KEŇA, TANZANIE, ZANZIBAR – TO NEJLEPŠÍ Z AFRIKY

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 13
Náročnost: lehká-střední
Strava: Snídaně
Destinace: Keňa, Tanzánie, Zanzibar

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
03.02. - 15.02. 2022
541
93 790
Zájezd již proběhl
30.06. - 12.07. 2022
544
95 790
Zájezd již proběhl
22.09. - 04.10. 2022
547
92 990
sleva 1 000
Zájezd již proběhl
26.12. - 07.01. 2023
5410
96 990
Zájezd již proběhl
02.02. - 14.02. 2023
5411
93 990
Zájezd již proběhl

Popis

Tři země s ochutnávkami rozmanitých afrických kouzel. Nejlepší národní parky a rezervace Afriky. Místa, která patří mezi „povinnosti“ afrických safari. Džípy do nejzajímavějších končin i mimo turistické trasy. Lvi, sloni, nosorožci, žirafy, zebry. Kouzelný svět Masajů. Šamani, krasavice i bojovníci. Plná penze po dobu pětidenního safari v Tanzanii, odpočinek na ostrově Zanzibar.

Program zájezdu

1.-2.den: Praha – Nairobi – Arusha.

Letecky do Keni – Nairobi. Podél Nairobského národního parku směrem na jih se rozprostírá nekonečná savana. S ubýváním „civilizace” narůstá počet červených postav Masajů. Tanzanie. Za magickou horou Longido se pochlubí ledovcovým vrcholem Kilimandžáro. Podél N.P. Arusha se sopečným vrcholem Mt. Meru do „hlavního města safari” Arushi.

3.-7.den: Pětidenní safari v nejhezčích národních parcích Afriky s plnou penzí.

Safari v N.P. Tarangire, plného atraktivních zvířat a ptáků. Mohutné baobaby, savana i pestrá džungle. Obrovská sloní stáda dosahují až stovek jedinců. Velká příkopová propadlina. Nocleh ve vesničce Mto-Wa-Mbu. Karatu – poslední vesnice před „africkou divočinou“. Cesta přes chráněnou rezervaci Ngorongoro. Mohyla obětem divočiny. Památník M. Grzimka, zakladatele nejslavnější rezervace. Safari v N.P. Serengeti (UNESCO) – vrchol divoké přírody. Nedozírná stáda zeber, pakoňů, antilop (údajně 9 000 žiraf, 5 000 slonů, 3 000 lvů). Naabi Hill – šance na gepardy. Celý den v NP Serengeti – nedozírná stáda zeber, pakoňů, antilop. Mimořádné ranní safari. Uvidíme hrochy vracející se z pastvy? Šance na krokodýly a lví rodiny. Východ slunce, na jaký se nezapomíná. Podaří se nalézt levharta? Ranní safari v N.P. Serengeti. Přejezd do N.P. Ngorongoro. Tradiční masajská boma. Šokující poznání masajských obydlí. Výjezd k okraji sopečného kráteru. Nocleh v kempu na hraně kaldery. Kráter Ngorongoro, zapsaný jako přírodní dědictví UNESCO. Výhled z vrcholového hřebene na „Zahrady ráje“. Z výšky 2 300 m sjedeme o 600 m níže na dno kaldery, kde uvidíme, jak asi vypadala Noemova archa plná zvířat. Dvacet kilometrů široký kráter Ngorongoro – největší koncentrace zvěře na světě. Uvidíme i nosorožce? Zpět do Arushi.

8.-11.den: Zanzibar.

Přelet na Zanzibar: pobyt na ostrově s koupáním, potápěním a historickými pamětihodnostmi. „Kamenné město“ (UNESCO). Rušná městská tržnice. Lodní výlet na ostrov Changu: romantická pláž „sněhobílého“ písku mizející v moři. Obrovské sloní želvy. Prales Jozani: tři odlišná vegetační pásma, visuté lávky nad mangrovníky, červenobílé endemické guerézy, spice tour – exkurze za odlišnými druhy koření. Vesnice Nungwi na severu ostrova: bělostné pláže, potápění, šnorchlování. Pro zájemce výlet na ostrov Mnemba či plavba za západem slunce na tradiční dřevěné plachetnici dhow.

12.-13.den: Zanzibar – Nairobi – Praha.

Poslední koupání. Odlet domů.

Pozn.

Termíny a ceny dalších možných variant zájezdů (Keňa s výstupem na Mt. Keňu, Tanzanie safari – 13 dní, popř. Keňa s výstupem na Mt. Keňu, Tanzanie safari a Zanzibar – 18 dní) – informace v CK nebo na www.nomad.cz.

Délka tras:
letadlem 17 000 km, auty 2600 km, lodí 100 km, pěšky 8x 5-15 km (volitelně)
Počasí:
vzduch 10 °C (nad 4000 m) až 30 °C, voda 15 °C (Bílý Nil) až 26 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Lodní výlet na ostrov Changu. Lodní výlet mezi hrochy po kanálu Kazinga a po Viktoriině Nilu. Návštěvy nosorožčí farmy a masajské bomy. Exkurze za kořením. Vstupy do národních parků, permit na šimpanze. Ubytování a strava. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká do Afriky, přelety Arusha - Zanzibar včetně tax. Terénní džípy na safari v Tanzánii, pronajatá vozidla v Keni, na Zanzibaru. Ubytování: 3x v hotýlcích, 3x v bungalovech na Zanzibaru, 4x v místních stanech na safari. 1-lůžkový pokoj za příplatek 4300 Kč. Strava: ubytování se snídaněmi, po dobu 5-denního safari v Tanzanii plná penze, servis kuchaře. V ceně není: víza Keňa (50 USD - e-víza při příletu), Tanzanie (50 USD - e-víza nebo na hranicích).
Doprava:
Letecká do Afriky, přelety Arusha - Zanzibar včetně tax. Terénní džípy na safari v Tanzánii, pronajatá vozidla v Keni, na Zanzibaru
Ubytování:
3x v hotýlcích, 3x v bungalovech na Zanzibaru, 4x v místních stanech na safari. 1-lůžkový pokoj za příplatek 4300 Kč
Strava:
ubytování se snídaněmi, po dobu 5-denního safari v Tanzanii plná penze, servis kuchaře

Mapa

Mapa - 0541/KEŇA, TANZANIE, ZANZIBAR – TO NEJLEPŠÍ Z AFRIKY

Encyklopedie

Podobné zájezdy

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2022 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2022 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online zde nebo si stáhnout do počítače. Pro rok 2022 nezasíláme katalogy poštou - výše uvedené elektronické možnosti nezatíží životní prostředí.