kultury. Jedenáct monolitických skalních chrámů. „Osmý div světa“. Působivá atmosféra církevních obřadů, která pohltí.

23.-24.den:

Přejezd z Lalibely tzv. „východní cestou” zpět do hlavního města Addis Abeby. Po cestě absolvujeme jeden nocleh v hotelu ve městě Dessie nebo Kombolcha. Letecký návrat z Addis Abeby domů.

Délka tras:
letadlem 13 000 km, auty 5200 km, pěšky 5x 3-5 km
Počasí:
vzduch 20 °C (hornatý sever) až 33 °C (údolí Omo)
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Vstupy do národních parků. Ubytování. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků. Po trase pronajatými džípy 4x4. Ubytování: 13x v jednoduchých hotýlcích. 1-lůžkový pokoj za příplatek 4800 Kč (13x). V ceně není: vízum do Etiopie (52 USD - po příletu), poplatky za focení ve vesnicích (cca 150 USD), spropitné místním řidičům - cca 60 USD.
Doprava:
Letecká včetně tax a poplatků. Po trase pronajatými džípy 4x4
Ubytování:
13x v jednoduchých hotýlcích. 1-lůžkový pokoj za příplatek 4800 Kč (13x)

Mapa

Mapa - 0561/ETNICKÁ ETIOPIE – JIŽNÍ OKRUH

Encyklopedie

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.