RÉUNION A MAURITIUS

Typ zájezdu: Exotický
Počet dnů: 16
Náročnost: lehká-střední
Strava: Snídaně
Destinace: Mauritius, Réunion

Termíny zájezdu

Termín Č. zájezdu Cena
07.04. - 22.04. 2021
531
68 890
Zájezd již proběhl
30.06. - 15.07. 2021
532
70 890
Zájezd již proběhl
28.09. - 13.10. 2021
533
68 890
Rezervovat
10.11. - 25.11. 2021
534
68 890
sleva 500
Last minute sleva
Rezervovat

Popis

Dvě perly Indického oceánu. Dva ostrovy odlišných světů. Podle Marka Twaina prý Bůh stvořil ráj jako obraz ostrova Mauritius. Nekonečné bílé pláže, pestrá směsice národností, nádherné vodopády, ostré horské špice. Kombinace poznávacího programu s možností odpočinku na vyhlášených plážích. Hornatý Réunion s pohodou opravdového ráje. Činná sopka, okouzlující bílé i černé pláže, impozantní horské scenérie. V závislosti na leteckém spojení může dojít ke změně pořadí návštěvy obou ostrovů.

Program zájezdu

1.-8.den: Praha – Mahébourg. Mauritius.

Letecky na východ od Afriky, na ostrov Mauritius v Indickém oceánu. Místo prvního vylodění Holanďanů u Vieux Grand Port. Lví hora ve tvaru sfingy. Přístavní Mahébourg s námořním muzeem a historií ostrova. Botanická zahrada Pamplemousses s palmami, lekníny a exotickými stromy. Hlavní město Port Louis: pitoreskní tržiště, muzeum poštovních známek s tou nejslavnější – Modrým Mauritiem i muzeum symbolu ostrova, vyhynulého ptáka blbouna nejapného – doda. Tradiční kreolský dům Euréka. Městečko Curepipe s předměstím Floreal. Sopečný kráter Trou aux Cerfs. Čajové plantáže a továrna v Bois Cheri – ochutnávka čajů. Hinduistický chrám na břehu Grand Bassin – Ganga Talao s vodou z posvátné Gangy. N.P. Black River Gorge. Le Morne Brabant – kdysi útočiště pronásledovaných otroků. Vodopády v Chamarel. Plantážemi cukrové třtiny a kávovníků k Zemi sedmi barev. Nádherné scenérie jižního pobřeží. Jednodenní lodní výlet na ostrůvky Ile aux Cerfs s bělostnými plážemi. Kaskády vodopádů do mořské laguny. Opékání ryb, lahodný bílý rum, podmanivé rytmy a tradiční tanec séga. Fakultativně lodí do přírodní rezervace Ile aux Aigrettes, domova ohrožených obřích želv aldaber, holubů růžových a divokých orchidejí. Záliv Blue Bay, možnost výletu na glassboatu. Útes Gris Gris. „Plačící skála“ La Roche qui Pleure. Dva dny odpočinku na bílých plážích ostrova.

9.-14.den: Réunion.

Přelet na sopečný Réunion, zatoulaný kout Francie. Hlavní město St-Denis: kreolská architektura, promenáda na nábřeží Le Barachois s kanóny, tržnice, příjemné hospůdky. Celodenní výlet k jedné z nejaktivnějších sopek na světě. Kontrastní proměny krajiny před kalderou Pas de Bellecombe. Pěší výlet v obrovském sopečném komplexu Piton de la Fournaise. Lávové proudy, sopečné moře, útesy a rozervaná skaliska. Malý sopečný kužel Formica Leo a jeskyně v lávě Chapelle de Rosemont. Koupání v L‘Hermitage. Mořská rezervace s korálovými útesy. Pro zájemce mořské akvárium v St-Gilles-les-Bains nebo botanická zahrada Jardin d´Eden. Podél pobřeží k réunionské Niagaře, vodopádu u Sainte Suzanne. Fabričky na zpracovávání jediné užitkové orchideje – vanilky. Místní destilérie. Notre Dame de la Laves se „zázračně“ zastavenou lávou. Anse des Cascades – komplex vodopádů nad mořskou lagunou. Plošina Le Grand Brulé a silnice vedoucí po východním úbočí stále aktivní sopky Piton de la Fournaise. Procházka u „Zlého mysu“ Cap Mechant. Den odpočinku na plážích s ideální možností šnorchlování, fakultativně výlet ke kráteru Piton Maido (2205 m) s dech beroucími výhledy. Mořský gejzír Le Souffleur. Do vnitrozemí do horského Cilaos s vyhlášenými víny. Pěší výlet na vyhlídku Roche Merveilleuse s úchvatným panoramatem obřího přírodního horského amfiteátru Cirque de Cilaos a s dominantou nejvyšší hory ostrova Piton des Neiges (3069 m). Přístav v St-Pierre.

15.-16.den: St-Denis – Praha.

Poslední koupání, návrat domů.

Pozn.

V závislosti na leteckém spojení může dojít ke změně pořadí návštěvy obou ostrovů.

Délka tras:
letadlem 19 000 km, mikrobusy 800 km, lodí 30 km, pěšky 1x 3 km, 1x 12-15 km
Počasí:
vzduch 24-30 °C, voda 26-28 °C
Nástupní místo:
Praha
V ceně je zahrnuto:
Doprava. Výlet lodí na Ile aux Cerfs s piknikem. Ubytování a snídaně. Český průvodce, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně letištních tax. Po trase pronajatými mikrobusy. Ubytování: 13x hotýlky a apartmány. 1-lůžkový pokoj za příplatek 7900 Kč (13x). Strava: 13x snídaně.
Doprava:
Letecká včetně letištních tax. Po trase pronajatými mikrobusy
Ubytování:
13x hotýlky a apartmány. 1-lůžkový pokoj za příplatek 7900 Kč (13x)
Strava:
13x snídaně

Mapa

Mapa - 0531/RÉUNION A MAURITIUS

Encyklopedie

Zeptejte se nás

Cestovní kancelář Nomád - katalog

Katalog 2021 - KE STAŽENÍ

Zde najdete katalog zájezdů 2021 ke stažení.

Katalog si můžete prohlédnout online nebo si stáhnout do počítače nebo Vám zašleme katalog poštou. Stačí vyplnit jednoduchý online formulář.