TANZÁNIE, ZANZIBAR – POHODOVÝ ZÁJEZD S VÝLETY

Typ zájezdu: Exotický, Poznávací
Počet dnů: 10
Náročnost: lehká
Strava: Polopenze
Destinace: Zanzibar

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
01.12. - 10.12. 2020
570
54 990
Zájezd již proběhl

Popis

Houpejte se v sítí natažené mezi dvěma palmami s výhledem na krásu tyrkysové vody Indického oceánu. Teplé tropické slunce na vás bude pokukovat z mezer listů, zatímco měkký vánek vonící jedinečnou vůní koření ostrova se mísí s vůní ořechů kokosových palem, ovoce a další flóry, která vás obklopuje. Lákavá svěžest vzduchu, jemné zvuky vln, které se točí na neuvěřitelně sypkém, bílém písku, šumění palem, a melodie ptáků tvoří klidnou harmonii. To je Zanzibar, šperk Indického oceánu, charakteristický krásnými písečnými plážemi, korálovými útesy a kouzlem historického města Stone Town. Ale je to i podvodní mořská říše, která je podmanivě krásná, ideální pro koupání, šnorchlování a potápění. Jakmile vklouznete do vlažné, křišťálově čisté vody, sluneční svit rozsvítí mnoho odstínů živých korálů a obyvatel podmořského světa. Navštivte plantáže koření a tropického ovoce, a vychutnejte si pohled na zrající ovoce a poznejte jejich úžasné vlastnosti a léčivé účinky, nejen v kuchyni a kosmetice. Ponořte se do podivuhodného světa pralesa, kde uvidíte chameleony, červené kočkodany, ještěrky, různé ptáky a mnoho dalšího. Projděte se úzkými uličkami labyrintu hlavního města ostrova, starobylé metropole, spatříte mešity, starou pevnost. Můžete si koupit dokonale vyřezané artefakty, krásné šperky, svůdné ovoce z nedaleké farmy, tradiční oblečení a mnohem více. Plujte na okolní malebné ostrovy. Vypravte se s námi na romantickou a exotickou dovolenou, na nejkrásnější pobřeží ostrova Zanzibar –Kendwa s bělostnými plážemi a tyrkysovým mořem. Ubytováni budete v hotelu s polopenzí u pláže jen několik kroků od moře.

Program zájezdu

1. – 2.den:

Odlet z Prahy, přílet na ZANZIBAR, transfer z letiště, ubytování u pláže KENDWA BEACH, která jako jedna z mála netrpí odlivy, dle letového řádu ještě první procházka po bělostných plážích. Večeře.

3. den:

Snídaně, odpočinek u moře, šnorchlování, odpoledne krátký výlet na sever do NUNGWI, kde navštívíme přírodní „akvárium“ se želvami, se kterými si zde můžeme bezpečně zaplavat. Zpět do KENDWY, Večeře.

4. den:

Snídaně, celodenní výlet do pralesa JOZANI FOREST, který je domovem pozoruhodné opice KIRKA GUERÉZA. Opice, oděná do červeného kožíšku s bílými licousy žije jen na Zanzibaru. Jozani má vynikající naučnou stezku a průvodci jsou dobře vyškolení a informovaní. V lese uvidíte mimo jiné MANGROVY. Na cestě zpět navštívíme jednu ze zdejších zahrad s kořením SPICE GARDEN, kde se přesvědčíme, že Zanzibar je právem nazýván „Ostrov koření“. Návrat na ubytování, večeře.

5. den:

Snídaně, půldenní výlet lodí přes severní cíp ostrova až na západně položený malebný ostrůvek MNEMBA ISLAND. Zájemci si mohou cestou zaplavat s DELFÍNY, všichni pak jistě ocení šnorchlování u nádherného korálového útesu. Možnost koupání nedaleko ostrůvků vybíhajících nad hladinu pouze při odlivu. Návrat na východní pobřeží a po zbytek dne odpočinek na pláži. Večeře.

6. den:

Snídaně, celodenní volno s koupáním v Indickém oceánu. Fakultativně výlet lodí na PRISON ISLAND, který byl kdysi používán arabskými obchodníky pro obchod s otroky, které si přivezli z africké pevniny, aby zabránili jejich útěku před prodejem. Prison Island je domovem obřích suchozemských želv. Večeře.

7. den:

Snídaně, celodenní výlet do STONE TOWN, metropole Zanzibaru, kde se zastavila historie. Navštívíme DŮM ZÁZRAKŮ (Home of wonder), někdejší trh s otroky, arabské pevnosti a mešity. Jistě nezapomeneme shlédnout dům LIVINGSTONE HOME, dům cestovatele Davida Livingstona, který se zasloužil o zrušení obchodu s otroky na Zanzibaru. Bez povšimnutí nemineme dům, kde se narodil a žil FREDDIE MERCURY, zpěvák a skladatel skupiny Queen, který je považován za jednoho z nejvýznamnějších zpěváku v historii. Stone Town má skvělé obchody s velkým množstvím rukodělných výrobků. Můžete strávit hodiny putováním fascinujícím labyrintem úzkých uliček. Návrat na ubytování. Večeře

8. den:

Snídaně, celodenní odpočinek na plážích, nákupy suvenýrů či procházka po odlivové pláži, kde uvidíme mimo jiné i několik hvězdic apod. Večeře.

9. den:

Snídaně, dle letového řádu transfer na letiště, odlet do ČR.

10. den:

Přílet do Prahy.

Délka tras:
letadlem 18 000 km
Počasí:
vzduch 18-33 °C, voda 29 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Letenka vč. let. tax a poplatků max 20.000 Kč, transfer z/na letiště, 7x nocleh, 7x polopenze, výlety dle programu včetně dopravy, lodní výlet na ostrov Mnemba. 1lůžkový pokoj 7 000 Kč. Vedoucí zájezdu, informační materiály, náklady na test na Covid-19 po návratu do ČR (bude proveden dle aktuálních podmínek na letišti v Praze). V ceně není: vízum cca 50 USD (platí se na letišti), vstupné, další případné vstupní požadavky do destinace (např. test na Covid-19) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „V ceně je“.
Doprava:
Letenka vč. let. tax a poplatků max 20.000 Kč, transfer z/na letiště, 7x nocleh, 7x polopenze, výlety dle programu včetně dopravy, lodní výlet na ostrov Mnemba
Ubytování:
7x nocleh, 1lůžkový pokoj 7 000 Kč
Strava:
7x polopenze

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.