KEŇA, TANZANIE, ZANZIBAR, UGANDA – TO NEJLEPŠÍ Z AFRIKY

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 19
Náročnost: lehká-střední
Strava: Snídaně

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
30.06. - 18.07. 2022
545
108 990
Zájezd již proběhl
22.09. - 10.10. 2022
548
107 990
sleva 1 000
Zájezd již proběhl
02.02. - 20.02. 2023
5412
108 990
Zájezd již proběhl

Popis

Poznávání tří zemí s ochutnávkami rozmanitých afrických kouzel. Nejlepší národní parky a rezervace Afriky. Místa, která patří mezi „povinnosti“ afrických safari. Džípy do nejzajímavějších končin i mimo turistické trasy. Lvi, sloni, nosorožci, žirafy, zebry. Kouzelný svět Masajů. Šamani, krasavice i bojovníci. Plná penze po dobu pětidenního safari v Tanzanii, odpočinek na ostrově Zanzibar i bohatý program v Ugandě!

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Nairobi – Arusha.

Podél N.P. Nairobi na jih. Červené postavy Masajů. Hranice Tanzanie. Podél N.P. Arusha se sopečným vrcholem Mt. Meru do „hlavního města safari“ Arushi. Přílet do Arushi.

3.-7.den: Pětidenní safari v nejhezčích národních parcích Afriky s plnou penzí.

Safari v N.P. Tarangire, plného atraktivních zvířat a ptáků. Mohutné baobaby, savana i pestrá džungle. Obrovská sloní stáda dosahují až stovek jedinců. Velká příkopová propadlina. Nocleh ve vesničce Mto-Wa-Mbu. Karatu – poslední vesnice před „africkou divočinou“. Cesta přes chráněnou rezervaci Ngorongoro. Mohyla obětem divočiny. Památník M. Grzimka, zakladatele nejslavnější rezervace. Safari v N.P. Serengeti (UNESCO) – vrchol divoké přírody. Nedozírná stáda zeber, pakoňů, antilop (údajně 9 000 žiraf, 5 000 slonů, 3 000 lvů). Naabi Hill – šance na gepardy. Celý den v NP Serengeti – nedozírná stáda zeber, pakoňů, antilop. Mimořádné ranní safari. Uvidíme hrochy vracející se z pastvy? Šance na krokodýly a lví rodiny. Východ slunce, na jaký se nezapomíná. Podaří se nalézt levharta? Ranní safari v N.P. Serengeti. Přejezd do N.P. Ngorongoro. Tradiční masajská boma. Šokující poznání masajských obydlí. Výjezd k okraji sopečného kráteru. Nocleh v kempu na hraně kaldery. Kráter Ngorongoro, zapsaný jako přírodní dědictví UNESCO. Výhled z vrcholového hřebene na „Zahrady ráje“. Z výšky 2 300 m sjedeme o 600 m níže na dno kaldery, kde uvidíme, jak asi vypadala Noemova archa plná zvířat. Dvacet kilometrů široký kráter Ngorongoro – největší koncentrace zvěře na světě. Uvidíme i nosorožce? Zpět do Arushi.

8.-11.den: Zanzibar.

Přelet na Zanzibar: pobyt na ostrově s koupáním, potápěním a historickými pamětihodnostmi. „Kamenné město“ (UNESCO). Rušná městská tržnice. Lodní výlet na ostrov Changu: romantická pláž „sněhobílého“ písku mizející v moři. Obrovské sloní želvy. Prales Jozani: tři odlišná vegetační pásma, visuté lávky nad mangrovníky, červenobílé endemické guerézy, spice tour – exkurze za odlišnými druhy koření. Vesnice Nungwi na severu ostrova: bělostné pláže, potápění, šnorchlování. Pro zájemce výlet na ostrov Mnemba či plavba za západem slunce na tradiční dřevěné plachetnici dhow.

12.den: Zanzibar – Nairobi – Kampala.

Poslední koupání, přelet přes Nairobi do hlavního města Ugandy Kampaly.

13.-19.den: Uganda. Kampala – Praha.

Odjezd z hlavního města Ugandy, Kampaly. Přes městečko Masindi do Rabongo Forest – ostrov tropického deštného pralesa obklopeného savanou. Největší N.P. země – Murchison Falls, zastávka na hraně vodopádů. Exotické safari mezi jezery Albert, Victoria a Albert Nil. Plavba lodí po Viktoriině Nilu mezi hrochy, krokodýly a slony pod ohromující skalní průrvou Murchison Falls, hřmící divadlo obrovské síly. Možnost výstupu na horní hranu vodopádů. Celodenní přejezd z Murchison Falls krajinou malých vesniček. Vyhlášené čajové plantáže, horské letovisko Fort Portal. Banánovými plantážemi v podhůří „Měsíčních hor“ Ruwenzori. Cestou do N.P. Queen Elizabeth překročení rovníku. Krajina sopečných kráterů, poloostrov Mweya. Edwardovo, Georgeovo jezero a kanál Kazinga – místa s neuvěřitelnou koncentrací hrochů. Vrchol safari – vyjížďka lodí mezi zvířaty: krokodýli, hroši, sloni, pelikáni, kladivouši, orli a další druhy ptactva. Ranní safari s šancí na stáda slonů, vodušky, buvoly, hyeny, prasata bradavičnatá. Endemická antilopa kob. Kyambura Gorge – hluboký kaňon s řekou a bujnou vegetací. Trek džunglí s bohatým výskytem primátů, šance na pozorování šimpanzů. Metropole Kampala. Zastávka na rovníku a u Viktoriina jezera – největší vodní plochy Afriky. Odlet domů z Entebbe.

Pozn.

Termíny a ceny dalších možných variant zájezdů (Keňa s výstupem na Mt. Keňu, Tanzanie safari – 13 dní, popř. Keňa s výstupem na Mt. Keňu, Tanzanie safari a Zanzibar – 18 dní) – informace v CK nebo na www.nomad.cz.

Délka tras:
letadlem 17 000 km, auty 2600 km, lodí 100 km, pěšky 8x 5-15 km (volitelně
Počasí:
vzduch 10 °C (nad 4000 m) až 30 °C, voda 15 °C (Bílý Nil) až 26 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Lodní výlet na ostrov Changu. Lodní výlet mezi hrochy po kanálu Kazinga a po Viktoriině Nilu. Návštěvy nosorožčí farmy a masajské bomy. Exkurze za kořením. Vstupy do národních parků, permit na šimpanze. Ubytování a strava. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Afriky, přelety Arusha - Zanzibar, Zanzibar - Kampala včetně tax. Terénní džípy na safari v Tanzánii, pronajatá vozidla v Keni, na Zanzibaru a v Ugandě. Ubytování: 7x v hotýlcích, 3x v bungalovech na Zanzibaru, 2x v chatkách či postelemi vybavených místních stanech na Murchison Falls, 4x v místních stanech na safari. 1-lůžkový pokoj za příplatek 6600 Kč. Strava: ubytování se snídaněmi, po dobu 5-denního safari v Tanzanii plná penze, servis kuchaře. V ceně není: víza Keňa (1400 Kč - e-víza při příletu), Tanzanie (50 USD - e-víza nebo na hranicích), Uganda (50 USD - po příletu).
Doprava:
Letecká do Afriky, přelety Arusha - Zanzibar, Zanzibar - Kampala včetně tax. Terénní džípy na safari v Tanzánii, pronajatá vozidla v Keni, na Zanzibaru a v Ugandě
Ubytování:
7x v hotýlcích, 3x v bungalovech na Zanzibaru, 2x v chatkách či postelemi vybavených místních stanech na Murchison Falls, 4x v místních stanech na safari. 1-lůžkový pokoj za příplatek 6600 Kč
Strava:
ubytování se snídaněmi, po dobu 5-denního safari v Tanzanii plná penze, servis kuchaře

Mapa

Mapa - 0542/KEŇA, TANZANIE, ZANZIBAR, UGANDA – TO NEJLEPŠÍ Z AFRIKY

Encyklopedie

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.