KEŇA, TANZANIE, ZANZIBAR, UGANDA – S VÝSTUPEM NA MT. KEŇU

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 24
Náročnost: střední
Strava: Snídaně

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
30.01. - 22.02. 2021
543
119 890
Zájezd již proběhl
26.06. - 19.07. 2021
546
121 890
Zájezd již proběhl
18.09. - 11.10. 2021
549
119 890
Zájezd právě probíhá
29.01. - 21.02. 2022
5413
119 890
Rezervovat

Popis

Poznávání tří zemí s ochutnávkami rozmanitých afrických kouzel. Nejlepší národní parky a rezervace Afriky. Místa, která patří mezi „povinnosti“ afrických safari. Džípy do nejzajímavějších končin i mimo turistické trasy. Lvi, sloni, nosorožci, žirafy, zebry. Kouzelný svět Masajů. Šamani, krasavice i bojovníci. Plná penze po dobu pětidenního safari v Tanzanii i při výstupu na nejkrásnější horu Afriky, odpočinek na ostrově Zanzibar i bohatý program v Ugandě!

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Nairobi – Mt. Keňa.

Odlet do metropole Keni. Přejezd k sopečnému masivu Mt. Keňa (UNESCO).

3.-6.den: Mt. Keňa.

Čtyřdenní výstup na nejkrásnější horu Afriky s plnou penzí a ubytováním v horských chatách. Vrchol Point Lenana (4985 m). Vysokohorský trek v oblastech s jezírky, senéciemi a lobéliemi. Nairobi: tržnice, oslava výstupu v Carnivore, maso divočiny – krokodýli, pštrosi.

7.den: Nairobi – Arusha.

Podél N.P. Nairobi na jih. Červené postavy Masajů. Hranice Tanzanie. Podél N.P. Arusha se sopečným vrcholem Mt. Meru do „hlavního města safari“ Arushi.

8.-12.den: Pětidenní safari

v nejhezčích národních parcích Afriky s plnou penzí. Hadí farma Maserani – hadi, želvy, krokodýli, varani. Velká příkopová propadlina. N.P. jezera Manyara: sloni, hroši, žirafy, stromoví lvi. Přes chráněnou rezervaci Ngorongoro, mohyla obětem divočiny, památník M. Grzimka – zakladatele nejslavnější rezervace. Safari v N.P. Serengeti (UNESCO): nedozírná stáda zeber, pakoňů, antilop (údajně 9000 žiraf, 5000 slonů, 3000 lvů), gepardi, krokodýli, hroši, lví rodiny… Východ slunce a ranní safari. Přejezd do N.P. Ngorongoro. Tradiční masajská vesnice boma. Výjezd k okraji sopečného kráteru. Výhled z vrcholového hřebene na „Zahrady ráje“ v 20 km širokém kráteru Ngorongoro (UNESCO): z výšky 2300 m o 600 m níže na dno kaldery, největší koncentrace zvěře na světě. Návrat do Arushi.

13.-16.den: Zanzibar.

Přelet na Zanzibar: pobyt na ostrově s koupáním, potápěním a historickými pamětihodnostmi. „Kamenné město“ (UNESCO). Rušná městská tržnice. Lodní výlet na ostrov Changu: romantická pláž „sněhobílého“ písku mizející v moři. Obrovské sloní želvy. Prales Jozani: tři odlišná vegetační pásma, visuté lávky nad mangrovníky, červenobílé endemické guerézy, spice tour – exkurze za odlišnými druhy koření. Vesnice Nungwi na severu ostrova: bělostné pláže, potápění, šnorchlování. Pro zájemce výlet na ostrov Mnemba či plavba za západem slunce na tradiční dřevěné plachetnici dhow.

17.den: Zanzibar – Nairobi – Kampala.

Poslední koupání, přelet přes Nairobi do hlavního města Ugandy Kampaly.

18.-24.den: Uganda. Kampala – Praha.

Návštěva farmy Nakasongola – Ziwa Rhino Sanctuary, pěší safari s nosorožci. Rabongo Forest – ostrov tropického deštného pralesa obklopeného savanou. Největší N.P. země – Murchison Falls, zastávka na hraně vodopádů. Exotické safari mezi jezery Albert, Victoria a Albert Nil. Plavba lodí po Viktoriině Nilu mezi hrochy, krokodýly a slony pod ohromující skalní průrvou Murchison Falls, hřmící divadlo obrovské síly. Možnost výstupu na horní hranu vodopádů. Celodenní přejezd z Murchison Falls krajinou malých vesniček. Vyhlášené čajové plantáže, horské letovisko Fort Portal. Banánovými plantážemi v podhůří „Měsíčních hor“ Ruwenzori. Cestou do N.P. Queen Elizabeth překročení rovníku. Krajina sopečných kráterů, poloostrov Mweya. Edwardovo, Georgeovo jezero a kanál Kazinga – místa s neuvěřitelnou koncentrací hrochů. Vrchol safari – vyjížďka lodí mezi zvířaty: krokodýli, hroši, sloni, pelikáni, kladivouši, orli a další druhy ptactva. Ranní safari s šancí na stáda slonů, vodušky, buvoly, hyeny, prasata bradavičnatá. Endemická antilopa kob. Kyambura Gorge – hluboký kaňon s řekou a bujnou vegetací. Trek džunglí s bohatým výskytem primátů, šance na pozorování šimpanzů. Metropole Kampala. Zastávka na rovníku a u Viktoriina jezera – největší vodní plochy Afriky. Odlet domů.

Pozn.

Termíny a ceny dalších možných variant zájezdů (Keňa s výstupem na Mt. Keňu, Tanzanie safari – 13 dní, popř. Keňa s výstupem na Mt. Keňu, Tanzanie safari a Zanzibar – 18 dní) – informace v CK nebo na www.nomad.cz.

Délka tras:
letadlem 17 000 km, auty 2600 km, lodí 100 km, pěšky 8x 5-15 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 10 °C (nad 4000 m) až 30 °C, voda 15 °C (Bílý Nil) až 26 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Lodní výlet na ostrov Changu. Lodní výlet mezi hrochy po kanálu Kazinga a po Viktoriině Nilu. Návštěvy nosorožčí farmy a masajské bomy. Exkurze za kořením. Trekový permit na Mt. Keňu, vstupy do národních parků, permit na šimpanze. Ubytování a strava. Český průvodce (během výstupu na Mt. Keňa od 6 os.), zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Afriky, přelety Arusha - Zanzibar, Zanzibar - Kampala včetně tax. Terénní džípy na safari v Tanzánii, pronajatá vozidla v Keni, na Zanzibaru a v Ugandě, dálkový bus z Nairobi do Arushi. Ubytování: 9x v hotýlcích, 3x v bungalovech na Zanzibaru, 2x v chatkách či postelemi vybavených místních stanech na Murchison Falls, 3x v horských chatách během treku na Mt. Keňu, 4x v místních stanech na safari. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 6900 Kč. Strava: ubytování se snídaněmi, po dobu treku na Mt. Keňu a 5-denního safari v Tanzanii plná penze, servis kuchaře. V ceně není: víza Keňa (50 USD - e-víza při příletu), Tanzanie (50 USD - e-víza nebo na hranicích), Uganda (50 USD - po příletu). Povinné připojištění na vysokohorskou turistiku (pro výstup na Mt. Keňu).
Doprava:
Letecká do Afriky, přelety Arusha - Zanzibar, Zanzibar - Kampala včetně tax. Terénní džípy na safari v Tanzánii, pronajatá vozidla v Keni, na Zanzibaru a v Ugandě, dálkový bus z Nairobi do Arushi
Ubytování:
9x v hotýlcích, 3x v bungalovech na Zanzibaru, 2x v chatkách či postelemi vybavených místních stanech na Murchison Falls, 3x v horských chatách během treku na Mt. Keňu, 4x v místních stanech na safari. 1-lůžkový pokoj za příplatek - 6900 Kč.
Strava:
ubytování se snídaněmi, po dobu treku na Mt. Keňu a 5-denního safari v Tanzanii plná penze, servis kuchaře

Mapa

Mapa - 0543/KEŇA, TANZANIE, ZANZIBAR, UGANDA – S VÝSTUPEM NA MT. KEŇU

Encyklopedie

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2021 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2021 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online nebo si stáhnout do počítače nebo Vám zašleme katalog poštou. Stačí vyplnit jednoduchý online formulář.